Melón na chudnutie?

Príspevok v téme: Melón na chudnutie?
Googlinka

Čítam tu mnoho príspevkov o tom ako všetci chudnú a podobne. Ja sa o to pokúšam tiež a zaujímalo by ma, keďže mám vždy hrozné chute na sladké či ublíži môjmu telu ak si dám melón. Dokáže nasýtiť, je sladký a obsahuje veľa vody. Ale teraz neviem či je to pre chudnutie vhodné alebo nie. Alebo napr. aj taká zmrzlina (obsahuje veľa Kcal?).

Inn

ak chceš ovocie daj si radsej pomaranc, jablko, marhulu vzdy lepšie ako melén a nektarinky tie obsakuju vela cukru:)
a prispevok pepafittness je 100% fakt jest kazdé tri hodiny malé davky...kuracina na obed večer tvarok ak nezvladas cisty urob si ho s ovocim ale zase nie vela tak 100g. tvarohu 40 g. ovocia zmiešaj a to maj na večeru desiata olovrat biely jogurt plus jedno ovocie...ak das marhule môzes dat aj tri kusky
obed kuracina rano tmavé pčivo so sunkou alebo so syrom - sem tam cerealie s mielom da sa a uvidis ani hladna nebudes

Pepanfitness

Preboha ľudia vy čo tu riešite??...nahodou som zavýtal na toto forum a nedovoli mi to nenapisať :)...všetci ludia čo sem pišu a chodia maju jeden jediny ciel, schudnut..inak by tu nepadali otazky aky je melon kaloricky :)....jedna osoba tu napisala ze pri chudnuti neostava nič ine len pit vodu a jest zeleninu...omyl...dieta vobec nemusi byt drasticka a nehladuje sa pri nej....stači upravit jedalniček a hlavne je jest kazde 3 hodiny cca....aby bol metabolizmus stale v obratkach....obmedzit sladke vody, sladkosti, pečivo(hlavne svetle) trocha tmaveho nezaškodi ale však kvalitneho)...jest vločky, ryzu, zemiaky..to su najkvalitnejšie zdroje sacharidov z nizkym obsahom cukru...zvyšit prijem bielkovin..čo jest vajcia(pozor však neprehanat to zo zltkami)..ja osobne si robim prazenicu z 8 mich vajec ale len z 3 zltok..dalej je to tvaroch( vhody ako posledne jedlo pred spanim)..nizky obsach sacharidov...a kedze obsahuje kasein, ktory sa dlho travi bude vaše telo vyzivovat počas noci....dalej maso ,ake kolvek, najvhodnejšie však kuracie prsia...aa dalej nejake proteinove doplnky.....kedze som si všimol ze sem pišu povatšine baby....skuste denne zjest 200 sacharidov.....dozdelenych do 5,6 jedal.....sledovat si to mozete na stranke.. www.chudnite-ako.sk konktrentne potravinove tabulky.....s takouto vobec nie drastickou dietkou sdhudnetene kilo tyzdenne a hlavne bez jojo efektu lebo telo tym ze sa bude jest pravidelne bude vo vysokych obratkach.........ja sam scvičim a momentalne som vo faze rysovania a z toutou dietko som schudol 15 kil , povatšine len tuku......a k tym melonom....100 gramov melonu ma len 7 gramov sacharidov.....takze aj keby ste zjedli pol kila...je to stale len 35 gramov....a denny limit je 200 nie??..takze kludne ako olovrant,, vobec nezaskošdi :)

hm?

A-Z
chcem sa opytat - provitaminy A a D obsiahnute v mrkve dokazeme spracovat len rozpustene v tukoch ? je to tak?

a vitamin B - B12 je pocas diety -dietny strasiak? lebo sa podava pri podvyzive?
ale ja som ho mala podavany aby som spalila tuky ( nie som obezna ani nic podobne skor je to z dovodu sportu) tak co je pravda? mam trosku chaos

A-Z

Ako som pisala nizsie, melon je vhodny pri dietach, obsahuje malo kalorii.

H2O,
ze si ty nevidel/-a este energeticke tabulky? Cerveny melon ma taaaaak strasne vela cukru, ako paprika, a este menej, ako kapusta (na 100g)...

H2O

melón obsahuje veľa cukru, takže neviem si veľmi predstaviť, že by sa z neho dalo priamo chudnúť .. ale ako alternatíva sladkosti určite dobré :)

slobodnaa

Ono pri diéte si treba dávať pozor aj na obsah, napr. aj vody. Najviac do žalúdka 0,5 l. Keďze melón je močopudný, obsahuje dosť vody, tiež pozor na veľkosť porcii, pretože si tým rozťahuješ žalúdok a tiež je to dosť veľká záťaž pre obličky. Takže častejšie a menej.