keramické nože

Pivonka37

Robila som si uz prieskum kvality a rozhodla som sa kupit IVO Premier, objednala som na profikuchar.sk a zatial som maximalne spokojna. Su super ostre a co sa mi najviac na nich paci, ze sa uplne lahucko s nimi kraja.

martinmlm

Keramické nože sú z tvrdého materiálu aby vydržali dlho ostré. Ale fyzika nepustí, čo je tvrdé, je krehké. Ak sa vám ho podarí zatupiť, neodporúčam sa pokúšať ho ostriť bežnými prostriedkami, čo máte doma, len to zhoršíte. Vyrábam nože a nepodarilo sa mi to. Dá sa, ale sú na to firmy ktoré to robia. Keramické nože sú určené hlavne na zeleninu a ovocie, kde pri styku s keramikou nedochádza k ničeniu vitamínov.

Pivonka37

Priznam sa, ze ani my doma s nimi nemame dobru skusenost, krajali dobre, aj boli celkom ostre, ale velmi haklive na pady. A semtam sa pri vareni moze stat, ze sa ti noz vysmykne, tak ako sa aj mne stalo a praskol mi. Takze uz radsej nieco trvacnejsie planujem kupit.

henkalic

podla mna nie. mali sme a po chvili sme ich museli vyhodit. dost rychlo sa nam z nich poodstiepalo. takze ja som nim moc naklonena teda neni