Ako znizit testosteron u zeny?

ester20

Mirka023, a pomáha ti ten WILD YAM pri znížení hladiny testosteronu? bola si na testoch? Mne lekar predpisal diane-antikoncepciu. Co teda niesom velmi nadsená. Mám z toho rozhadzanú psychiku

- mira

Hladinu testosteronu znížiš veľmi jednoducho tak, že vylúčiš mäso cicavcov a vtákov, vajcia a syry a ponecháš si len malé množstvo mäsa rýb.

Zvyšovať hladinu estrogenu je riskantné, pretože je spojená s rakovinou prsníka, endometriozou a pod. Hladinu ženských hormónov môžeš optimalizovať nielen sojou, ale i rastlinnou stravou vôbec, hlavne zeleninou.

Fytoestrogeny pôsobia ako prirodzené  regulátory hladiny ženských hormónov. Keď sa dostanú do kontaktu s estrog. receptorom  buď ho zablokujú alebo aktivujú, podľa toho či je potrebné hladinu zvýšiť alebo znížiť.

Soja je výborne stráviteľná keď je uvarená a tým sú odstránené inhibítory proteáz. Výborne stráviteľné sú výrobky z tofu, tempehu, sojovej omáčky alebo pasty miso. Napriek tomu nie je vhodné ju jesť každý deň, pretože by nmohla zahlieňovať, treba ju striedať s inými strukovinami.

lost

chvostik:)) - lost zabludit, nevediet preco pisat :D lost ist spat, lebo lost uz sibat....... ( za par tyzdnov aj vas :D )

cvostik :)

U ženy sa testosterón, ako najdôležitejší zástupca androgénov, prevažne vyskytuje vo forme, ktorá sa viaže na bielkoviny, a preto je neaktívna. Nedostatok nosnej bielkoviny vedie k zvýšenému výskytu voľného a tým aktívneho testosterónu. Zvýšený výskyt androgénov však môže byť podmienený aj užívaním hormonálnych preparátov obsahujúcich androgény, ako napr. anaboliká.

chvostik :)

Potlačenie tvorby androgénov v nadobličke je možné Spironolactonom. Jedná sa pritom o liek, ktorý sa zvyčajne nasadzuje ako diuretikum, pretože podmieňuje vylučovanie tekutín. Toto pôsobenie spočíva v zabraňovaní tvorby aldosterónu v nadobličke. Aldosterón nie je androgén, ale hormón, ktorý reguluje hospodárenie s tekutinami a elektrolytmi v tele. Okrem zabraňovania tvorbe aldosterónu v nadobličke sa pri Spironolactone pozoruje aj práve zabraňovanie tvorbe androgénov, ktoré možno využiť pri liečbe prejavov maskulinizácie..

lost

lost alergik na soju, soja pre lost zla.

avsak, ujo google povedat ze:
lost hladat "soja je dobra" a google najst približne 2 310 vyrazov.
lost hladat "soja je zla" a google najst 1 vyrazov.

z toho vyplyvat, ze soja byt 2310x lepsia ako horsia.

soja vyzerat byt dobra.

Sex Godess

Soja je dobra. Daj si pravidelne sojove mlieko. Mne to pomaha na menzes. Ale vsetkeho vela skodi, taky pohar mlieka denne hadam aj staci

Mirka023

No fakt rada za všetky drobné! Soju nie! v žiadnom pripade.. je škodliva, potom nastavaju problemy so štitmou žlazou. Nie som si ista, ale tak ja by som brala Wild Yam, čo aj beriem.