ako ovplyvní psychológ pocity človeka?

Príspevok v téme: ako ovplyvní psychológ pocity človeka?
drobeeec

ahojte, už nejaký čas trpím depresiami, všetko začalo poruchou príjmu potravy, ktorej som sa nikdy úplne nezbavila až sa k tomu pridali pocity panickej poruchy, teda mávam strach ísť medzi ludí, cítim sa nesvoja a už dlho sa stránim spoločnosti...keď musím niekam, tak myslím len na to kedy budem už doma, nemám v sebe žiadny elán, veci robím s nechuťou, do ničho sa mi nechce, z veľa vecí mám strach... po polroku tohto trápenia som sa rozhodla že to musím riešiť...ale keď ja mám pocit, že mi nemá ako pomôcť, všetko je v mojej hlave a uvedomujem si, že je to zlé...prosím o nejaké názory...ako zmení psychológ pocity človeka? čo robiť? :-(

mnamka257

pokial chces aby ti psycholog naozaj pomohol, musis mu plne doverovat a vsetko do bodky mu o svojom probleme povedat.skus porozmyslat nad tym, co tento tvoj problem spustila-aka udalost, atd..a samozrejme musis natrafit na dobreho psychologa.skus sa popytat znamych, alebo sem zaves temu v ktorej sa opytas na dobreho psychologa v tvojom okoli.drzim palce.

Petosmeto

Pre .: Ja som nikoho neodsudil, odsudit je predniest negativny zamietavy nazor a nenavrhnut lepsie riesenie. To som neurobil. Predniesol som svoj nazor, ze psychologia a psychiatria je nevedomost a neohrabanost, a navrhol som podla mna lepsie riesenie. Takisto som nepisal, ze nikdy za ziadnych okolnosti to nemoze mat prinos. Moze. Ale ovela vacsia sanca je, ze to prinos mat nebude, a kedze primarny je biznis a nie zdravie pacienta, je to hazard so zdravim. Preto by tam rozumny clovek nemal chodit. Psychologia ani psychiatria neriesi korene problemov. Je slepa, kratkozraka, nevedoma, tarchava, neprisposobiva, sablonovita, a navyse psychiatria je pseudoveda, kde sa triafa od oka, a vymyslaju sa diagnozy, pretoze len na diagnozu sa da predat liek. Keby riesila korene, neprezila by, ani cela moderna medicina, pretoze psychiku oddelene od tela sa riesit ani neda, su prepojene. Keby sa zameriavala na korene, zaroven vylieci chorym aj telesne schranky, a tym padom pripravi modernu medicinu a farmaceuticky priemysel o vsetky zisky.
Ale, ked chce byt niekto toho sucastou, kludne moze navstevovat psychologa aj psychiatra, proti gustu ziaden disputat. :-)

smiiiii

chodila som svojho casu aj za psychiatrom, aj za psychologickou. Najprv som sa vylakala, ked ma psychologicka poslala za psychiatrom, mala som pocit, ze az taky cvok nie som. Ale kedze som sa VELMI chcela zbavit svojich tazkosti, isla som. Asi pol roka som brala antidepresiva a sucastne som dochadzala na psychoterapiu ku psychologicke. Fakt mi to pomohlo, za pol roka som sa zbavila svojho hnusneho 2 roky trvajuceho problemu a dalsich veci s nim spojenych. To bolo pred 10 rokmi. Odvtedy sa problem "mal chut" parkrat zopakovat, ale ja som uz vedela, ako reagovat, co robit. Myslim, ze mi to dalo vela, odvtedy zijem svoj zivot plnohodnotne a som stastna, ze som vtedy nabrala odvahu a sla za odbornikmi. U psychologa ani psychiatra som odvtedy nebola.

keksa

ja neodsudzujem psychologov, ani psychiatrov, som za, ak pomozu, ale verím tomu, ze priroda ma pre cloveka liek na kazdu chorobu, len casto clovek nevie ako ho ma pouzit, pre bezneho cloveka je mozno aj lepsia cesta ten psychiater aspon na zaciatok a ked je z najhorsieho vonku moze pokracovat v alternativnych metodach, poznam ludi, ktorých lieky dali do kopy a su bez nich a potom aj takych co ich beru zial cely zivot

.

nenechaj sa prosim ta ovplyvnit tymi ezoterickymi taraninami co tu PetoSmeto vytvoril - ano, aj to co spomina on mozno moze byt prospesne, ale generalizovane odsudzovat vsetkych psychologov a psychiatrov je kravina

keksa

Suhlasim s petomsmetom :) etikoterapia a vycistenie organizmu je ta spravna cesta, uz len to uviest do praxe...aj to je tazka cesta

PetoSmeto

Napisem moj nazor.
DORAZNE vas upozornujem, pred psychiatriou. Nikomu tam nedoporucujem za ziadnych okolnosti ist. Jednak, je to vacsinou strata casu, a jednak, clovek riskuje, ze ho urobia zavislym na liekoch. Nieje to nic ine, ako dobry biznis, ale kedze ide o ludske zdravie, na ktore clovek casto doplati, nazval by som to priemysel smrti. Psycholog nema opravnenie lieky predavat, ale i tak je psychologia znacne neohrabana, a ak psycholog pomoze, je to vacsinou kvoli tomu, ze je prirodzene empaticky, a pomoze ako clovek, nie vplyvom samotnej psychologie.
Kedze, vacsina psychickych problemov vyplyva z nedostatku latok a zivin v tele, ako aj z prekyselenia tela, teda dalo by sa zrhnut, ze vacsina psychickych chorob je dosledok otravy tela spolu s deficitom dolezitych latok (v dnesnej dobe su to najma tieto: Vitamin C, horcik, omega-3 mastne kyseliny), na ktorom sa podiela strava, znecistene okolie a hlavne emocie, na riesenie psychickych problemov je najucinnejsi postup zdrava zivotosprava a etikoterapeut, ktory naprava mravne hodnoty cloveka, ktore prestavaju produkovat negativne emocne stavy, ktore otravuju telo po energetickej stranke.
Cize, dietolog + etikoterapeut je rozumna cesta, psycholog a hlavne psychiater je nerozumna cesta, povedal by som, ze az hazard so zdravim.
V skratke: Ked sa vycisti crevo, vybalancuje spravne pH tela, organov a telesnych tekutin, remineralizuje telo chybajucimi mineralmi (hlavne horcik), doplni sa deficit omega-3 mastnych kyselin, dostane sa do tela dostatok kysliku (co sa da dosiahnut iba pohybom na cerstvom vzduchu, ktori znizi stres a uzkost, a vdaka tomu clovek zacne volne dychat), a vycisti sa pecen, ktora priamo suvisi s emociami, zmizne 90% psychickych problemov. Zvysnych 10% sa da vyliecit specifickymi postupmi, ale netreba na to ani psychologa, ani psychiatra a uz toboz nie ziadne lieky. Jedine, co sa zijde z mocneho farmaceutickeho priemyslu, su doplnky vyzivy a anti-parazitika, kedze aj parazity byvaju casto pricinou psychickych problemov (napriklad dnes tak rozsirena candida albicans z antibiotik, sladkosti, prebytku tukov a prekyselenia tela, ktorou trpi vyse 50% ludi, ktora vylucuje do krvi okolo 80 toxickych latok 24 hodin denne).

Toto vam psychiater nepovie, pretoze by ste k nemu coskoro uz nikdy neprisli a nepotrebovali do konca zivota ziaden liek.

invisible

Asi ťa odradím, ale moja skúsenosť nie je moc dobrá. Najprv som chodila k psychiatrovi, ktorého som neskôr zmenila... Ale aj tak to nepomohlo. Mala som problém, lebo rozvod rodičov sprevádzali dosť dramatické okolnosti. Psychiatri ma akurát tak dopovali liekmi, ktoré mi ani nezaberali. Ten druhý mi odporučil jednu psychiatričku, ktorá je vraj super. Tak som k nej zašla. Bolo to zo začiatku fajn. Všetko som jej otvorene povedala, všetky pocity a zdalo sa, že ma chápala, lebo mnohokrát sa naše názory zhodli. Tak prebehli asi tri sedenia. Na to ďalšie, chcela aj moju maminu, lebo som s ňou mala trochu pokazený, inak vždy dobrý, vzťah. Ale tá psychologička ma tam zradila. Urobila zo mňa bezcharakternú sviňu, ktorá iba žiarli a nedopraje vlastne mame šťastie. Bolo to nenormálne nepríjmné, lebo to nebola vôbec pravda. Predo mnou tá psychologička neváhala povedať kopec negatívnych vecí, čo si o mame myslí, ale jej to do očí nepovedala, iba nakladala na mňa. Bolo to strašné. Už nikdy viac som tam nešla. Ale pomoc psychológa by mi bodla stále. Ale nemám dôveru.

ivan33

drobec, skus ist za psychologickou lubou albertovou. vyhladaj si ju na googli. ona zaroven aj lieci. ja som u nej bol s manzelkou sice s inym problemom - nemohli sme mat deti - ale urobila na nas velmi dobry dojem. nam kazdopadne pomohla a zaroven s liecbou nam ukazala, ako mame nas problem riesit my sami. pokial viem, chodia k nej ludia s psychickymi problemami bezne, ona to riesi inak ako klasicka psychologia. rozhodne odporucam vyskusat, myslim ze neolutujes. takto sa trapit to nema vyznam. a uzivat chemicke lieky tiez nie je bohvieco.