mám panický strach z hadov

Príspevok v téme: mám panický strach z hadov
pavlus1111

mám panický strach z hadov, proste keď vidím hada v teráriu hned sa roztrasiem, neter má gumeného hada, no ja sa toho bojím dotknúť, boli sme na chate s partiou a ked sme sa boli kúpať v jAZERE asi 15 metrov od nás plávala užovka, ja som chytila záchvat,veľmi som vrešťala, strašný plač som spustila...neviem si predstaviť,že keby som niekde na dovolenke v tatrách ocitla v bízkosti nejakej užovky,bojím sa,že keď niečo také uvidím ostanem koktavá,že sa veľmi zlaknem,neviem sa toho zbaviť.strašne veľmi sa toho bojím,som ako malé decko,ale nemôžem za to.povedzte mi prosím svoj názor na toto.

nazdar:-))

No:-)...mne rozprávala moja psychologička,ako zbavila strachu z plazov jednu svoju pacientku...tiež ju navštívila s tým,že má panický strach zo všetkých plazov...že vždy sa ich bála,keď bola malá,no už má aj ona vlastnú dcérku a keď pozerá rozprávky,tak vždy,keď ukážu nejakého plaza v telke,že ona,tá matka začne až panicky škriekať a nevie sa ovládať a potom tým vyplaší aj dcérku a aj jej manželovi to už začalo poriadne liezť na nervy,že stále iba škrieka...no a že má nejakú dobrú kamarátku,ktorá býva v Tatrách a chystá sa k nej nanávštevu aj so svojou malou dcérkou a chce,aby išli spolu do zoologickej záhrady a že určite bude chcieť ísť aj do terária a ona má z toho panický strach,no nechce sa pred ňou strápniť...

tak z tohto dôvodu navštívila psychologičku a liečba nasledovala takáto::-)...

najprv jej doktorka ukazovala obrázky plazov,ktoré neboli až také strašidelné,musela sa na ne pozerať a bolo to viac sedení,postupne vraj ukazovala strašnejšie a strašnejšie,až kým si ona neuvedomila,že sa vlastne nemá čoho báť...nakoniec ju poslala samú do zoologickej záhrady a ona úplne spanikárila,že ona tam nepôjde ani bohovy...no doktorka ju proste presvedčila,že musí a hotovo,inak sa toho strachu nezbaví a že je to súčasťou liečby,proste sa musí tomu vystaviť....

no a potom jej vraj o niekoľko dní volala,že v tej zoo bola a že vôbec to nebolo také strašné,ako si myslela,že jej ďakuje a že už sa nikdy nebude báť pozrieť na nejakého plaza...vraj sa z toho celkom dostala:-)

tak ja neviem,dúfam,že vás nebude obťažovať tento dlhý príbeh,čo som sem napísala...tak mi to opísala psychologička,že tak sa to lieči

z tohto dô

Sex Godess

Ja som mala pred mesiacom na krku ziveho 3 metroveho pytona. Bolo to este mlada, ale bola som prekvapena, ake to bolo prijemne jemne na dotyk a tvrde ako pipik. :-) Taky velmi velky zamozrejme. Takze mozno tie hady nie su az take hrozne, ako vyzeraju.

Denz

pavlus- a naco lezies k hadom???:)
ja som videl v zivote okrem teraria asi 6 krat uzovku v prirode:)
co sa tak bat radsej zlych ludi????:)

unknownsnake

K tým hadom...mám priateľku korá sa taktiež bála hadov.Bála sa všetkého čo nemalo kožušinu a prišlo jej to slizké.Až kým som ju neprinútil zobrať do rúk malú užovku...aby pochopila že nieje slizká že nemá jedové zuby, pretože je to škrtič.Zmôže sa tak maximálne na myš, možno niečo väčšie.
Had ma tak isto strach z vás ako vy z neho...útočí len ak sa cíti ohrozený...preto netreba panikáriť a jednoducho ho obísť...aj toho za sklom :D....dobrá rada na záver naštudujte si aké hady u nás máme a ktoré z nich su jedovaté rozpoznať hada je prvá výhoda pri strete s nim zábránite tak zbytočnej panike.

zuzic

no ja som bola na chate a sa mi zdalo ze tam je mravec. skoro som vyskocila z koze zacala som jacat a to som ho ani dobre nevidela. potom taka mala holka ze aha mravcek a druhy a treti len som sa obzrela a za mnou cely stena oblezena velkymi mravcami a po mne tiez par. neviem nic len ze som utekala dole tam mi ostalo zle vracala som a potom neviem jak som sa dostala do auta:)) ale strasne to bolo...

papaja

mne pomoze jedine sa vyhybat miestam,kde mozu byt aj ked zivot na dedine...
ked som robila au pair v UK tak decka chytili taku minizabu a hadzali ju po sebe a zahlasili,ze mi ju v noci pridu hodit do postele....ludia nemohla som spat tyzden :)

zuzic

ja mma toto z mravcov...ked som bola mala skocila som v lese do mraveniska, tie velke stipacie mravce na mna naliezli, boli vsade aj pod tielkom jednoducho vsade...fuuuj odvtedy mam fobiu ked vidim mravcov chyti ma triaska, neodkazem rozpravat, rozrevem sa jak male decko...ak ich mam v byte nikdy nezaspim stale mam pocit ze po mne lezu...no je odvtedy mozno sedem rokov ale neviem este som sa toho nezbavila ale zas aj horsie veci su:)

aluska

ja zas hymz a pavukov,..mam strach aj z muchy a hocicoho podobneho a ked vidim malilinkeho pavucika tak sa mi chce uz plakat od stresu

papaja

ja mam to iste so zabami....
raz som sledovala v tv program o fobiach a tam ak s tym chceli nieco robit museli prijat tie zvery,t.j.zobrat do ruky,pohladkat,na zaciatok stacilo ked s nimi vydrzali byt sami v jednej miestnosti