zas a znova

Príspevok v téme: zas a znova
zuzana854

chcela by som sa spytat, ze v com to je, ked niekto sa snazi a nechudne a niekto mozno ani nechce a kila sa priam same stracaju??

a da sa zbavit myslenia a zavislosti na jedle? lebo ja by som to v mojom pripade nazvala naozaj zavislot. proste snazim sa schudnut, ale dam si soju, zeleninku a pod. na obed. ale nejako ma to nevie zasytit a o hodinu vybrakujem chladnicku. a potom ten pocit v zaludku!! strasne. citim sa ako tehotna. neviem dokedy to bude este trvat. ako si mam vybudovat pevnu volu a poviem si- to nie! a vydrzim!!! potom si pripadam ako ubohy clovek, ktory podlahne jedlu! a kilecka sa nabaluju a ja neviem ako dalej:(( po takych 3 dnoch prezierania si poviem, ze uz sa spamatam a budem vzorna..ale niekedy mi to nevydrzi ani cele dopoludnie a uz zas jem!! ved to nie je normalne aby clovek uprednostnoval jedlo pred normalnym zivotom. ale neviem ako mam postupovat. ako s tym skoncit??? och pomozte..dakujem

zuzana854

tak, po mesiaci som tu späť.. medzi časom som dala 2kg dole, ale už je z toho 1,5 naspat:/ a najhorsie je, ze uz aj viem, kde je problem a nebude to tym, ze nechudnem len tak..ale nemam volu.. ziadnu.. je to az smutne, ak jedna normalna dospela zena nema v sebe volu a jedlo nad nou vzdy zvitazi.. naozaj to tak aj bolo- nedavala som si pozor na stravu..jedla som vela..vsetko.. a aj sladke..
no ako si povedat DOST a vydrzat cely zivot! a nie po 2 tyzdnoch to vzdat??

a dnes som nasla jeden clanok.. www.zdravie.sk
a ked som tam citala tie komentare a hl. na tu tretiu babu..co ja by som bola rada, keby som mala taku postavu.. och.. ja som uz taka znicena a vycerpana z toho vsetkeho, ze uz to vsetko trapenie zajedam.. vzdy si poviem, OK, od zajtra to uz bude len dobre a dnes uz nejem.. noo ale zajtra to zas porusim a len cakam na dalsi zajtrajsok..:( velmi sa bojim, ze sa spamätam, ked bude neskoro a moj zdravotny stav bude zly.. ako sa mam premoct? a vydrzat do dalsieho dna a hlavne vydrzat v danu chvilu sa nenažrať, ale len symbolicky sa najest?? ked hlad je taky velky pan.. och.. viem, ze tym ze jem vela si sama ublizujem..ale preco je to pre mna take tazke a vzdy jedlo vyhra..?? :(.. ved ja si az traone pripradam.. vecne chudnuca a vzdy tucnejsia..:(

zuzana854

no moj ciel je tiez do septembra sa s tym popasovat.. nech to schudnem a nie taku polovicnu robotu ako doteraz..ze raz dobre, raz zle.. tiez som si napisala nejake zasady a aj to, preco sa oplati chudnut..

no dnes prvy den. ale mam taky dost problem. jem kadze 2hodinky a malo a stasne ma boli brucho a aj hlava a tak mi je zle. neviem ci je to tym, ze som sa doteraz prezierala alebo preco. dost ma to trapi. pijem aj vela vody, aby bolest prestala ale nepomaha. a tak to bolo aj min. tyzden, ze som jedla pravidelne, menej a krce v bruchu, ze som to na druhy den nezvladla a dala som si vsetkeho aa skoncila som s tym vcera- take cely tyzden bol dost strasny-prejedaci a napchavaci.. dnes sa mi zatial dari dodrziavat vsetko, len si neviem vysvetlit tu bolest brucha a hlavy a idem na bicykel teraz chvilu, mozno to prejde

Majushkaa

Ahoj zuzi niesi sama,ja sa dva krat do tyzdna totalne prezerem ze v jeden den pojem cipsy sladke vsetko,ale idem teraz si napisat plan na papier a budem to dodrziavat,tiez nemam vobec pevnu volu,uz ani motivaciu,ale to ze by som chcela zas vyzerat ako pred tym nie takato roskysnuta,do septembra by som to chcela zvladnut

zuzana854

viem, zeby som nemala nad tym vsetkym vela spekulovat ale jednoducho sa pustit do boja so slnikou..len ked ja uz po tych vela zlyhaniach co mam za sebou sa bojim, ze dalsi pokus zas nevyjde a ze zas zlyham.. ze som proste slaby clovek, ktory vojnu s jedlom prehra..a som kvoli tomu velmi nestastna.. fakt schudnem ked sa do toho pustim s plnym nasadenim??

mate59

Nehovorím o fajčení,ale ak pijeme alkohol, tiež nemusíme vypiť liter vína a opiť sa,ale stačí 2 deci a je to v poriadku.
A presne to isté je aj s jedlom.
Až sa ti po pár dňoch žalúdok stiahne, nebudeš mať taký pocit hladu.

zuzana854

no to hej..ale aj tak si myslim, ze byt zavisly na jedle je ovela horsie ako na alkohole alebo cigaretach..lebo ked sa chce clovek odnaucit pit, tak sa vyhyba takym prilezitostiam, kde by si mohol vypit...ale neda sa vyhnut jedeniu!! to fakt chce straasne pevnu volu, aby ked clovek zacne jest nieco light neskoncil vyjedanim chladnicky..a u mna je to skutocne obrovsky problem..lebo kym nejem je to OK, ak zacnem a nieco si dam..neviem skoncit :(

mate59

to musíš ovplyvniť jedine ty sama,povedz si nie som slaboch,nesmiem, lebo budem nešťastná.To je presne tak isto ako s fajčiarmi, ktorí chcú prestať.