platy v zdravotnictve

misiak

ahojte,
nevie anhodou niekto, aky moze byt plat v narodnom onkol ustave v ba? resp. ake su nastupne platy lekarov v ba?
dakujem

majka_

a potom sa politici cuduju, ze zdravotne sestry a lekari odchadzaju do zahranicia... ved necudo, ked su tam lepsie podmienky.

najviac ma ale dere to, ze neexistuje ziaden normalny zakon, ktory by hovoril, kolko ma minimalne zarabat zdravotna sestra (a ked aj niekde existuje zaskatulkovany a zalepeny, tak nie je mozne nejak potrestat tych, ktori ho porusuju). lebo tak mozu najma sukromni lekari (dnes su sukromni uz skoro vsetci) davat sestrickam za pracu v ambulancii 4500 sk, z ktoreho ani najom nezaplatia, nie to zeby sa uzivili... podla mna by mal nejaky zakon existovat, ktory by zabezpecil zdravotnej sestre aspon minimum, z ktoreho by mala zit. neviem, v akej vyske sa vysplhalo zivotne minimum, ale mam namysli to, aby mohla zaplatit najom a pri tych skromnejsich pomeroch sa aj stravovat. cize si myslim, ze tych 10 000 sk by mala mat minimalne. a to samozrejme neratam, zeby si zalozila rodinu a tak... ale neviem si predstavit, zeby zdravotna sestra z 10 rocnou praxou zarabala tolko... ved to je nenormalne. kde su potom tie tarifne skupiny? ved to je otrasne...

cccccccccccc

to je haluz.a bratislavky kraj, nechapem preco by mali mat v statnom zdravotnictve vyssie platy, ide sa podla tarif.tabuliek a tie by mali byt rovnake.neviem odkial maju tych 20 000 a 40 000.bratisl.kraj to urcite nevytiahol ten priemer.

bmi

Mala som moznost ako absolvent ist do zdravotnictva pracovat ako radiofyzik. Kedze mam vysoku skolu, bola som zaradena do takej istej platovej triedy ako absolvent lekar (aspon tak mi tvrdili na pohovore)..hruba mzda bola okolo 13500 aj s rizikovym priplatkom...takze som v priemysle.

vierka

Elenka,tak to ja s prestávkami/MD/som tiež v zdravotníctve 10 rokov,a bola by som rada,keby som mala 10000.ja som mala síce za 5 hodín práce v ambulancii denne 4500 sk.Na smiech,však?

elenka.-)

tak,ja robim sestru 10rokov a moj plat je 10000v cistom...je to bieda,preto sa necudujme, ze vela vzdelanych ludi odchadza za hranice...

muc. martin

Zabudlo sa už iba na to, že tieto platy, ak by aj boli pravdivé, nie sú určite za 160 hodín mesačne...Spriemerovať sestry a lekárov, ktorí pracuju 300 hodín mesačne, písať články a diviť sa, prečo tí zdravotníci vlastne štrajkujú...tak sa robí politika

majka_

sestricky u nas na vychode maju plat asi 13000 sk a tie, ktore pracuju u sukromnikov v ambulanciach, maju mozno takych 10000-11000 sk. a niektore este menej. viem o com hovorim, lebo tie sestricky poznam... takze 20 000... to moze mat vysokoskolsky vzdelana diplomovana sestra na zapade... a lekar ze ma 40 000? no sukromny ma zarucene aj viac... a v nemocnici mlady lekar? kym sa rozbehne, je na tom priblizne jak sestra...