Klamstvo do oci

Príspevok v téme: Klamstvo do oci
oklamana

klamal vas niekedy partner? spytali ste sa ho ci hovori pravdu a on sluboval ze nikdy neoklamal a neklame, ze je uprimny?? a od vas vyzadoval totalnu uprimnost? hoci ste ho vy nikdy neoklamali on aj tak stale podozrieval? ako je mozne ze vam povie ze vas ma rad a na druhy den zistite ze vam rok klamal hoci mal vela prilezitosti povedat pravdu....
stalo sa vam to uz? ako ste to riesili..lebo ja fakt neviem...

cfr

aj ked som tuto temu nasiel az teraz, je dost stara, neda mi nepridat nazor. Ide o nazor toho, ktory, zial, patril k tym klamarom=( Chvalabohu, nie som patologicky klamar, ale na strednej skole som zial 4 roky existoval v kolektive, v ktorom si v podstate vsetci chlapci vymyslali, prikraslovali a vsetko mozne, az som to scasu nacas musel robit aj ja, pretoze som si pripadal nezaujimavy a nudny. Presiel som zopar vztahmi, v ktorych som neklamal, az prisla ONA. Zoznamili sme sa cez internet, kde sa vela ludi pretvaruje, a zial vtedy som do toho spadol aj ja=( Bola taka skvela, ze som sa v tom dolezitom momente rozhodol najhorsie, ako som mohol. Proste som sa obaval ze na nu nezaposobim, a tak som sa jej predstavil trochu v inom svetle nez som. Verte mi, je to ta najhnusnejsia vec aka sa moze stat, a varujem pred nou vsetkych s nizkym sebavedomim. Neslo o ziadne vazne veci, ale napriek tomu sme sa s tou holkou dali dokopy, a vo mne sa ozvali neskutocne vycitky svedomia. Zhryzalo ma to tak, ze som jej to napokopn priznal, ale opet raz totalne sprosto, nie vsetko naraz, ale obe nepravdy som jej povedal v urcitom casovom rozpeti. Vzhladom na to, ze som sa skutocne uprimne priznal, ocenila to, a odpustila mi, dokonca mi aj celkom verila. Ale zial, az neskor sa ukazalo, ze toto v kombinacii s dalsimi skutocnostami (jej ziarlivost a citlivost) nas vztah nesmierne poskodili. Ide totiz o to, ze z nej sa stalo podozrievave, ziarlive a hnevlive dievca, a ja som sa stal tak trochu podpapucovym=( Napriek tomu, ze nesom klamar a slubil som si, ze sa nedopustim ani drobneho ani milosrdneho klamstva, zacal som sa dostavat do situacii, kedy bolo takmer nevyhnutne klamat. Napriklad neraz sa bola so mnou schopna pomaly rozist, ak som jej nedvihal telefon, pretoze som napriklad necitil vibrovanie. Na druhy den sa to nanestastie zopakovalo znovu, a tak som bol skutocne nachylny radsej si vymysliet nejaku historku, ako riskovat neskutocnu hadku kvoli blbosti. To uvadzam ako priklad. Proste som sa dostal do situacii, kedy som zial bol pre pokoj vo vztahu nuteny klamat (2X sa to stalo). S jednym som sa jej znovu priznal, na druhe prisla sama skor, nez som to mohol urobit. Vztah je totalne poskodeny, ona tvrdi ze mi uz vobec neveri, a 99,99% z vas by hned radilo, bez vahania sa rozist. My sme vsak napriek tomu spolu ale sme uz v akomsi stadiu hladania ci je este nejaka cesta ako to napravit. Prave preto som chcel do tejto temy pridat nazor z opacneho brehu. Klamstvo je ta najhnusnejsia vec na svete, a neviete si predstavit ako ho nenavidim po tom vsetkom. Mozete ma bez vahania odsudit, ze som slaboch, ze aj ked som vedel ze uz som jej v minulosti klamal, napriek tomu som to urobil znovu. Nenavidim sa za to. Ale pre tych citlivych zaroven pripajam varovanie: radsej prijmite aj tu najneprijemnesiu pravdu bez hnevu, ako urazanim a hnevom dotlacit blizkych k tomu, ze sa vam pravdu povedat boja, a tym padom sa lahko moze stat ze vam musia klamat.

marulka1

Dakujem ti krasne :D
si dobry clovek, tak verim tomu, ze ste obaja velmi rozumni na to, aby ste si vedeli uvedomovat, co je v zivote dolezite....
zelam ti nech vas tento problem posilni a posunie vas vztah dalej....Vela lasky i tebe
ja verim ,ze pride ten pravy...ktoremu sa moje srdce opät otvori...

oklamana

ahoj marulka1, ja som nieco take ako klamstvo od partnera zazila vlastne prvy krat. nemala som doteraz dlhodoby vztah a preto som mozno aj bola taka velmi doverciva..
ale, hoci som si povedala ze mu uz neodpustim, presvedcil ma svojimi slovami(zatial, lebo dufam ze presvedci aj spravanim) o tom ze mu je to naozaj luto a vysvetlil dovody preco to robil. nechala som mu priestor aj na rozmyslanie, ci chce mna alebo nieco ine a vidim ze je rozhodnuty pre mna..hoci teraz mame aj horsie obdobie, ak sa da povedat tak krizu, vela sme sa hadali a boli zli k sebe navzajom. preto o to viac mu teraz chcem verit ze to co sa stalo uz sa nezopakuje.. a ak nahodou aj hej, budem aspon vediet ze ja som pre nas vztah urobila maximum a sklamal on..budem sa moct pozriet do oci sama sebe a on zostane sam so svojimi klamstvami..aaale to len v najhorsom pripade..verim ze je dobry chalan ktory len urobil chybu. tak ako aj ja predtym, aj ked v inom..
marulka1 aj tebe vela stastia a lasky s tym spravnym clovekom..:)

marulka1

Ahoj Oklamana,
asi to len nie spravne vyznelo, ale i ja som velmi a myslim, ze az velmi dovercivy clovek, lebo tak ako pises, i ja som zvyknuta vraviet len pravdu, tak ma to naucili....A o to viac bolo pre mna bolestne, ked som SAMA NAHODOU prisla na to, ako velmi ma klame a ja som mu verila vsetko co mi povedal.....
Avsak po tolkych klamstvach a opätovnych sanci, sa nieco vo mne zlomilo a proste som mu uz neverila ani jedno slovo, akysi obranny mechanizmus, podvedomie, ktore uz nechcelo viac trpiet tou neistotou z toho ci opät nahodou neklame...A chces vediet v com klamal? Uff, je toho nadlhsie, ale tak nejako v skratke, zacal ma podvadzat, nie tak fyzicky, ale imaginarne, zavadzal mna i ine zeny .... Neviem preco to zacal robit, ked vlastne vsetko mal, mohli sme byt konecne taki stastni, ale jemu stale nieco chybalo, teraz sa na to pozeram tak, ze proste neuvedomoval si co vsetko vlastne mal a ze mu vskutocnosti nic nechybalo- proste bol nevyztrety a nepripraveny mat vazny vztah...Bolo mu to aj luto, tolko krat som mu odpustila, len som ho ziadala, aby mi povedal pravdu sam, akoby som sa to mala opät sama dozvediet...sluboval, ze povie, ak sa nieco take stane, ale opät len klamal a hral na dve strany , zil v dvoch svetoch...
Bolo to tazke obdobie pre mna, ani neviem ako som to psychicky zvladla, som rada, ze je uz potom, ale ten strach tu stale je, co ak pride niekto iny a ja mu nebudem vediet doverovat, bude to musiet byt velmi chapavy a trpezlivy clovek :D , ktory mi dokaze svoju lasku skutkami.
lebo ako to tu uz niekto napisal, nie su dolezite SLOVA, ALE SKUTKY, ktorymi clovek dava najavo lasku, uctu, oddanost tomu druhemu...
Vela lasky...a pochopenia :D

mimiBB

Nikomu neverim. Mozno to znie hrozne, ale po skusenostiach si nechavam rezervu, aj dovery vo vztahu. Niekto moze namietat, ze vztah je o dovere, suhlasim, uplne, ale mne sa takto zije lahsie.

oklamana

hmm zeby nas bolo tak malo co sme boli oklamani?? alebo sme to len maloktori zistili?
..tak hovorte aj vy, ktori klamete svojich partnerov..dovody a pocity potom..a ci ma zmysel vam davat sancu...

oklamana

marulka1 tak ja som zase verila jemu kazde slovo, bola som zvyknuta verit ludom, lebo som bola zvyknuta aj hovorit pravdu. cela nasa rodina si vzdy hovorila v zasadnych veciach pravdu, boli sme k tomu vzdy vedeni..od zaciatku vztahu s tymto chalanom som mala pocit ze mi neveri. nech som hovorila cokolvek, vzdy pochyboval. na rozdiel odo mna..no co uz, mala som byt obozretnejsia a vsimat si co stale hovoril - ze nie slova ale skutky ukazu co je pravda.....paradox ze to hovoril prave on
a v com ta klamal ten tvoj? preco ste sa rozisli? aj si mu dala viac krat sancu?

oklamana

kajka01 klamal v takych veciach v ktorych odo mna vyzadoval uprimnost. napr. pisanie s inymi chalanmi, alebo flirtovanie a tak..no proste nieco ako ziarlivost.casto ma podozrieval a ja som mu musela dokazovat svoju nevinu..a on stale opakoval ako mi nikdy neublizi, ze neklame..a ja som mu verila. je pravda ze to co som zistila, nebolo az take extremne, ale nerozumiem preco sa nedokazal priznat a klamal do oci ze on nic, ze to len ja som v "podozreni"....

marulka1

Ahoj Oklamana,
musim sa priznat, ze ten pocit DOVERNE POZNAM a nikomu to neprajem citim....je to velmi znicujuce...a neskutocne sa tym prehlbuje nedovera, my sme dosli do takeho stadia, ze uz som mu neverila ani jedno slovo (lebo , kde som mala istotu, ze toto co hovori je pravda ?!)....Neviem v com ti klame, ale vedz, ze ja som to musela riesit rozchodom, nakolko islo o take klamstva a veci, ktore do vztahu nepatria...teraz sa citim lepsie, iked mam stale problem akosi doverovat muzom (akysi podvedomi strach), ale verim ze i ten casom zmizne...co ti mozem poradit, skus sa s nim o tom porozpravat, ako ti to odovodni...moj ex, zacal byt z toho potom uplne zufaly, lebo on vobec nevedel preco mi klame rovno do oci, nakoniec som pochopila, ze vobec nebol vyzrety...a uz vobec nie na vazny vztah (a to sme spolu chodili 5 a pol roka), proste potreboval aby vnutorne este dospel a zistil co vlastne chce a co je pre neho najdolezitejsie...
mozno, ze i ten tvoj partner sa dostal do nejakej takejto fazy....

kajka01

a v com konkretnejsie klamal? az ma zmrazilo aj mne priatel stale tvrdi ze neklame ked nieco riesime atd, ale mna ani nepodozrieva nikdy z nicoho...