Vzťahy

Príspevok v téme: Vzťahy
Lawaree

Chcem sa Vás opýtať na názor.
S priateľkou sme spolu 4,5 roka - po 3,5 roku sme mali cca 2 mesačnú prestávku, keď sme sa rozisli, ale postupne:
Prvé obdobie nášho vzťahu - cca. 2,5 roku bolo úplne ideálne a to po všetkých stránkach. Potom došlo k situácii, že mi začala priateľka v dosť veľkej miere "diktovať, čo mám robiť" a to som už znášal dosť ťažko, pretože si myslím, že som veľmi tolerantný a nikomu nič nezakazujem ani neprikazujem a to čakám aj od partnerky. Priateľka je o 7 rokov mladšia ako ja (Ja mám 27, ona 20) a po ukončení SŠ sa rozhodla ísť pracovať do Talianska - v tej chvíly som to celkom uvítal, pretože som si myslel, že keď budeme nejaký čas od seba, tak to nášmu vzťahu prospeje, ale bohužial sa stal pravý opak. Chodí tam pracovať na zimnú a letnú sezónu, čo je zhruba 8 až 9 mesiacov v roku. Po cca 1 roku sme sa rozhodli, že sa vráti a budeme spolu bývať, čo sa ukázalo ako úplná katastrofa a rozišiel som sa s ňou. Mal som aj OCD - nie veľmi vážny psych. defekt, ktorý tomu celému tiež nepomohol, aj keď musím povedať, že v tomto mi bola priateľka veľkou oporou.
Nerozumely sme si ani po sexuálnej stránke. Všetko to spôsobilo, že som sa od nej citovo som sa od nej úplne odviazal a po rozchode som žačal využívať platené sexuálne služby - proste šlapky. Viem, že asi mnohí z Vás toto odsúdia, ale sexuálne som velmi výkonný a nedával som a ani som nechcel dávať žiadnu šancu tomu, že sa dáme do kopy.
Osud to ale chcel inak, po cca. 2 mesiacoch sme sa stretli, čosi sme popili a odvtedy sme spolu. Priatelka išla znova pracovať do Talianska, kde ma začiatkom tohto roka podviedla - "iba sa vraj bozkávala" s 33 ročným chlapom v aute, viem, že si písali a stretávali sa. Priateľke som vždy 100 percentne veril a ja sám, som jej nikdy žiadnym spôsobom neverný nebol - pokial sme spolu chodili. Mohla si robiť čo chcela - chodiť s kamarátmi na diskotéky, nikdy som ju nepodozrieval! To sa teraz samozrejme zmení, aj keď sa mi priznala, ale na nevere to nič nemení! ja som mal šlapky mimo náš vzťah, keď sme sa dali do kopy, tak som priateľke sám všetko povedal a úprimne som to olutoval. Ona mi to povedala až po 2 týždňoch, ale ja som to nejakým spôsobom cítil. Pokial ide len o to, že sa s ním bozkávala - to by som bral v celku v pohode - ale ide o to, že to urobila na svoje meniny, ked som jej písal sms k sviatku a pod, dobíjal som jej kredit, ktorý mínala s ním, a má 33 rokov - 13 ročný rozdiel - to je pre mňa nepochopiteľné. Teraz to ľutuje a chce aby sme boli spolu, ale neviem, či to chcem aj ja.
Má podla Vás takýto vzťah nejaký zmysel, čo si o tom celom myslíte? Ďakujem

tibike81

najhorsie je, ze cas plynie (roky!) - a vsetko vo vztahoch mas na truc...
ak by si chcel najst novu, a pritom vekom mozno viac "primeranu" (26-27), nikdy nevies, ci jej v tekvici nezahrabne po nejakom byvalom...
napriek tomu, kajate sa statocne, mozno by ste to mohli este skusit - ale iba ak ma/bude mat robotu v SR, skus sa preto do nej velmi hlboko zahladiet...

zu17

je otazne, ci to chces ty... ci ju este stale chces.Ci si s nou vies predstavit dalsich x rokov... podla toho, co pises, nemam z toho taky pocit. :-(