Diagnostika potravinovej intolerancie

Príspevok v téme: Diagnostika potravinovej intolerancie
sarita

Potrebovala by som poradit, kde robia taketo vysetrenie. Citala som niekde na nete, ze robia takuto diagnostiku pomocou nejakeho pristroja. Za par minut vedia vytestovat niekolko desiatok druhov potravin. Mam podozrenie na nejake potraviny, tak by som chcela ist na to vysetrenie, ale nemam tusenia, kde to mozu robit. Ak s tym mate niekto skusenosti, tak dajte vediet. Diky

frederic

urobia ti ich buď na imunológii alebo súkromné zariadenia, jedno také je napríklad v Nitre, ďalšie v Bratislave. Vyšetrenie stojí 70 Eur.

sarita

Food Detective, som uz mala, je to taky domaci test na potravinovu intoleranciu, je tam 46 druhov potravin, ale neviem, nakolko je to spolahlivy test, nakolko si ho robis doma, urcite to nie je to iste, ak ti robia nejake testy u lekara. Viem, ze existuje aj nejaky Alcat test, robia to v zdravotnickych centrach napr. v Bratislave, ale musis si ho zaplatit a su to dost vysoke sumy, tam okrem potravin testuju aj niektore lieky a ecka. O pristroji na testovanie som citala na viacerych strankach na nete, napr. vitalhaus, ale nie je tam o tom velmi obsirne pisane a nie su tam ani ceny, preto by ma zaujimalo, ak s tym ma niekto skusenost, aby sa podelil.

joni_

alergia a intolerancia nie je to iste, na alergiu robi testy imunolog/alergolog a na intoleranciu neviem, mozno gastroenterologo?? ale citala som o takom pristroji na zistenie intolerancie, ale treba si ho kupit za vlastne, vola sa to
Food detective

radana

Naniesol mi zhruba 40 roznych druhov "kvapiek"na ruku,potom mi s ihlou napichal do tych kvapiek a po 20 minutach som mala vysledky zhruba 40 druhov potravin na ktore som a na ktore nie som alergicka..

sarita

testy na imunoalergologii mi robili tiez, ale to bolo len na mlieko, lepok a vajcia, toto vysetrenie je vsak ine, tymto sa stanovuje intolerancia, nie alergia na potraviny. Robili ti vysetrenie z krvi alebo tie naplastove?