Zamestnavatel a PN-ka

Príspevok v téme: Zamestnavatel a PN-ka
....

do kolko dni od vystavenia PN-ky ju treba odovzdat zamestnavatelovi? on sice o nej vie ale bojim sa, ze ked mam na to len niekolko dni a presvyhnem to tak to neskor odtaji, ze o tom vedel. je to trosku komplikovane s nim sa je tazko dohodnut, robi vsetko preto aby vystval z firmy co najviac ludi a stalo ho to co najmenej... len potrebujem vediet do kolko dni mu ju treba najneskor dorucit
dakujem

peta11

Aha som nevedela, že aj nemocnica to môže poslať zamestnavatelovi. Lebo ja budem v nemocnici asi 4 dni - idem na operáciu a namam taku možnosť aby mi niekto prišiel pre PN aspon hneď v prvy deň. A ja by som poslala mamu odniesť to do prace, alebo aj sama by som prešla až na šiesty deň, ale to sa si nemôže však?

....

datelinka1

nemam problem ju tam doniest len to potrebujem co najdalej odkladat... napisla som uz ze je to trosku zlozitejsie...
a dakujem vam za rady

datelinka1

ak si hospitalizovaná aj mesiac, poskytneš údaje o zamestnávateľovi a buď posiela nemocnica poštou, alebo sa ťa opýtajú, či máš možnosť sama doručiť potvrdenie zamestnávateľovi.

peta11

A ak som napr na 4 dni v nemocnici a tam mi daju PN? Nič ine mi neostava ako poslať niekoho z rodiny aby mi ju tam do prace odniesol ale až keď pridem z nemocnice čiže po 4 dnoch a do prace mi ju napr mama odnesie na piety deň, môžem aj takto? Lebo do nemocnice za mnou nikto nepride aby mi ju zobral tu PN a odniesol do prace skôr, bohužial nemam taku možnosť.

datelinka1

bezodkladne, ak si pripojená na internet, určite máš v blízkosti aj poštu. ráta sa ti aj dátum poštovej pečiatky.
prepáč, neodpustím si, neber to v zlom, skôr ako pomoc vcítiť sa do kože zamestnávateľa - ja by som radšej zamestnávala ľudí, ktorí sú schopní poradiť si aj so zložitejšími problémami, ako s doručením potvrdenia o práceneschopnosti.
držím prsty, aby všetko dobre dopadlo :-)

....

polozila som otazku a cakam odpoved nie dalsie otazky... proste je to problem, tazko vysvetlovat celu tu zamotanu situaciu... len ma zaujima dokedy mu ju najneskor mozem odovzdat