Cyto II. - III. a ster na PHV

karin8

s HPV viry se potká ta svého života většina žen, ale pokud má žena dobrý imunitní systém, dokáže se její tělo s virem vypořádat. muži jsou většinou přenašeči virů (nemají žádné příznaky nebo problémy s infekcí), virus HPV mohli "získat" od předešlé partnerky, aniž by si to uvědomili. víc na www.cgop.cz .

karin8

s HPV viry se potká ta svého života většina žen, ale pokud má žena dobrý imunitní systém, dokáže se její tělo s virem vypořádat. muži jsou většinou přenašeči virů (nemají žádné příznaky nebo problémy s infekcí), virus HPV mohli "získat" od předešlé partnerky, aniž by si to uvědomili. víc na www.cgop.cz .

RNG

Na hpv virusy pomaha si zvysit viralnu imunitu, aby ich telo, tak ako aj ine virusi vedelo potlacit na taku hladinu, ze sa nedaju ani beznym testom zistit a tak nemozu sposobovat ziadne skody
-odkaz odstránený-
Zaroven je dobre brat rozne protirakovinne doplnky, hlavne pre takych co uz maju rozne zmeny a kondylomy.
Samotne doplnky ako DIM a I3C v dostatocnom mnozstve su dokonca schopne zlepsit diagnozu CIM 3 na CIM 1, tj nie je potrebna operacia na odstranenie prekanceroznych nebezpecnych tkaniv.

Uz davnejsie tu tvrdim, ze zle vytvorene tkaniva treba vyliecit/regenerovat, nie vyrezat.

Rezanie je len posledna metoda, ked vsetky ostatne zlyhaju a nie prva volba a vyckavanie, kym sa situacia natolko zhorsi, ze treba rezat

ivet666

Ahoj funny
HPV virusy ktore zapricinuju vznik bradavic - patria medzi LR HPV (nizkorizikove), väcsinou su to LR 6 a 11. tieto bradavice sa mozu vyskytnut aj na rukach, na nohach, v oblasti genitalii sa vyskytuju - kondylomy. Tieto kondylomy sa vyskytuju an na krcku maternice aj v posve. daju sa odstranit. Su benigne tj. nezhubne. Ty ich nastasie nemas. Ale pises, ze ti zistili HPV.
Vsetky dysplaticke zmeny na krcku maternice sposobuju HPV virusy. Zena môze byt infikovana HPV, ale zdravy imunitny system nedovoli, aby infekcia prepukla a virusy drzi pod kontrolou. U mladych zien v (80%) - tato infekcia spontanne vymizne a zena ani nevie , ze bola infikovana. Ale u niektorych zien, v malom percente (20%) ptretrvava v tele a skôr, ci neskôr zacne sposobovat zmeny
na krcku maternice... Preto je nesmierne dôlezite, aby kazda zena chodila pravidelne na cytologicke vysetrenia.
Pri cytolog. vysetreni sa odhlai pred rakovinovy stav a ten sa odstrani. Zena s abnormalnym nalezom na krcku maternice by mala byt odoslana na biopsiu, al. kolposkopicke vysetrenie. Pri tomto kolposkopickom vysetreni sa vystikne kusok tkaniva z krcka maternice a podla vysledku z histologie sa potom indikuje - konizacia. Ak by vysledok z histologie poukazoval na CIN II - CINIII, tj. stredne tazky a tazky pred rakovinovy stav.
Konizacia je maly operacny zakrok, pri ktorom sa odstrani z krcka maternice poskodene tkanivo, trva cca. 15 min., zakrok prebieha v celkovej ansteze... Po konizacii musi kazda zena chodit pravidelne na kontroly, lebo môze dôjst k recidive ochorenia.
Najdolezitejsia je dobra imunitna odpoved - takze treba posilnovat imunitu, prestat fajcit, lebo u fajciarok sa v posve vytvara idealne prostredie pre HPV virusy. Papat probiotika, vela zeleniny... Lebo na HPV neexistuje ziadny liek!.

evellina

funny....ahooj,no nie si sama,aj ja som mala zly citoster a mala som vysledok CIN II-III,a hned nato mi lekar zopakoval dalsi citoster,este jeden pre istotu a tymto druhym citosterom mi uz len potvrdil pritomnost virusu HPV...ja ich mam asi 6,mam aj nizko rizikove aj vysoko rizikove.Mala som aj take malilinke bradavicky po rukach.Potom som podstupila konizaciu,pri ktorej ti odoberu tkanivo z krcka maternice a to odobrate tkanivo potom ide na histologiu a potom sa riesi co dalej.mne chvala Bohu ta histologia dopadla dobre,ale este aj tak nemam vyhrate,pretoze ten HPV virus je vraj uz navzdy v tele,imunita len pomaha,aby nepachal skody v tele.teraz som bola na druhy citoster po konizacii,nakolko je tomu uz rok a pol a mam strasne obavy,vies virus HPV je pre mnoho zien strasiak a pre mna tiez.Prajem ti aby vsetko dopadlo ok.Ved si pozri aj tuto na fore temu Konizacia,ale nelakaj sa zatial,uvidis co ti povie lekar a aku zvoli liecbu.Drzim ti prsteky....pa-pa

funny

Ale však mne ho nezistili. Len mi bral dr. ster na to, či tie zlé výsledky cyto spôsobil ten vírus alebo niečo iné.
Alebo som to všetko zle pochopila. Akoby mi nestačila jedna choroba, furt niečo.

funny

Aluska, akože každá žena to má v sebe a ak príde niečo... tak to prepukne? Sa pýtam ako debil.
No s imunitou to mám biedne, kedže nemám hrubé črevo tak veľké zázraky neurobím asi.

aluska1

funny ty mas podla vysledkov hpv v sebe..to ze nemas bradavice, to bud len rada..a aj keby si ich mala a zmizli by ti tak hpv je stale v tele
bud stastna ze nemas bradavice, ale aj to moze prist
radim ti zacni podporovat svoju imunitu..najlepsie prirodzenou cestou