Akupunktura a zhoršenie-je to možné ????

Príspevok v téme: Akupunktura a zhoršenie-je to možné ????
ryba60

Chodím každý druhý deň na akupunktúru kôli bolestiam hlavy od krčnej chrbtice a krčnčj chrbtice- bol som zatiaľ 4x. Po akupunktúre – dostávam ju okolo 14-hod., mam do večer zvýšené bolesti krčnej chrbtice a pokračuje to tenzn. bolesťami hlavy a nasledujuci deň je to ešte horšie. Večer ďalší deň sú bolesti veľmi silné a užijem silné lieky a potom mi to povolí. Tie sa ale často nesmú užívať. A keď na ďalší deň som bol na AKU, tak sa to opakuje, -už 4 x sa mi zopakovalo. Vie mi niekto povedať, či mal takéto ťažkosti ? Skúšal som aj cvičenia, rôzne rehabilitácie, ale bez efektu. Skúšal som aj suché teplo, aj to mi bolesti zvyšuje. Vie niekto na tieto bolesti poradiť nejaký roztok, alebo krém ??? z vlastnej skúsenosti na tieto bolesti ? Prípadne, kde ísť na kúpeľnu liečbu , alebo aké injekcie žiadať od lekára z vlastnej skúsenosti.

RNG

Ciste na bolesti, ak su poskodene nejak nervy pomaha brat rybacie oleje alebo koncentraty so zvysenym obsahom latok potrebnych na hojenie nervov(EPA a DHA), ktore si telo nevie vyrobit a v nasej normalnej potrave su velmi zriedkave.
Na zlepsenie cirkulacie v postihnutych miestach pomaha MSM.
Je aj vo forme kremu, na transdermalne pouzitie.Ja ho obcas pouzivam na bolave klby, a stuhnute prsty. Pracuje.
Najdete do v doplnkoch.
Inac je to krem s vysokym obsahom prirodzenych olejov a vitaminov, takze je vyborny na kozu.

agina

Pan Janik, moja velmi dobra znama z Dubnice k Vam chodila, je to asi 10 rokov dozadu a velmi Vas chvalila. Ja som chodila k doktorovi Gabrhelovi do Trencina, aj on ma velmi zlate ruky, urcite sa aj poznate.

pre leu

Ahoj Lea, chcem sa ťa spýtať ako si dopadla s chrbticou. Teda či si operovaná....ako sa postupuje pri protrúzii platničky. Ď a k u j e m

p.v.

Ahojte. Na Vaše problémy (krčná chrbtica, kostrč a p.)jednoznačne reflexná masaž, ale myslim tym ozaj experta. Manželka už odstranila veľa takých problémov a niektoré boli staré aj 4 roky.

lea

to ryba60 a ivulienka:
Jednoznacne sa treba pytat na magneticku rezonanciu, aby sa zistilo o aky defekt vlastne ide, mozno je vysunuta platnicka a tlaci na nerv. ak je to mechanicke poskodenie tak akupunktura vela nezmoze, vlastna skusenost. Chodila som na akupunkturu k skusenej pani doktorke kazdy den 3 tyzdne, ale efekt nic moc, lebo mam protruziu platnicky L4/5 v rozsahu 5 mm

ivulienka

no moja skusenost s akupunkturou chodim aj ja koli kostrci a uz som mala ihly na krizoch smerom na kostrc dokonca som mala aj medzi nosom a ustami ze to je nejaky meridian ci co to je a ze to ide cez hlavu az ku kostrci a po akupunkture mi hned dava na pol hodinu take odsavacky aj na nohy na slapy mi to dava bola som tam 4 krat a zatial mi nic nepomohlo ale najlepsie tobolo prvy krat to som nemala bolest 7 hodin a ostatne razi nic a bolesti rovnake takze neviem ani mne sa to zatial nezlepsuje a uz som vlastne zabudla povedat ze aj zo spodu kolien mi davala ihly ale nic sa nezlepsu je tera z sa chystam na ct vysetrenie uvidime ci mi nieco zistia alebo nie aj to ct vysetrenie ak niekoho nemate po znamosti tak sa tam clovek ani nedostane je to hruza a kazdy len toci hlavou ked mu poviem ze mam rok a pol s tym problemi a kazdy sa pyta ci ma ozaj nikam neposlali no nie od ortopeda ´cez elektroliecbu ku chiropraktikovi na akupunkturu a z toho polovicku som si sama vybavovala inak by som este teraz bola na obstrekoch u ortopeda ale teda pomoc ziadna tak neviem

janík

s takýmto priebehom som sa ešte nestretol a to už robím akupunktúru vyše 30 rokov.Obyčajne bolesti začnú ustupovať už po prvom raze a postupne sa oslabujú.Ja používam týždenné intervaly.Tento priebeh by bol možný vtedy,keď by ste každý deň znova a znova bol vystavený prievanu a chladu a teda účinok vetra by bol silnejší ako účinok akupunkt.Rád by som vedel,ktoré body ličiteľ použil!!!