Strach z tlakomeru?!

Príspevok v téme: Strach z tlakomeru?!
bubinko83

Viete mi niekto poradit doma mam tlak normalny 120/80 max 130/85 ale ked pridem do ordinacie mam aj 160/110 (som velmi vystresovana vždy) a pulz aj 110 pričom doma ho mam okolo 60.Problem je v tom že by som mala uživat lieky na tlak ,ale sama som si ich vysadila ,lebo mi bolo znich zle a tlak a hlavne pulz mi velmi klesal.Mam ist na kontrolu a neviem či mam o tom vysadeni liekov lekarovi povedat?

Anonym222

Jato mam tak odkedy som prekonala nabeh na infarkt idem ku kardiologovi namera visoky tlak aj pulz. A doma mam pomali nizki.

JoyJoy

ja mam podobny problem, ked si meriam doma tlak, vzdy je v pohode, ale ak idem na lekarsku prehiadku, tlak ale hlavne pulz je vysoky. Navyse mi pride takmer vzdy zle na odpadnutie, lebo mi ruku sestra uskrti a necha tak kym zapisuje udaje a mne vtedy pride zle, ze sa zacnem triast a zblednem.

hanka9

bubinko83
VIEME TI PORADIT

lieky na upravu tlaku by mal kazdy lekar predpisat pacientovi vylucne az vtedy, ked je bezpecne a spolahlivo preukazane (vysledky vysetreni, diagnoza , dlhsie a oobjektivnejsia metoda merania tlaku atd) ze pacient SKUTOCNE aj vysokym tlakom trpi !! V opacnom pripade ti vlastne lekar pravdepodobne ublizuje, pripadne zhorsuje a poskodzuje tvoj zdravotny stav!!

lekar disponuje pristrojom na meranie krvneho tlaku pre pacientov. Tento zaznamenava udaje nonstop vo dne v noci. Vyziadaj si ho! Tento budes nosit STALE na sebe myslim 2-3 dni. No a AK tento pristroj preukaze nadlimitne hodnoty, tak v tom pripade je ziaduce, alebo dokonca nutne brat preparaty na znizenie a upravu KT ...

Hanba u lek.

Problém je, že u môjho kardiológa je vždy dosť veľa pacientov a tak všetko prebieha ako zrýchlený film. Jednoducho prídeš, sadni si na posteľ, ani sa nemám kde oprieť, ruku mi vystrie sestra, tiež sa mi zdá prinízko a s takým nepresným aneroidom meria, no neviem či je to presnejšie ako kvalitnejšie automaty. Prvýkrát som mal vysoký pulz i tlak a sestra sa ma spýtala, že či mám strach. Som naučený odpovedať pravdivo, tak som povedal, že áno. Dostal som lieky aj na tlak aj na pulz. Teraz keď opäť prídem, zavše mávam syst. TK nad normou. Mám pocit, že to závisí od počasia. Jediné čo neznášam je, že po 4 mes. prídem a ony, že či beriem lieky... samozrejme, takže asi neviem ako nezaberajú. Nikdy netuším, čo môžem od merania očakávať. Niekedy sa cítim OK a sestra: "zase je tlak vysoký a to srdce vám riadne ide" a pod. Už by mi tie hodnoty radšej ani nemuseli hovoriť. Viem, riadna hanba, niekedy ako s malým deckom.

Simcisko

Tema je vazna, ale chcem ju mozno trocha odlahcit...
Vy by ste mali pracovat u nas... :-)
Plny sklad tlakomerov, vsade prospekty a obrazky... no mozno by vas to hned preslo.)
Nepridete na brigadu? :-)

Merania tlaku sa urcite netreba bat.
Ak mate OMRON - technicke preskusanie v zarucnej dobe 3-5 rokov je zdarma - kontaktujte vasho predajcu.

Ide mozno le o to, aby ste si merali castejsie (max 2-3x denne - ale nie je nutne) a zkamaratili ste sa. Tlakomer vam moze vyrazne pomoct predchadzat vo vaznych ochoreniach.
Drzim palce!

bubinko83

swetdream maš nejaky iny kontakt? Myslim na skype alebo tak?

dakujem všetkym za odpovede a kludne pište dalej.

inak ja sa liečim aj na štitnu žlazu takže myslim že tlak može mat vyšši aj z toho.

sweetdream

to bubinko: Este kukni tuto temu:
Téma: strach z lekárov.. alebo čo to je

Ale nas je takych bojkov u lekara :) zalozime ligu :)

sweetdream

to bubinko: Ja som bola vcera len na 2. sedeni u psychologicky. Kvôli tomu, ze som mala tie stavy s busenim srdca v noci. Krvne testy u lekarky o.k. (cize ziadna stitna zlaza, cholesterol..) ani ochorene srdca-vylucene. Ale zijem cely zivot v stresoch (mam 26) - otec bol alkoholik a surodenci to podedili --skratka mam z takychto zazitkov, lakov, stresov uz porusene nervy alebo ako to nazvat a plus nejake sklamanie v laske mi tomu dodalo. Tak som zacala mat take problemy s tym bezdovodnym buchotanim pocas spanku, potom ma ovanie teplo alebo je mi zima... No a moja lekarka mi urcila diagnozu panicka porucha a ze teda bolo by vhodne navstivit psychologa. Takze takto ale ono je to uz na cely zivot, vzdy budem ustrachanejsi typ a s tym suvisi aj ten nas syndrom bieleho plasta..