pupočníková krv - áno či nie?

jancecka

čo sa týka rakoviny, tak viem len o mojej babke, o mame mojej mami, zomrela na rakovinu žalúdka, myslím že rakovina je skoro v každej rodine, tiež som za to

Well

jancecka- no reklama nie je ako reklama. Je to podanie nejakej sluzby alebo produktu ludom formou oboznamenia.Ved inak by sa o tom asi nikto nedozvedel ak by to nedali vediet.
Treba si najst clanky o tom aky to ma zmysel a potom si pozriet nieco ako male deti na onkologii znasaju posledne chvile.
Za tu cenu mne to osobne stoji a nelutujem to.Zo strany manzelky je rakovina v rodine.

jancecka

hej, to by som si aj ja rada prečítala, viem že reklama je len reklama a všetko je teraz o peniazoch, ale ak to má skutočne pomôcť, rada by som sa aj s niekým porozprávala, kto to podstúpil a tá krv naozaj pomohla jeho dieťatku, aj keď je určite najlepší prípad ten, že tú krv nepotrebovalo to dieťatko

elfka

mna by skor zaujimalo, ci existuje nejaka statistika, kolkym detom uz zachranila vlastna pupocnikova krv, resp. kmenove bunky zivot? To je smerodajne, nie rozne spekulacie ako by to mohlo pomoct..

jancecka

milusca nie je pekné navážať sa do niekoho, keď tu ani nie je, nemyslíš? Napísala som že nemáme poriadne zariadenie? tým myslíš sedačku za 50 000 sk? alebo kuchynskú linku za 100 000 sk? tak nie, nemáme :D radšej som si vybrala jednoduchšie, lacnejšie verzie a mám zariadený celý byt a nie som ten typ, čo bude mať deti len vtedy, ak bude milionár. Nie sme na tom vôbec zle ak si myslíš, ale nie je dôležité mať drahé zariadenie. Viem tie peniaze využiť aj inak. A súhlasím s wellom, keď je tu čo i len minimálna možnosť pomôcť dieťaťu, som za ňu, ale ďakujem za názory

milusca

vevericka, asi nema zmysel niekoho o niecom presviedcat. Je to ako s nabozenstvom...

Well- jancecka v inej teme pise, ze nemaju ani poriadne zariadenie v byte, asi si mysli, ze dieta vychova za par drobnych, ale to uz je jej vec, ja som len reagovala na tuto temu a podla toho, co mam o tomto nastudovane, je to zbytocnost. Za tie peniaze radsej nech si ludia daju uskladnit spermie do spermobanky a nech ich pouziju, az ked im finacna situaci dovoli mat dieta.

Well

O 10 rokov........hmm.
Dovtedy sa moze vselico stat.A nikde nie je napisane,ze to musis platit az do smrti.Skrata ak pridu vedci na lepsi sposob tak prestanem platit .Ale neviem stale co chces dokazat.Ze sa to neoplati?? Vsetko sa oplati ak je v tom nejaka sanca na pomoc.

vevericka

ano najviac ludi na svete vo vseobecnosti stale umiera infekcne ochorenia..vo vyspelych statoch srdcovocievne vedu, za nimi sa taha rakovina..casom ich so zlepsenou liecbou srdca predbehne..ale aj tak su dedicne ochorenia tiez dost caste(aj ked tu je vyhoda, ze sa daju rodinne sledovat)
pupocnikova krv je vyuzitelna len zopar ochoreni..a aj to nie vzdy (zvacsa je vyhodnejsia surodenecka) a surodenecka sa nemusi predsa uchovavat..dnes sa vedia kmenove bunky krasne izolovat aj z tukoveho tkaniva..a do popredia idu tiez indukovane (kvazi umelo vyrobene), takze o takych 10 rokov pupocnikvoa krv na nic nikomu nebude