Potrebujem silu, motíváciu a podporu. Prosím

Príspevok v téme: Potrebujem silu, motíváciu a podporu. Prosím
Lilly2

Ahojte všetci. Asi to poznáte viacerí, preto som sa obrátila s mojim problémom na vás. Nikdy som nebola extra chudá, ale ani extra tučná. Pred dvoma rokmi som ale vážila vyše 60 kg pri mojej výške 163 cm. Preto som sa vtedy rozhodla schudnúť. A poviem vám, bola to radikálna a drastická diéta. Začala som ju na konci augusta. Nikomu ju neodporúčam. Vtedy som bola hlúpučká a o zdravom životnom štýle som nevedela naozaj nič. Nemôžem povedať, žeby som bola anorektička, ale pravdupovediac som za celý deň niekedy zjedla jednu mrkvu, alebo papriku. Dostavili sa mi zdravotné problémy. Vtedy som schudla na 53 kg za dva mesiace. Bolo to naozaj hrozné, začali mi padať vlasy, kruhy pod očami, zápchy, plynatosť, nespavosť, únava, dokonca sa mi zastavila aj menštruácia. Vydržala som to skoro tri mesiace. Potom prišla moja sestra zo zahraničia a doniesla kopu sladkostí. Keďže ja som počas mojej diéty nejedla nič sladké, tak som vtedy začala jesť LEN sladkosti. Nič iné som vtedy naozaj nejedla, len tie sladkosti. A to som v decembri veru vyzerala tak ako predtým, možno horšie. A od januára to začalo znovu, len s jedným rozdielom. Čo to som si už prečítala, tak som sa začala stravovať 5x za deň. Viem, že vtedy som schudla trochu zdravšie, no odvtedy sa to so mnou ťahá, že sa naozaj snažím, no nedokážem sa vzdať koláčov. Deň, dva, niekedy ani to sa snažím, všetko je super, no zrazu mám blok a ja by som naozaj zjedla všetko čo vidím...Cítim, že som plná, no stále do seba tlačím. Prestanem asi až vtedy, keď ma bolí brucho z toho, aké je plné. Snažila som sa, naozaj som sa snažila. A stále sa snažím, nevzdávam to, pretože do leta chcem mať aspoň 55 kg. Je to moja vysnená váha (aj keď ani tá 50-ka by nebola zlá). Viem, že sa to dá, verím tomu, no vždy zlyhám. O zdravom životnom štýle mám naštudované skoro všetko (stále je niečo nové). Do fitka chodím pravidelne, preto sa stále udržujem na tej isté váhe, no vzhľadom k môjmu občasnému "záchvatu žravosti" sa mi nedarí dosiahnuť môj sen. Váhu 50-50kg. Som už zúfalá. Prosím poraďte, pomôžte.
Asi som sem toho napísala veľa, no pravdu povediac potrebujem vašu pomoc. Nejakú kamarátku, s ktorou by som si každý deň písala, čo za deň jedla, čo robila, či bola cvičiť...hocičo. (vo februári som sa s priateľom sťahovala, tak tu v Bojniciach nemám kamarátku žiadnu). Asi už len toto by bola moja motivácia a víťazstvo nad mojim problémom. Toto, čo som vám sem napísala ani nie je celý môj príbeh ohľadom chudnutia, diét a podobne. Je tam toho viac, no už teraz sa bojím, koľko ľudí mi odpíše vzhľadom na dĺžku môjho príspevku. Dúfam a verím, že čo najviac. Prosím pomôžte. Ďakujem.
Marika as. Lilly2

Lilly2

môj problém je ale to, že jem aj keď nie som hladná. Inokedy tlačím do seba aj vtedy, keď už nepociťujem hlad. Tak musím povedať, že včera som sa držala statočne. Na raňajky som si dala gragamový rožok s margarínom a medíkom, na obed som mala kura na paprike, na olovrant som si nakrájala dve jabĺčka a na večeru polovičku syra cottage s troma reďkvičkami a trochu uhorky...a dalo sa to zvládnuť vďaka tomuto fóru. Stále som naň myslela a to mi dodávalo pevnejšiu vôľu. Mám ale strach, že táto téma asi zanikne, bo vidím, že sa moc báb na ňu nechytilo...no uvidíme. Ešte raz ďakujem.

milii

ahoj Lilly2, ako podla toho co si teraz napisala sa stravujes velmi dobre, len sa to snaz dodrziavat a mat v tom pravidelnost. Sa zhodneme s tou vahou, ja mam okolo 60teraz, chcem mat tak 55kg ale tiez ma skor cm zaujimaju. Len ja mam vysku 173cm. Mne sa tiez niekedy stane ze vecer som hladna a zjem co by som nemala, ale potom na druhy den sa snazim opat ist naplno. Minuly tyzden som dost pokazila som jedla viac a nezdrave veci, pizza tam tusim az 2x bola a tiez sladkosti. Ja teraz sa viac venujem kardiu, lebo ten tuk inak dolu nedam. Ale posilnovacky su tiez dobre. Ja potrebujem rozsirit ramena, lebo vrch mam tensi a od pasa dolu to je o dost sirsie, ale zmierila som sa s tym ze mam siroku panvu. No sama vidim, ze toho tuku je tam este dost. Leto sa blizi tak sa fakt uz budem snazit.
A tebe prajem vela sil a pevnu volu, myslim si ze to dokazes, musis verit sama sebe :)

Lilly2

momentálne vážim 59 kg, meriam 163 cm a mám 22 rokov. Váha mi ale dosť kolíše. Kámošku by som potrebovala kvôli motivácii, porovnávaniu, podpore. Schudnúť chcem aspoň na tých 55 kg a menej. Ide mi aj o kilá, no hlavné sú tie centimetre.

doubledog: držala som blbú diétu a poučila som sa, už to neurobím. Jednotvárne diéty, alebo také ako "za týždeň dve kilá dolu" nie sú už pre mňa. Môj záujem je zdravo schudnúť. Pre mňa sú v tomto momente slovo diéta a chudnutie dve rozdielne veci.

V posledných dňoch sa mi často stalo, že som zlyhala. Raňajky, desiata, obed v poriadku, no prišli tri hodiny a ja som dokázala zjesť aj polovičku chleba. Je jedno, že bol celozrnný, energiu má rovnakú ako biely chlieb. A potom nasledovali výčitky. V utorok som "zhrešila" tvarohovým závinom, hneď ako sme prišli s fitka. A to bolo deväť hodín večer. Hej išla som spať až po polnoci, no aj tak. Kysnuté cesto, sacharidy...to dostalo moje telo zabrať. Viem, že tým ubližujem sama sebe, všetko je to v mojej hlave a uvedomujem si to. Mám slabú pevnú vôľu.
Do fitka chodím pravidelne. Keby môžem bola by som tam 24 hodín denne/7 dní v týždni. Veľmi ma to baví. Môj tréningový plán pozostáva z dvoch dní. A, B a voľno. Niekedy ale som vo fitku aj tri dni po sebe, inokedy mám aj dva dni voľno. Vždy si najskôr ponaťahujem svaly a na nejakých 5-10 min. sa idem zahriať na kardio stroje. Potom nasledujú jednotlivé silové cviky na partie brucha, nôh, zadku, pŕs, tricepsu, chrbátu a bicepsu. Najviac sa ale zameriavam na brucho, zadok, nohy, prsia a triceps. Snažím sa dodržiavať kruhový tréning, čiže prestávky len pokým prejdem k druhému stroju, aby som bola vždy v aeróbnom pásme. Trvá to približne hodinku a následne idem na bežiaci pás. Tm trávim min. 45 minút a viac. Postavu mám naozaj pevnejšiu, no len nedávno som začala s týmto plánom. Predtým som kardiu nevenovala takú dôležitosť a mne sa preto zväčšili svaly na nohách a to som chcela dosiahnuť presný opak. Aby sa mi zmenšili. Preto je pre mňa aeróbna činnosť dôležitá. Ako som spomínala, môj problém je strava. Snažím sa jesť každé tri hodiny. Na raňajky sú to buď ovsené vločky zmiešané s orechami a hrozienkami spolu s nízkotučným jogurtom alebo mliekom, alebo celozrnný chlieb (rožok) s margarínom a medom, alebo zeleninou, niekedy šunkou a podobne. Desiata je väčšinou nejaké ovocie. Na obed si nejaký klasický obed, vždy zo zeleninou. Buď si urobím cestoviny, alebo zjem, čo je navarené. Musím podotknúť, že mastné ani vyprážané jedlá nejem. Mäso jedávam len kuracie alebo morčacie prsia a sladkosti som úplne vylúčila. Sladkosť som mala naposledy minulý rok. Pečivo jedávam len celozrnné, ovocie a zelenina je u mňa na dennom poriadku. Mojou najväčšou slabosťou sú domáce koláče a pečivo. Zákusky nejem, ale koláče milujem. To je môj najväčší problém. Dokázala by som zjesť aj celý plech. Olovrant je väčšinou jogurt (actívia) a ovocie. Viem, že poobede by som už ovocie nemala jedávať, ale je to väčšinou len jablko alebo pomaranč. Banány, hrušky ani hrozno nejedávam. A večera? Snažím sa jesť zdravé bielkoviny, čiže nejaký cottage syr, tofu, tvaroch, vajíčko. Samozrejme so zeleninkou.
Dievčatá ani nevie aká som rada, že sa mi snažíte pomôcť. Pravdupovediac som moc neverila, že mi niekto na toto odpíše. Vidím, že som zase dosť toho popísala, tak verím, že budete mať so mnou trpezlivosť.
Ďakujem moc. Lilly

A-Z

Lilly2,
rozumiem, o čom píšeš... Budem mať poznámočku k dĺžke tvojho príspevku, ale nebooooj ;) len v tej súvislosti, že už sa viac nepozeraj dozadu, pozeraj len dopredu, uvedomuj si motiváciu, snívaj o tom, aká budeš spokojná so svojou vytúženou váhou. A zdravá, pretože to je jedniná správna cesta chudnutím. Neublížiť si už žiadnymi nezmyselnými hladovkami, ale vďaka strave mať aj peknú pokožku, vlasy atď., zdravá vo vnútri ale aj navonok :) V psychickej aj fyzickej kondícii. Táto predstava, nech je pred tebou, a nie tá "chudnúca" minulosť. Nevadí, učíme sa aj na vlastných chybách. A odteraz už žiadne myšlienky na zlyhanie, jasan? Treba sa naozaj pozitívne naladiť (nie je to len fráza), chudnutie začína v hlave.
Ak chceš, napíš mi, čo zješ za deň, resp. ako to vlastne jedávaš? Počítaš si kalórie alebo také niečo? Ako cvičíš?

doubledog

a naco ti bude kamoska, ktora ti napise, co jedla a ako cvicila?
v com ti to pomoze?
drzis blbe diety, potom sa necuduj, ze mas rozhadzany metabolizmus a divny vztah k jedlu

sade8

ahoj, neviem presne v com by ta nasa pomoc tebe mala spocivat, myslis tym podporu?
a kolko vlastne chces schudnut? ide ti o kila alebo o centimetre?