Som naliata vodou...ako na odvodnenie?

Príspevok v téme: Som naliata vodou...ako na odvodnenie?
janicca

mám 20 rokov a telo mam naliate vodou,hlavne nohy a brucho..doktorka mi nijako neporadila...a vsetci okolo sa cuduju ze co som tak pribrala..niekedy je to celkom dobre ale vacsinu dni v mesiaci je to hrozne,pozoorvala som sa a ziaden suvis medzi menstruaciou a naliatim som nenasla..som uz zufala:(
vela živočisnej potravy nejem a nesolim uz asi 5 rokov...poradte niečo aby som sa odvodnila?mate niekto podobny problem?

boba 77

Zadržiavanie vody spôsobuje nadmerné solenie = telo má množstvo Na a nedostatok Draslíka.
Potrebné soliť minimálne a dodať telu vyššie dávky draslíka. Nedostatok tohto minerálu taktiež spôsobuje vysoký krvný tlak a iné srdcovocievne problémy.
Najlepšie je dať si urobiť analýzu vlasov na obsah minerálov v tele.

Helus

Aj ja som sa dozvedela pred tyzdnom z jedneho vysetrenia,ze mam vela vody zadrzanej,zacala som pit urologicky caj,ale nechuti mi,pozriem sa v lekarni na nejaky iny caj.

darkdark

asi ani nie, ja uzivam leros urcyston a vyrobca uvadza maximalny pocet dni pitia caju, maximalnu dennu davku a dokonca ze maximalne 5x za rok. takze z toho usudzujem, ze by ti to mohlo uskodit. ale preco, to neviem. inak vela vody stratis potenim, saunovanim, ak kava odvodnuje. Skor by som to robila tak, ze ked potrebujes byt odvodnena, staci ti jeden- dva dni nejest slane, pit ur. caj, kavu. kratkodobo.

jancecka

z liekov poznám furosemid, no neviem či nie je len na predpis, potom viem že káva odvodňuje a nejaké bylinky, ale presne neviem ktoré, najlepší je podľa mňa urologický čaj

ivana45

Najprv potrebujes vysetrenie, ze ci tvoja retencia vody nie je nasledok choroby (obličky, pečeň,..). Zacat treba u praktickeho lekara.
Ak sa nenajde choroba vnutorneho organu, hormonalna zavislost a ine, ostava ako vysvetlenie zla funkcia lymfatickych ciev. Nie je to nebezpecne, niekomu pomahaju lieky na posilnenie cievnych stien, vacsina ludi si na to proste zvykne, obcas mozno uzivat male davky diuretik. Ak mas nadvahu, pomoze schudnut.

[zruseny12]

BIELA REĎKEV S KOMBU
Toto jedlo môžeme konzumovať denne. Pomáha odbúravať z tela usadeniny nahromadené nadmerným požívaním živočíšnych bielkovín a tukov, navyše má odvodňovacie účinky a pomáha odbúravať tuky. Jedlo ďalej užívame aj pri odtučňovacej diéte (v nasledujúcej časti).
Ako na to: Riasy kombu (dlhý kúsok) namočíme na 10 minút do vody a potom pokrájame. Dáme do hrnca a na ne poukladáme nakrájanú reďkev. Zalejeme vodou a prikryté varíme 30-40 minút. Nakoniec pridáme trochu zdravej sójovej omáčky a dovaríme 2-3 minúty až do vyparenia prebytočnej tekutiny.

ČO EŠTE POMÁHA ODSTRAŇOVAŤ SOLI Z ORGANIZMU?

Veľmi vhodná je elektrolýza v detoxikačnej vaničke. Detoxikačné centrá, ktoré ponúkajú túto službu, vznikajú už aj nu nás na Slovensku. Detoxikačná medicína má tiež vynikajúci produkt na odbúravanie biogénnych solí z organizmu - JOALIS BIOSALZ, ktorý dokáže naštartovať proces odbúravania solí, trvajúci aj niekoľko mesiacov

[zruseny12]

BYLINNÁ ZMES NA ODVODNENIE
Pôsobí najmä pri nadváhe spôsobenej nadmerným zadržiavaním vody v tele. Má močopudné a odvodňovacie účinky.
Potrebujeme: Po 20g vňate prasličky roľnej, vňate žihľavy, jahodového lístia, malinového lístia a plodu borievky.
Ako na to: Čajovú lyžičku zmesi zalejeme 1/4 litrom vriacej vody a lúhujeme 15-20 minút. Pijeme 1 šálku každý večer, najneskôr však do 19,00 hod.

ČAJ Z KUKURIČNÝCH VLASOV
Nápoj podporuje tvorbu moču, tým aj odvodňuje organizmus
Ako na to: Za hrsť kukuričných vlasov zalejeme 1/2 litrom vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Pijeme v priebehu dňa po dúškoch.

ZELENINOVÁ ŠŤAVA
Pomocou nej sa budeme snažiť zbaviť telo nánosov solí. Pijeme každý deň počas kúry.
Potrebujeme: červenú kapustu, zeler, mrkvu a petržlen
Ako na to: Denná dávka šťavy spolu činí 250ml. Z toho kapusty si od šťavíme 150ml, mrkvy 50ml, zeler alebo petržlen 50ml. Pozor obzvlášť na zeler – ak ste naňho alergickí, používajte len petržlen.

FAZUĽA AZUKI S TEKVICOU A KOMBU
Toto jedlo pomáha regulovať hladinu cukru v krvi najmä u diabetikov a hypoglikemikov. Pre nás je však dobré vedieť, že fazule zvyšujú vitalitu, obsahujú veľa cenných prvkov a najmä posilňujú činnosť obličiek. Preto si toto jedlo zaraďme počas diéty na tanier čo najčastejšie.
Potrebujeme: Šálku fazuliek azuki, tekvicu hokaido (môže byť aj obyčajná, alebo ju nahradíme petržlenom a mrkvou), niekoľko kúskov morskej riasy kombu (dostať v predajniach zdravej výživy).
Ako na to: Fazuľky namočíme cez noc alebo aspoň na 4-6 hodín. Riasy namočíme, a keď zmäknú, pokrájame ich na malé kúsky. Dáme do hrnca, a zalejeme vodou. Všetko varíme asi 40 minút. Tekvicu či inú zeleninu pokrájame na malé kúsky a pridáme k fazuľke. Má jej byť asi rovnaký pomer ako fazule. dosypeme morskou soľou a prikryté varíme na miernom ohni ešte asi pol hodinu. Keď sa voda odparí, dolejeme. Na záver pridáme trochu sójovej omáčky (bez konzervantov, napríklad Tamari). Po dovarení necháme jedlo ešte odstáť pod pokrievkou.