som naliata vodou...ako na odvodnenie?

Príspevok v téme: som naliata vodou...ako na odvodnenie?
janicca

mám 20 rokov a telo mam naliate vodou,hlavne nohy a brucho..doktorka mi nijako neporadila...a vsetci okolo sa cuduju ze co som tak pribrala..niekedy je to celkom dobre ale vacsinu dni v mesiaci je to hrozne,pozoorvala som sa a ziaden suvis medzi menstruaciou a naliatim som nenasla..som uz zufala:(

vela živočisnej potravy nejem a nesolim uz asi 5 rokov...poradte niečo aby som sa odvodnila?mate niekto podobny problem?

- mira

Janicca, môj názor je taký, že telo funguje ako celok a množstvo vody v tele ovplyvňuje všetky orgány. Nemôžeš povedať, že nemá vplyv na tlak a obličky. 2 poháre mlieka ťa môžu nadmerne zahlieniť, v kombinácii so sladkosťami a bielou múkou, nasýtenými tukmi a živočíšnymi bielkovinami je to pohroma. Nenapísala si čo ješ. Kúsok zeleniny denne je málo. Oslabené srdce si mohla mať kľudne už v detstve, takých detí je veľa, snaž sa chápať súvislosti a vzťahy.

janicca

no kazdy ma svoj nazor ale -mira: s tebou vobec nesuhlasim,treba si poriadne precitat kto co napise,lebo ja som napislala ze pijem 2litre vody denne a jednoducho uz to mam na sebe odsledovane ze ked nevypijem denne tie 2 litre tak potom som dehydrovana a mam nizky tlak,inak nizky tlak mam uz od detstva,davno predtym ako mi prisli problemy zo zavodnenim tela!!!takze ten tlak vela z mojim zavodnenim nema spolocneho si myslim(no mozno aj tie nadoblicky ako pise mariaa) a ako som uz napisala( opakujem poriadne si precitaj moje prispevky) tak mliecne vyrobky nejem skoro vobec,lebo mam zvysene mnozstvo vapnika v tele,a mozno 2X do tyzdne mam pohar mlieka,no a 1ks ovocia a 1ks surovej zeleniny( okrem zeleniny v hotovom jedle!)je myslim ze lepsie ako nic...

- mira

Martin, na tvojom výroku som sa dobre pobavila. Ja mám tlak 105/70, v mojom veku sa považuje za nízky. Cítim sa výborne, hlava sa mi netočí a srdce mi pracuje dobre. Nie som prevodnená. Nízky tlak je individuálna vec, hodnoty sú rôzne u rôznych ľudí.
U zdravých ľudí nízky tlak je ukazovateĺom zdravia, pretože majú pružné cievy, ktoré nekladú srdcu odpor.
Ak má niekto zanesené cievy a nízky tlak, poukazuje to na zlý stav srdca, ktoré nie je schopné prekonať odpor ciev, prekrvenie je nedostatočné.

Well

1. Šetrite svoje obličky. Oplatí sa vylúčiť zo stravy žvočíšne bielkoviny, ktoré nadmerne zaťažujú obličky, taktiež slané potraviny, syry a údeniny.

Morské riasy zbavia organizmus ťažkých kovov a upravia vašu hormonálnu činnosť.
2. Morské riasy sú zázrak. V predajniach so zdravou výživou nájdete morské riasy menom kombu, tie majú tú schopnosť, že odstraňujú a rozpúšťajú usadeniny tukov a hlienov, ktoré vznikajú pri prílišnom požívaní živočíšnej stravy. Okrem toho ich využijete aj pri detoxe, zbavia váš organizmus ťažkých kovov a upravia vašu hormonálnu činnosť.

3. Koreňová zelenina je kamarát. Nakúpte si čerstvý petržlen, zeler, mrkvu, bielu reďkovku, šalotku, chren, zeler, uhorku, nevynechajte ani kapustu a listovú zeleninu.

4.Návrat k ovseným vločkám. Ovos a jačmeň vedia byť pri odvodňovaní tiež veľmi užitoční.

5.Pomoc z prírody. Praslička, brezové listy, skorocel, žihľava, lopúchový koreň, máte široký výber byliniek, ktoré vďaka svojej močopudnosti odstránia prebytočnú vodu v tele.

6. Nebojte sa špargle. Táto u nás viacmenej nová zelenina obsahuje saponíny a fruktany, ktoré prirodzeným spôsobom pomáhajú organizmu odvodniť sa bez straty dôležitých solí v tele. Okrem toho obsahuje veľmi dôležité minerálne soli, spomeňme napríklad draslík.

7. S exotikou ruka v ruke. Ananás je u nás síce už dostupnejší ako kedysi, jeho “balenie” zvykne ale väčšinou odradiť. Čo môže byť chyba. Ananás totiž obsahuje veľmi užitočný enzým bromelín, ten podporuje prirodzené trávenie a prečistenie organizmu.

8. Technikou ku zdraviu. Skúšali ste už niekedy elektrolýzu v detoxikačnej vaničke? Už aj na Slovensku možno nájsť detoxikačné centrá, ktoré sa tejto metóde venujú. V tomto prípade je lepšie zveriť sa odborníkom, ako si bez rozmyslu objednať rôzne produkty, ktoré nám ponúka teleshopping.

martin8976

pre mira
na tom tvojom vyroku som sa dobre pobavila..."Nízky tlak máš ak je srdce oslabené a "nevládze ťahať".
Som aktivny sportovec, pravidelne chodim na zdravotne prehliadky a mam nizky tlak...
Ak by moje srdce nevladalo tahat...uz dovno by som skapal...
ALe kazdy ma narok na vlastny nazor...

luciska

viem ti pomoct s vyrobkami Herbalife, s ktorymi mam velmi pekne vysledky a tak isto aj na sebe.ak mas zaujem tak sa ozvi. No jednoznacne potrebujes tu vodu z tela odstrnanit, aby ti netrpeli oblicky...

- mira

Nízky tlak máš ak je srdce oslabené a "nevládze ťahať".
Pri 2 l vody nemôžeš byť dehydrovaná, jedine žeby si žila pod tropickým slnkom a zároveň jedla všetko suché tvrdé a pečené.
Obilnin papaš na tony, ale neviem ake. Neviem koĺko jedávaš sladkostí vrátane mliečnych výrobkov nasladko, čokolád a pod.
1 kus zeleniny denne je veľmi málo.

janicca

jajaja99: a uz som sa dnes rano objednala na odber na pečenove testy tak uvidim ale diky za info ešte som o takej chorobe nepocula