Ako prebehne laparoskopia myomu?

Dan1ela

Ahoj a prečo ideš na operáciu? Dnes už predsa existuje aj ina moznost ako sa operovat. Mna lekar tlacil do operacie (predtym skusal antiku a duphaston). Skoro ma na operaciu nahovoril, ale nastastie som si stihla precitat jeden clanok o tom ze existuje uz liecba myomov (myom.sk). Moj lekar vravel ze je to blbost, tak som zmenila lekara a ten mi nasadil liecbu myomov Esmyou. Nie je to ani hormonalna liecba, mala som inimum neziaducich ucinkov. Myom mi sposoboval nepravidelne krvacanie, po liecbe sa zmensil a nekrvacam. Fakt nechapem tych doktorov co nutia pacientky ist na operaciu predtym, ako vyskusaju nieco nove. Toho lekara predtym by som teraz najradsej ovalila kabelkou (a mam ju dost tazku). Rezat zeny len preto ze sa to v minulosti robilo mi pride chore. Urcite odporucam liecbu Esmyou, vyskusat, ked Vam zaberie ako mne mozete na operaciu zabudnut!!!

katica

Ahojte vsetci po laparoskopii.vela nieje pravda o tom co podaktori pisu.takze ja som momentalne dva dni po laparoskopii myomu mal 14 cm a robili mi to cez posvu a poviem vam ze nieje lepsie ako toto.ked citam ze rezali a tyzden v nemocnici a to nehovoriac o bolesti potom.no ja ziadne bolesti ani jednu tabletku na bolest som si nemusela dat proste uuplne super.az na to ze si to zaplatite ale co natom peniaze vzdy budu aj praca ked ma clovek to najhlavnejsie ZDRAVIE veru.bola.som na jednodnovej chirurgii a neviem si to vynachvalit.takze hlavu hore dievcata treba si vybrat iba to co je lepsie pre nas.a preco sa trapit ked nemusime a mame na vyber.ahojte vsetci.

Nikoleta11

Ahojte chhcem sa spitať som 6 mesiacov po operacie myonu nebol to zubny nador .. vybrali mi maternicu vaječniky všetko chcela by som vedieť prečo po 6 mesiacov mam bolesti brucha a tlači ma dole neviem čo je to keť nič nemam tak prečo ma to boli dakujem

mersi

Dobrý deň,
som na PN po laparoskopickom odstránení myomov na maternici.
A všetko čo tu napísali vyššie je pravda. Klistír pred operáciou aj injekcia do bruška sa dá prežiť, ale aby som neklamala najhoršie je to po operácii. Bolo mi celý deň až do večera veľmi zle (na vracanie)a bolela ma strašne hlava (som migrenička) všetko som vnímala len v akejsi letargii. Iba som počula hlas sestričky, že ak mi je zle musím to predýchať, takže mám robiť hlboký nádych a hlboký výdych. Operovali ma okolo obeda a celý ten deń do večera si vlastne nepamätám. Bol za mnou aj priateľ až 2-krát ale to si pamätám iba ako zo sna. Dokonca som viac krát telefonovala, ale všetkým som sa musela ospravedlniť, že si to vlastne ani nepamätám.
Na druhý deň mi už bolo lepšie aj keď som mala zavedený redon (vývod z brucha z ktorého odtekala krv a ešte nejaká tekutina). Prišla po raňajkách za mnou sestrička a išli sme spolu (aj s nádobou z vývodu v ruke) prvý krát na vychádzku na wc. Poobede mi ten vývod vybrali a už bez neho to bolo lepšie. Vyberanie ma nebolelo, iba je to taký zvláštny pocit ako keď otvoríte fľašu šampanského, akurát že v tomto prípade ste tá fľaša vy.
Ešte si spomínam, že ma veľmi keď som sa postavila na nohy boleli plecia. To mi vysvetlili, že mi zostal v tele ešte nejaký vzduch po operácii, ktorý chce ísť von, pretože pri laparoskopii musia nafúknuť brucho.
Na druhý deň po operácii ma pustili domov. Teraz som presne týždeň po operácii, zajtra mi má moja gynekologička vyberať stehy. Snažím sa stále ležať pretože keď stojím ma stále pobolieva pod pupkom. Nazdávam sa, že je to zošitá maternica po odstránení myomu. Musím sa na to doktorky opýtať. Zrejme mi ešte predĺži PN-ku. Keď ležím je mi ok, ale keď stojím na nohách mám tie bolesti pod pupkom. Nie sú veľké, že by sa nedali vydržať, ale je to otravné.
Operovali ma v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici konkrétne Doc. MUDr. Tibor Bielik, ktorého prístup bol viac než výborný.
Aj prístup ostatných lekárov a sestričiek z týmu primára Bielika bol výborný.

stars

ahojte, pred rokom som bola na laparoskopickom odstraneni myomu z maternice /na Sliaci/. Operaciu robili v narokze,a rez nebol ziadny, lekar ho robil "z dola", kedze myom bol na miest, na ktore sa vedel lekar dostat.Operacia prebiehala, tak,ze som rano prisla a okolo desiatej som uz bola "na stole"...a okolo 15tej ma uz prepustili domov..Vsetkym zelam veela zdravia. Netreba sa toho bat..drzim paste

muca

Prosim Vas, nevie niekto nahodou, prečo mi pri laparoskopii myomu maternice cez brusnu dutinu budu robit aj kyret? Je to len diagnosticka metoda? Velmi sa bojim bolesti a nechcela som, aby sa mi sparali tam ,,dole,,.Mozem ist po operacii asi 10 dni na dovolenku k moru - ak nebudu komplikacie? Dakujem. Muca, 45

KhKhKh

Akurát píšem z nemocnice...všetky tieto diskusie mám nastudované a slubila som si, ze ked budem mat potom - podelim sa o skusenost.
laparoskopicky mi vybrali myom z lavej strany maternice. Do nemocnice som nastúpila den pred zakrokom...večer - lexaurin + injekcia do bruska - pred tym som si uzila klystír... / inak nic az tak hrozne tragické :) /
ráno náladovka - a hned ma brali..operacia trvala asi hodinu. bola som az do druheho dna rana na JISKE, s tym ze som chodila sama na wc - teda so sestrickou a s kabelkou v ruke / kabelka - rozumej - sacok s krvou - hadicka bola zavedená do jednej ranky - odtekala krv príp. nejaka tekutina nepotrebná /
Boli 3 jazvy - 1 na pupku, a 2 na ľavej strane podbruska - malé jazvičky..
ráno mi hadičku vybrali a ficala som na vlastnú izbu.
Celkovo boli mierne bolesti, ale naozaj nic hrozné....neda sa to ani len porovnat napr. s cisarskym...vecer som uz mohla pomaly pit...a na druhy den jest / dieta - krupicová kasa / , trocha som spinila..
Takze netreba sa bat - keby to bolo na umretie - teraz tu nepisem...
Drzim palce, a dufam ze aj ja sa skoro zotavím :)

prečo

Pokial viem, ty tu zakladáš už druhú tému. Prečo si sa neopýtala lekára ako to bude prebiehat. Ved predsa ked idem na zákrok tak sa opýtam......vyberat ho budú asi podla umiestnenia, velkosti a tak...oni vedia ako. Ja mám tiež myom a povedal, že by sa dal vybrat pokojne zo spodu, nakolko je pri krcku maternice.....

jajkafr

záleží od operácie koľko prístupov spraví lekár... pri diagnostickej laparoskopii mi spravili 2 rezy a pri laparoskopickom odstránení slepého čreva mi spravili 3 rezy

macka26

ja som mala len dva rezy, jeden tesne pod pupkom, jeden na boku, zalezi od toho, ako sa ti budu vediet dostat k myomu.