úplatok za skúšku na VŠ

Príspevok v téme: úplatok za skúšku na VŠ
lulu_1

ahojte, chcem sa vas opytat ci nemate niekto nahodou skusenost s uplatkom za skusku na VS, ci si to dany vyucujuci istym sposob vypytal sam, alebo ste mu isli dat len tak a vzal to..a ak ano, o aku sumu cca islo? Neobuvajte sa do mna, nechystam sa to spravit, zistujem len info, keby nahodou uz ina moznost nebola a musela by som po dvoch rokoch odist zo skoly..Opakujem: viem ze to nie je najspravnejsia vec, neuznavam to, ale...nikdy nehovor nikdy ako sa vravi..vopred dakujem za prispevky k veci :)

lost

Zivot nie je fer :)

Ruku na srdce, kto by to neurobil, posledna skuska pred Bc. povedzme, jeden nepotrebny predmet ma deli od zivotneho uspechu, a mam vo vacku 100-200eur.

Zivot uz davno nie je o tom ze "poctivost". Da sa na to prist dvomi sposobmi, 1. "padnut na hubu", 2. "sledovat okolie"

Mam z toho zmiesane pocity, je tu tema kde sa vrelo doporucuje zacat so sexom v 17-18, nadava sa na pomanzelsky sex, a potom tema, kde sa odsudzuju uplatky, to samo seba dost vylucuje, pretoze obe su vcelku rovnake zalezitosti... To len tak pre porovnanie verejnej mienky na rozne veci.

Cize, v tom prvom pripade sa treba "prisposobit" svetu, ale v tomto uz nie ?

Uplatok, alebo nie.. Nie je to jedno? :D Uplatok moze byt aj pozvanie na kavicku, kazdy to robi.. Uplatok je aj cokolada pre doktora. Ide len o to, ze pokial tvojim uplatkom neutrpi niekto iny, tak kde je problem? Skoly su retardovane aj tak, system sibnuty, a podobne.

Dnes jednoducho plati, silnejsi prezije, slabsi skape.. jeto pekne nefer.. Ale je to tak, jeden nic nezmeni, pokial sa neprisposoby, nikomu chybat nebude (z pohladu verejnosti, nie rodiny a tak).

Mam taky mensi pripad. Ked som nastupil do gymnazia, tak este jeden moj spoluziak sa tam TAKMER dostal, bol len 31. a bralo sa 30 ludi. Lenze ten 20. (povedzme, cislo neuvediem presne) bol syncek mamicky ktora na skole uci, a mala nejednu vysoku skolu, cela rodina tu skolu navstevovala), hadajte ako sa ten chalan tam dostal ;)
Ten co sa tam nedostal, isiel na sportovu skolu, ale potom isiel (po 4. rokoch) na tu situ skolu, tentokrat sa mu to podarilo... (neviem ako ale dostal sa tam).

Taketo nieco dokaze pekne ublizit a zmenit zivot.

Ale pokial prejdem do dalsieho rocnika, za pomoci "kavicky", tak komu to ublizi ?

Nepoviem, ak si niekto kupi cely titula potom obsadi pracovnu poziciu..

Neviem ako sa uplaca, len som sa ktomu chcel vyjadrit :D

Ale smelo do toho, musis byt priebojcivy clovek. Ale vzdy poznaj kedy je dost :)

a drzim palce ;)

lulu_1

Dobra vila,uplne s tebou suhlasim, vo vsetkom co si napisala :) ano mne tiez robi matika obrovsky problem, vyucujuci skoda reci, to ani clovek asi nie je, ale tak snazim sa, ucila som sa si myslim dost, len bohuzial mam smolu..uvidime no, este sancu mam, tak snad sa podari, dakujem za tvoj prispevok :)aj aj tebe nech sa dari :)

dobra vila

Podla mna na kazdeho je nejaka finta, alebo skor na vacsinu. Vdaka Bohu som to este nikdy nepotrebovala, ale co zufaly clovek nespravi, ked nema ine vychodisko? Niekedy najvacsi kreteni prejdu a nadany clovek to nejako domrda a uz to je to...
Nvm, akoby som sa ja spravala v takej situacii, ale urcite som by som presviedcala, prosikala, co ja viem... Ja dufam, ze ti to vyjde a ze to nebudes potrebovat, ale keby nieco, podla mna sa ho spytaj, ci by ste sa nejako nemohli dohodnut, bud zronena, krehka, zufala, netusim :P. Vazne dufam, ze to nebude nutne.
Tak ma napada, mam jednu slovinsku kamaratku, ktora studovala prekladatelstvo a tlmocnictvo - AJ+Sj... V tretom rocniku mali povinnu MATIKU!!! Ano, tak to maju...chuderu dvakrat vyliali zo skoly, vybodla sa na to, matiku nikdy nedala. Povie mi niekto, co to ma spolocne s prekladanim?! toto vam vravim... Pritom v jazykoch bola uzasna. Niekedy zliznes blby predmet, alebo blbeho vyucujeceho, ktory sa potrebuje na niekom vyburit, alebo mas proste iba smolu a uz to ide...
Poznam ludi, ktori davali skusky na tretikrat, alebo na cierny termin a pritom boli hlavicky a zialbohu poznam aj par riadne vypatlanych ludi, ktori neviem, ako si tie skusky porobili, ale ze ferovo to nebolo, to je iste, ak to len cele neopisali.

kajka01

ja si myslim ze su to dost bezne praktiky :)) aj ked sama s tym osobnu skusenost nemam...a este skor sa plati v naturaliach :D

lulu_1

ach boze, ja to nechcem spravit, ved ani nemam peniaze na to ked uz o to ide, ale viem ze to tak chodi, len som sa pytala tak sa neposkladajte..koncim

datelinka1

lulu, ak je vyučujúci nejaký alkoholik a s najväčšou pravdepodobnosťou trpí nedostatkom financií, tak snáď úplatok neodmietne, ale v iných prípadoch o tom dosť pochybujem :-)verím že VŠ pedagógovia by mali mať hranicu morálnych zásad kdesi vysoko, keďže sa prezentujú pred mladými ľuďmi a dávajú im oveľa viac ako len to, čo povedia na hodinách.
viem aj však, že exustujú výnimky, ako v každej oblasti...