Priatel a jeho depresie..sebaznicujuce myslienky, sebapodcenovanie.Ako z toho?

Príspevok v téme: Priatel a jeho depresie..sebaznicujuce myslienky, sebapodcenovanie.Ako z toho?
Ninush

Ahojte..tak zacnem takto. S priatelom sme spolu 3 roky a teraz nastal...ako to nazvat...neda sa to nazvat ani "problemom" v pravom slova zmysle. Mame nadherny vztah, obaja sme zacali vysku, planujeme spolocnu buducnost, sme si sudeni, je nam spolu neopisatelne, proste..rozpravka:)) mame uz byt, auto, rodicia nas podporuju, on studuje pravo, ja medicinu..ale predsa. Problem je v tom, ze sa nenormalne podcenuje. Ma depresivne stavy, ktore pramenia z toho, AKA SOM. Vraj som prenho prilis dokonala, prilis pekna, prilis..prilis..prilis..ma pocit, ze si ma "nezasluzi", ze nie je pre mna dost dobry a pod.. ale to nie je pravda:( som uplne normalne dievca, studujem, aby sme sa mali dobre a medina ma bavi:))) sme spolu kazdy vikend, a v tom je ten kamen urazu. Ked sme spolu, je nam SUPER, uzivame si spolocne chvile, na nic zle ani nepomyslime, proste..stastie. Ale akonahle sa mame rozlucit a ist "od seba", chytaju ho strasne stavy. Cele dni ledva nieco zje, nic ho netesi, skola nebavi..intrak kde byva-mimochodom novopostaveny-tam sa citi strasne zle..pise mi spravy, ako ho laska boli, zranuje a aky je nestastny, ze ma od seba raz odozenie, ze naco som s nim. Ja ho ale ubezpecujem, ze s nim chcem ostat NAVZDY..je moja jedina, najvacsia laska, ideal..naozaj, nezartujem. Upratuje, vari, nic mi nedovoli nosit..spravi vsetko a nemusim ani slovkom.. len z tohto som smutna, preco ma berie ako "boha" a nie je so mnou taky stastny..preco tie zbytocne depky??Ako mu pomoct z toho von???
Som zufala..

uhlie

Vzdy ma fascinuje, ked nejake 15-20 rocne decko, ktore nikdy nepracovalo a nezarabalo na seba, zacne rozdavat zivotne mudrosti.

poliewoocka

Ma volnosti kolko chce..uplne. V nicom ho neobmedzujem, moze ist von kedy chce, s kym chce-teda, kamosmi:)) ked sa nemozeme stretnut poviem mu, jasne Poklad, tak niekedy inokedy, davaj si na seba pozor, lubim ta..pyta sa ma, ci mi staci..je to ten najzlatsi chlapec na svete. Este som nestretla obetavejsieho a starostlivejsieho cloveka. Ked som sla do mesta nakupit a volal mi nahodou, len ako sa mam..proste, prisiel za mnou a odniesol mi nakupy, ze mi nedovoli nosit tazke veci samej..

Sex Godess

To smrdi problemom. Citi sa menejcenny a ked dostudujete a budes nebodaj viac uspesna ako on, moze zavidiet a ziarlit. Namiesto toho, aby bol rad, ze si "dokonala", tak ti to vyhadzuje na oci. Moznoze mu ani ty nedas sama dychat...a si ako general. Neviem, nepoznam vas.

poliewoocka

Dakujem za kazdy nazor..ano, mate pravdu. Asi nam je prilis dobre. Skusim sa s nim takto narovinu porozpravat, a potom napisem, ze co a ako. Ved kto ma taky dokonaly zivot??!!Sakra..fakt ako nenormalni...

delphia

a to akoze mi vycitas moj nazor? preco? sorry, mozno som nenapisala to, co ty chces citat, ale ja si za tym stojim, ze ludia si casto vyrabaju problemy a to bez toho, ze by mali psychicke ochorenie.

luciferka

prepac polievocka, ale podla mna len chlapec skusa kam az moze zajst, nakolko si na neho naviazana, dokedy ta bude bavit vypisovat mu ako velmi ti na nom zalezi atd....., keby bol chapavy, tak aj on by pochopil, ze pre teba je to rovnako tazke ako pre neho...., on si mozno potrebuje zvysovat sebavedomie, a potrebuje sa uistit, ze ta nestrati...., jasne ze sa boji, zazivas novy zivot, novi ludia......, skus mu to normalne vysvetlit, a nechlacholit ho stale, mate vsetko co potrebujete, a hlavne jeden druheho, tak nech to nekazi uplne zbytocne, a nech si uziva to co ma a nech sa vytresuje z kazdeho dna, lebo nikdy nevieme co nam zivot prinesie....

poliewoocka

Delphia, ja som zakladatelka...dlho som sa odhodlavala napisat to sem, ale viem, ze su tu este ludia, ktori maju srdce a zmysel dobre poradit...najskor som napisala pod prezyvkou Ninush, ale jajka ma odhalila :D

delphia

polievocka nepochopila, lebo tvoju reakciu som ani necitala. reagovala so na temu.
a koniec koncov co sa tyka tej "depresie" - to, ze chlapec ma nizke sebavedomie, to nie je identicke s depresiou - psychickym ochorenim. to, ze do nazvu dala zakladatelka temy toto slovo, neznamena, ze ho ponala v pravom zmysle.

poliewoocka

Delphia, prepac, ale asi si ma nepochopila. Psychicke problemy su castokrat horsie ako keby bol clovek "nezabezpeceny". Ak ta stale niekto podcenuje, len tazko sa z toho pozdejsie dostanes..a depresia ta moze napadnut ani nevies kedy...