Sjogrenov syndróm

ivetk

Ivka1 - aloe som už pila, no po dlhšom čase sa jeho účinky znížili a včelí pel som skúsila jednu tabletku a mala som takú kýchačku s upchaným nosom že som to nechala tak. Možno by bolo dobré skúsiť opäť to aloe, vďaka za radu.

Ivka 1

Ivetka pomohlo by pitie Aloe s pridavkom broskyne - nazýva sa aj elixírom šťastia, nakoľko broskyne obsahuju hodne mangánu,horčíka a draslíka,čo má blahodarný vplyv na činnosť mozgu a srdca.Aloe obsahuje aj
enzýmy- sú veľmi dôležitou súčasťou výživy.V dnešnej potrave sa nám ich nedostáva, pretože je to termolabilná látka, ktorá sa ničí už pri 40*C. Takže všetky pasterizované, konzervované a inak tepelne upravované potraviny už enzýmy neobsahujú. V Aloe Vera je veľa druhov enzýmov, ktoré pomáhajú štiepiť potravu, čím napomáhajú tráveniu. Všetky živiny v našej potrave sa môžu účinne absorbovať. Bez enzýmov nefunguje správne trávenie, to má za následok poruchy imunitného systému a s tým súvisiace rôzne ochorenia.
Na doplnenie energie a vsetkych vitaminov a mineralnych latok a stopovych prvkov je velmi dobre uzivanie vcelieho pelu.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Obsahuje : bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12,kyselinu pantoténovú, biotín, cholín, inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Rovnako pomaha aj uzivanie susenych klickov mladych obilnin:
Mladé zelené jačmenné výhonky: obsahujú 20% bielkovín, vitamíny (betakarotén, B1,B2,B3,B6, kyselina pantoténová), minerály (draslík, vápnik, horčík, síra, mangán, železo, meď, zinok, fosfor, jód, chróm, selén, nikel), chlorofyl, mukopolysacharidy, antioxidačné a tráviace enzýmy a vlákninu.
Pšeničná tráva: mladá vňať naklíčenej pšenice, obsahuje vitamíny (betakarotén, B1, B2, B3, B6, C, E, kyselinu listovú), minerály (vápnik, horčík, železo, meď, zinok, selén, jód, draslík, nikel, chróm), chlorofyl, vlákninu, bielkoviny, sacharidy. 100g pšeničnej trávy dodá organizmu toľko vitamínov a minerálov ako 2 kg kvalitnej čerstvej zeleniny.
Klíčky z lucerny .Lucerna sa nazýva tiež kráľovná klíčkov, patrí medzi najstaršie kultúrne rastliny. Obsahuje: bielkoviny (40%) so všetkými 8 esenciálnymi aminokyselinami, vitamíny (betakarotén, B1, B3, B6, B12, C, D, K, E, U), minerálne látky (fosfor, draslík, vápnik, železo), enzýmy, chlorofyl, vlákninu.
Účinky: - je zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov, v koncentrovanej a ľahko stráviteľnej a vstrebateľnej forme
-podporuje krvotvorbu
-pomáha pri detoxikácii organizmu
-vďaka vláknine podporuje pravidelné vyprázdňovanie (prevencia proti hemoroidom, nádorom hrubého čreva)
-posilňuje organizmus pri vyššej záťaži
-prevencia a doplnok liečby cukrovky
-pomáha regulovať hladinu cholesterolu a udržiavať zdravé cievy a srdce.
-Chlorofyl pomáha čeliť účinkom radiácie.

ivetk

radca - pozrela som si tu stranku, išla som do lekarme kupit wobenzym, no obsahuje laktozu,tak pan lekarnik povedal že ju nemôžem užívať ked som na laktozu alergicka, tak vdaka za radu

ivetk

RNG - mohol by ste prosím Vás napísať aké enzými a kyseliny máte na mysli , konkrétne prípravky a v akých množstvách a aký dlhý čas? Vopred vďaka.

joni_

ivetk, presne to som si aj ja myslela, ze musim vydrzat, aj som sa snazila zo vsetkych sil, tiez som sa bala zastat a zostat na PN. Nechcela som si ani bravat dovolenku, strasne som sa branila aj zmenit pracu za jednoduhsiu, stale som to premahala. Psycholog mi potom povedal, ze som na seba moc prisna a musim sa naucit aj vypnut. Ja som sa snazila proste ignorovat unavu a chodit normalne do prace, ale skoncilo to tak ako skoncilo, kolapsom. Mne nepomoze si na chvilu lahnut, ked som par dni na nohach tak potom sa zase aj tri dni, mozno tyzden spamatavam a nevladzem nic robit. Pride silna unava, slabost, silne bolesti a uplne ma trasie. Tak to asi nie je cesta, uz roky sa snazim a nefunguje to tak, aspom u mna sa to napriek snahe nepoodavat sa, stale zhorsuje, nejak to nemozem ovplyvnit, uvidim co na to v Piestanoch. Ako sa vratim do prce to naozaj neviem, bojim sa oho. Hlavne sa bojim, ze pridu zase tie stavy uplneho vycerpania... bolo to strasne, nechcela by som to znova prezivat...

RNG

neabudaj na kyseliny a enzymi. pri zlom traveni je slaby prisun niektorych zivin, co oslabuje celkove telo a nedostatocne odstranovanie splodin, co zamoruje telo. Takze enzymi preds jedlom na precistenie tel(2 hodiny pred) a enzymi a kyseliny s jedlom na zlepsenie travenia a absorbcie.

RNG

oprava:
(mliecne produkty a lepka)
Pisem prirychlo lebo sa ponahlam do roboty
Nie som zvyknuty pisat na klavesnici od mala , ako niektori mladi a na stare kolena sa tazko uci.
Dosial som na pisanie na stroji vzdy mal sekretarku....