Urofobia

Príspevok v téme: Urofobia
lucy3

Dobry vecer.

Chela by som sa s vami poradit o mojom probleme. Casto potrebujem chodit na wc, niekedy je to naozaj- to znamena, ze mam plny mocovy mechur a niekedy takmer nic nevycikam...Mam velky strach z pocikania, ked som na mieste, kde viem, ze nie je toaleta, alebo v autobuse, aute...pri sterse...Casto som v minulosti mamla zapal mocoveho mechura, velke bolesti a caste mocenie. Mam aj take dni ktore nazyvam odvodnovacie, ked musim aspon 3x behom pol hodiny ist na wc a naozaj mam co cikat. Niekedy je to len pocit, ze potrebujem a niekedy je to naozaj. Najhorsie je, ze to neviem rozoznat. A stale ked mam niekam ist tak sa snazim nevypit vela vody. Mam strach, ze sa pocikam. Myslim, ze sa u mna vyvinula urofobia a neviem sa jej zbavit. Je tiez pravda, ze mam casto studene nohy a som casto prechladena, cize niektore pocity su realne....Ja som uz zo seba zufala, neviem si si tym rady. Vsade kde pridem hladam wc. Ked neidem na wc som taka nervozna, ze sa nedokazem na nic sustredit a niekedy mam az prejavy paniky. Dobehnem na wc a vycikam 3 kvapky. Vtedy si fakt pomyslim, ze nie som normalna...Co mam robit? Ma niekto podobny problem?

mirka 1

ide o laicky povedané o slabý zvierač ten ktorým udržujeme moč a púšťame, dá sa to odstrániť alebo upravíť cvičením a jeho posilňovaním ale tá psychická to už ide ťažšie ale ak sa to podarí len občas prekonať je to paráda

mirka1

mam podobný problém a viem ako to vie človeku otráviť život, mne sa stalo že raz som sa pocikala od smiechu na ulici a odvtedy som posadnutá WCkami, je to zážitok na ktorý by som rada zabudla, ak som na navšteve alebo niekde inde moja starosť je WC , musím si davať pozor pri kýchani a pri stresových situáciach by som pustila tak že by som si to ani neuvedomila

lucy3

Ja si naozaj neviem spomenut kedy sa to zacalo, ale je to uz takych 6 rokov. Niekedy v tedy ked som druhy krat odisla do zahranicia. Neviem si spomenut na ten den kedy by sa to mohlo zacat. Ale od dectva som bola casto prechladena. No ked som chodila na strednu skolu tak som isla na wc rano a potom ked som prisla domov. Nikdy som s tym nemala problem. A ked mi trebalo tak som vedela vydrzat. Teraz okamzite utekam na wc.

janka24

dokedy si nosila plienky? alebo mala si nejaku traumu v detstve?pocikavala si sa, možno aj v škole-zakladna?alebo odkedy sa to u teba takto prejavuje? cele roky?