Prerabame dom - mate tipy,rady

Príspevok v téme: Prerabame dom - mate tipy,rady
opalka

prerabame starsi dom, v ktorom uz zijeme, ideme menit strechu, robit kupelnu, proste vsetko zaradom
chcela by som vas poprosit o vase skusenosti a rady, akym firmam sa vyhnut,akym produktom, kde sa oplati, kde je aka kvalita, kde su najs skridly, kde naj vane....nechceme nic luxusne a nadstanardne, proste klasika, nech to s nami pozije par rokov... dakujem

milusca

jancecka, aha, tak v tom pripade to jeden clovek asi nemohol robit:) Mojmu manzelovi to trvalo 6 mesiacov. Robil po vikendoch a po praci. Som nanho velmi pysna a ta strecha je krasna. Zatial nam dnu neprsi:)

milusca

Aj my sme prerabali dom a este stale sa na nom pracuje:) Nastastie mam zrucneho manzela a hoci sa nezivi rukami, strechu nam vymenil on rovnako ako kurenie - profici len gulaju ocami:) Pri robeni strechy nemusi naprsat do domu - odstranis len tolko sindlov, aby si ich stihol nahradit a mas.

jancecka

ja osobne by som nový stavať nechcela :D my sme síce nadstavovali nad starší dom, a pod nami bývajú svokrovci, ale tí prerábali a má to presne tie výhody čo si napísala :D aj keď robíš strechu a naprší ti do novostavby nič sa nedeje, ale keď ti naprší do domu, staršieho, v ktorom bývaš, plesne to istia D: ale už to prešlo, mne je veľmi ľúto starých domov čo chátrajú, a pritom by sa mohli krásne prerobiť a využiť, aj keď nový domček má svoje čaro, ale každý podľa svojich možností :-) a už nebudem písať, aby tu boli aj iné názory :D

opalka

dakujem, vyborna stranka

co si myslite o tom, prerabat starsie domy? v nasom byvame, takze uplny vrak to nie je...ale ked sm ezvazili cas a stres so zhananim pozemku, zase cas, kym sa dom postavi, kym sa natahau inz.siete a dorbia sa upravy.... a v tomto pocasi s anic neda... tak sme sa rozhodli prerabat to, co mame, lebo tu mozme zatial aj byvat,mame o starost menej, co s vecami,co s nami

pytam sa len pret, lebo teraz je veky trend prehlasovat, ze sa oplati viac stavat novy dom

jancecka

neviem, nemôžem tu robiť reklamu internetovým stránkam zrejme, ale my sme takto prerábali pred dvomi rokmi,a ja som všetko hladala cez 123 dopyt. Tam zadáš požiadavku, o čo máš záujem, a budú ti chodiť ponuky e-mailom, či telefonicky. Ty si už len vybereš, čo ti vyhovuje. Takto sme našli najlacnejšiu škridlu v okolí, či obklad do kúpelky. Je to úplne jedno. Uvidíš ako ti budú firmy ponúkať svoje produkty. Je treba zadať ale presné rozmery, ak máte vypracovať plány tak preskenovať a pridať aj tie ako prílohu. Budú ti vedieť spraviť presnú cenovú ponuku aj s prácou. My sme si však robili sami, keďže sa manžel angažuje v stavebníctve. Len materiál sme zháňali. Tiež nemáme luxus, klasiku, štandard. Na nábytok sme chodili do Blavy, do mobelixu. Je tam lacný nábytok, aj keď s drevom nemá zrejme nič spoločné :D skoro všetko máme odtiaľ :D