Divné stavy, stres? busenie, hnacky, co to je?

Príspevok v téme: Divné stavy, stres? busenie, hnacky, co to je?
roloboda

fakt neviem, ci toto niekto pochopi...
uz si pripadam ako chory clovek...
trva to asi 2 roky necele, s odchylkami a rôznou intenzitou...
proste ked nieco robim,napriklad sedim pri pocitaci a musim pisat seminarku do skoly... ci som v klude , spokojna a rozpravam sa v pohodli domova so sestrou...
obcas ma prepadne taky pocit asi uzkosti alebo co to je... busenie srdca, potenie, zaludocne tazkosti, az hnacka...
nechcem to robit, ja viem, ze je to nieco , ako keby som sa stresovala, ale stava sa mi to casto..najprv som si myslela, ze je to iba zo skoly alebo tak, ale je to aj ked sa citim v pohode..
ako keby som si myslela,ze nemozem byt stastna...
chcem s tym prestat, lebo od toho stresu mi iba vlasy vypadavaju a z tych zaludocnych tazkosti sa vzdy vyhadzem..
niekedy ked na to zabudnem , nemam to aj tyzden... ale niekedy je to take intenzivne, ze idem aj 6 krat na zachod...

pomozte mi prosim...alebo stava sa to aj niekomu inemu????
uz som z toho hotova :(((((
najpr

meggie

dievčatá, viem presne o čom hovoríte.
nehovorí sa o tom ľahko, pretože je to niečo nenormálne, čo iní ľudia nepoznajú. a preto je fajn ísť k psychologičke (ja chodím k psychiatričke a beriem lieky - sertralin, a uľavilo sa tak po pol roku ale stálo to nie je akože svet gombička, pri každej stresovej stuácii sa idem zosypať. predtým som mávala hrozné fyzické stavy, a psychicky som bola tiež na dne, chcela som sa zabiť, nejak som to prežila a potom som začala brať lieky.
drží ma viera, to je to jediné čo mi pomáha prežiť, a priatelia ktorým som sa zdôverila, a zistila som že ma vôbec neodsudzujú, ale budú ma podporovať.
treba rozprávať rozprávať, dostať všetko zo seba von..
nevzdávajme sa!

roloboda

ja viem, ze je to vsetko len v mojej hlave a ze to ma psychicky povod... ale nemozem si s tym pomoct.. niekto hovori, ze si vymyslam problemy, lebo neviem co so sebou..
ale ja som z toho taka nestastna.. uplne mi to komplikuje zivot..
ewelinka, ja ta chapem.. sice nohy sa mi zatial nepodlamovali, ale mam strasne cudne stavy, kedy si zelam iba zomriet, lebo tu situaciu neviem nijako inak vyriesit...
ano mas pravdu, je to aj uzkost a niekedy nenormalna panika,ktoru neviem inak riesit, ako tym,ze si vyvolam zaludocne tazkosti..
nie som ten typ, ktory by sa hadal s ludmi, alebo si to kompenzoval kricenim na niekoho ineho... ja to v sebe vsetko dusim a je mi z toho zle potom... :((
a u mna praveze vonku alebo v spolocnosti sa to nestava, iba ked som sama zavreta vo svojej izbe... tam je to najviac...
k psychologicke ist nechcem, to by ma este viacej znicilo.. po prve, nedokazem o tom rozpravat len tak s hocikym, a po druhe, asi by ma pravidelne navstevy lekara este viac stresovali..
tebe ta psychologicka pomohla???

ewelinka

Roloboda ja s tym bojujem uz skoro 2 roky.Jedine co mam je Elenium od doktorky,ale obvodnej.Aj to beriem,len ked je najhorsie.Vola sa to Uzkost.Niekedy mavam aj Panicke Ataky.Uz sa ti podlamovali nohy ze si skoro odpadla?Ozvi sa mi,pokecame...najlepsie je navstevovat psychologicku,ale v mojom meste nie je a sama autobusom nechcem ist 25km.Aj do prace ked dochadzam ma to chyti niekedy,aj v praci,pred 2tyzdnami som myslela,ze odpadnem...mokre ruky,busenie srdca,hned na hnacku,creva pokrutene,a nakoniec bolest hlavy,niekedy ma bolieva chrbtica,krk a citim vovnutri akoby ma chcelo roztrhnut...ja len dufam,ze to neni ina psychicka porucha...k psychiatricke to odkladam,nechcem brat lieky,ale mozno raz budem musiet a mozno coskoro:(

romanoo

viem to pochopit, ja mam zase trosku ine, ale podobne, vyzera, ze mas to v "hlave" fakt na to nemozes mysliet a muzsis to hodit za hlavu, lahko sa to hovori, viem, ale skus sa to naucit (netvrdim, ze netreba ist k lekarovi, ale co popisujes, si myslim, ze je somaticke)