bolest krizov

bebbinka

ja mam sheuermana ci jak sa to pise....rozhodne chod ortopedovi...teda ak chces vedet co ti je... :) ja si to nabuduce rozmyslim, bo mi vzdy nejake huste diagnozy neliecitelne povedia a potom sa len trapim....

plavcakova

závisí na tom, aká tá bolesť je ako dlho trvá. Ja mám problémy s chrbticou snáď 10 rokov. Väčšinou s krčnou - tak 3-4x do roka ma sekne. Väčšinou to liečim diclofenac duo+ vyhrievanie elektrickým vankúšom. V ľahších formám je to zaručené. Treba dávať pozor na chlad, prievan, žiadne ťažké veci a prudké pohyby. Po 10 rokoch mám novinku - ku krčnej chrbtici sa mi pridal pre rokom krížna - najprv ma začalo v auguste bolieť koleno - bola som s tým asi po dvoch mesiacoch u ortopéda a povedal, že mám schudnúť. Od októbra sa to začalo meniť - momentálne ma bolí členok a asi tak v okolí ľadviny na tej istej strane. Bola som u neurológa, zistil, že mám vysunutú platničku. Liečim to diclofenac+ analgetické infúzie - ako tak to zaberá. Ale stačí malá záťaž / niesla som nášho asi 15 kg psa snáď 5 min a je to horšie ako predtým, takže znovu infúzie. Ale tiež rozmýšľam aj nad tou akupunktúrou. Držím palce, nech sa uzdravíš.

ethel

cviky na fit lopte mi najviac pomohli,ale treba vylúčiť aj vnútorné orgány-teda niektoré bolesti napr.maternice vyrážajú do chrbtice.