Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?

Príspevok v téme: Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?
gabrielle

Dobry den,
chcem sa opytat na skusenosti ohladom prveho gyn. vysetrenia. Bojim sa toho velmi, i ked vacsina mojich kamosiek to ma za sebou a povedali,ze je to ok,ale aj tak sa bojim.Trosku sa obavam aj reakcie lekarky, ze kde som bola doteraz. Mam 24 a mam pravidelny menzes, a bojim sa. Zistuje gynekolog aj choroby konecnika? mam totiz trhlinu, viacmenej chronicku, ktora mi nesposobuje bolest, stolicu amm pravidelnu a ja sa bojim ze ma posle na operaciu, lebo si to urcite vsimne, Mam strach.Poradte

aluska1

biba jasne ze ti nerobila cytologiu ked si bola panna..pretoze raovinu krcka maternice maju sexualne aktivne zeny..pretoze virus hpv sa prenasa len pohlavnym stykom
kazda zena, ktora zacne mat sex, ma chodit na prehliadky, pretoze aj sexom sa prenasaju rozne choroby, pocnuc kvasinkami az po hiv napr

bibka33

Neviem, je som chcela len povedať, že to nie je také nezvyčajné pre gynekológa, že žena príde aj v neskoršom veku na prehliadku. Proste si myslím, že to nie je tragégia, aj keď zuzic u vás to tragédia bola.
Ja som bola u gyn. v 18-tich ale nebola mi robená prehliadka lebo som bola ešte panna. Niekto by mohol byť pannou aj v 24-roch... neviem či sa vtedy už robila cytológia alebo nie.
Zuzic ja ten "problém v hlave" nemyslím hanlivo. Ani ja nemám čistú myseľ a prejavuje sa to niekde inde. Do hlavy nikoho nevidíš, čo ho trápi, na čo myslí...

zuzic

bibka blizky clovek mi umrel na rakovinu a viem ze problem v hlave nemal. pretoze nechodila na preventivky ako mala zistilo sa to neskoro a nedalo sa uz nic robit. o dva mesiace nas opustila...

bibka33

Nie nemyslím si, že preventívka je prehnaná staroslivosť, ale mám pocit, že to ženy preháňajú s tým neustálym zaoberaním sa toho. A veľa žien umiera na rakovinu, ale či majú problém v hlave to ty nevieš. Každá rakovina je problém mysle, je to odpor, strach, ľútosť...
A keby som mala rakovinu v rodine je to iné, to by som šla skôr.

aluska1

bibka podla teba je preventivka raz rocne prehnana starostlivost? na to si ako prisla?
vela zien nema problem v hlave a umiera na rakovinu...na to staci ze to mal niekto z predchadzajucej generacie, vdaci za to aj zivotny styl zivotne prostredie, prechemizovana strava atd

soffa

len pekne chod,je to pre tvoje zdravie,urcite ta nikam neposle,neboj nebude robit robotu aj za ineho doktora.(myslim tym konecnik).nikto tam nechodi rad,ale raz do roka myslim nikoho nezabije...

bibka33

Veď práve aluska, tým strachom a tou "prehnanou starostlivosťou" si tie cysty a nádory vytvárate. Ale ja nechcem polemizovať o tom či to je hanba alebo nie, že som nechodila gyn. alebo či to je zodpovedné alebo nie. Áno, teraz chodím na prehliadky a nájdem si na to čas. Je to individuálne.Ja som chcela iba reagovať na gabrielinu otázku.
Gabrielle ak NEMAS PROBLEM V HLAVE A NEBUDES HO MAT TAK AJ TVOJE RODIDLA A POHLAVNE ORGANY BUDU V PORIADKU. To len preto aby si sa nenalakala, keď tu čítaš tie príspevky. Takže hlavne sa neboj! :-)