Zubny kamen

Príspevok v téme: Zubny kamen
AGNESS2

cauko vie mi niekto prosim opisat ako prebieha odstranenie zubneho kamena?aky je to pocit ci je to bolestive aj ked je zubny kamen pod dasnami ktore su zdurene?a aky sposobom pocula som ze sa da aj ultrazvukom ako to vlastne prebieha??vlastne neviem si predstavit ze ako by sa dal taky kamen odstranit iba rucne a co potom ostane na tom mieste kde mi ten zubny kamen odstrani neostane tam diera respek.medzera?

mate59

Zubný kameň vzniká pri nedostatočnom čistení zubov,zubný plak,ktorý sa neodstráni pri čistení zubov stvrdne a tak vzniká kameň.Treba ho pravidelne odstraňovať,ináč sa rozšíri od ďasná ato začne ustupovať a začne vlastne parodontitída.Odstránenie nie je bolestivé pokiaľ ho zubár odstráni ultrazvukom.Niektorí ho odstraňujú mechanicky,nebolí to, ale je to nepríjemný pocit.Dentálne hygieničky majú na odstr. ultrazvuk a odstránia ho dôslednejšie ako napr. zubár pri preventívke.

Peto T

Robí sa to ultrazvukom, je to v pohode.

Odkedy užívam aspoň 3g vitamínu C denne, zubný kameň sa mi netvorí. Podľa názorov niektorých lekárov je zubný povlak a kameň znakom deficitu vitamínu C.

Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Najlepšie sú prípravky bez umelých prísad (farbív, príchutí). Treba veľa piť.