problemy s kaslom

valika

ja by som to nenechala len tak, a spoliehala sa na zvlhcovanie, my sme si tak s dcerkou do roka vytrpeli svoje, ma spasticku bronchitidu, mala zanedbany lavostranny zapal pluc, to mi ju zanedbala jedna nemenovana dr. tak som zobrala kartu, nasla si novu, perfektnu, a teraz sme pod dohladom aj pneumologicky, bere Ventolin sprej do priedusiek jej striekam 1krat vecer a 2,5ml aerius kazdy vecer. Je to svinstvo, ale je to tak, dnes je kazde druhe dieta alergik, netreba to zanedbat, lebo to moze prerast v neskorsom veku do astmy. Dcerka ma 2,5 roka, drzime sa krasne, v lete sme boli pri mori odvtedy nebola chora, teraz pokasliava, pretoze ide jar, "nase" obdobie....Inak pohoda, na sprejik si zvykla, a tieto deti zvyknu z toho vyrast do skolskeho veku, ale ked sa to zanedba....Drzim palceky, a nic nenechavaj na nahodu, ide o TVOJE dieta...pa a pekny den

mira

súhlasím s vami o tom zvlhčovaní vzduchu no keď je prítomný nejaký alergén hlavne kde sa spí tak je to začarovaný kruh. Takže treba odstrániť závesy a iné veci, ktoré sa vám zdajú prašné.

nela

Ahojte! Bibiana, ja som akurát prišla od doktora, decká tiež furt kašlú, poradil mi, že by som im mala zvlhčovať vzduch, ale nie klasicky, že hodíš mokrú handru na radiator, ale studenou hmlou.To zamená, že si asi budeme musieť kúpiť zvlhčovač. Potom sa ozvem, či to pomohlo. V noci sme vôbec nespali, teraz je malá vonku a je pravda, že vonku menej kašle.

ethel

môže ísť o alergický kašel...skúsila by som výtery z krku-dať na rozbor...ak nič,moja dcéra užíva zyrtek,alebo zodak.Je to na alergiu.skús to.Vlhkejší vzduch v izbe,prípadne nejaký filtrovač vzduchu...

bibiana23

dakujem velmi pekne.v marci idem na slovensko inac zijem v anglicku.mamina mi stale vola a boji sa o chloe lebo ten kasel uz trva velmi dlho.bere aj nejake vitaminy ale zda sa mi ze jej imunitny system je oslabeny preto stale kasle.noci su nahjorsie.ten caj vyskusam ale nezarucujem ze to vypije on ani normalny caj nechce pit.nepoznas este neico ine?diky pa biba

Ivka 1

Bibiana skús jej uvariť cibuľový čajík.
Cibuľu nakrájaš na drobno, zaleješ tak
2 dcl studenej vody a privedieš do varu,keď začne voda vrieť,pridáš trošku
majoránky. Necháš dve minútky povariť a
odstavíš. Pije sa vlažný,osladený medom. Chuť nemá bohvieakú ale mojim deťom pomáhal.
Ak máš doma nechtíkovú masť alebo ak nemáš,stačí aj maslo natri jej hrudník
hrubšou vrstvou,prikry igelitom a zabaľ
ju do teplej deky.
Môžeš skúsiť aj cibuľový sirup:
Pokrájanú šťavu z cibule zasyp cukrom,
nechaj odstáť tak zo dve hodinky.
Šťavu potom zlej do iného pohára a dávaj jej to niekoľkokrát denne po lyžičkách. Mám pre Tvoju dcérku aj iné
riešenie až budete na Slovensku,kľudne
sa mi ozvi.

bibiana23

no zrejme to tak budem msuiet urobit ke dprideme na slovensko.ale raz sa jej snazili brat krv a nic z nej netieklo.dakujem