Otocena maternica

agina

Ja mam tiez otocenu maternicu smerom ku chrbtici, gynekologicka mi povedala, ze je to uplne normalne, aj otehotniet nebude problem.Mna zase pri sexe vobec nic neboli, uplne v poho.

denisa

ja mam tiez otocenu maternicu..dnes mi to povedal gynekolog ale ubezpecil ma ze to nema vplyv na tehotenstvo ani to nijak nesposobuje tazkosti len pri pohlavnom styku to je bolestive..som zufala,neviem co robit..sex si uz ani neuzijem poriadne:-((

teky

ja mám maternicu tiež do zadu a mám dve deti. problémy s otehotnením žiadne. Akurát si neviem predstaviť, že to bez bolesti... nebude až do konca života...Dúfam že to tak nebude. Ale lekár mi povedal, že maternica sa môže otočiť aj po pôrode, pri nesprávnom ležaní ( ale nezaručujem, že je to tak) odporučil ležať viac na bruchu...

zdeni

ja mam maternicu zevraj posunutu. čitala som že tieto ženy maju tentenciu k potratom a predčastnym porodom...bodaj bi to tak nebolo a neviete akym sposobom sa da porodit dieta ked ma žena otočenu alebo posunutu maternicu????

**

môj gynekolog povedal, že mal ženy čo majú bábo a majú otočenú maternicu do zadu, že 30%žien, tak má maternicu, povedal

kuba

Aj ja mam otočenu maternicu (2/3) dozadu. Tiez sa bojim, ze raz nebudem schopna kvôli tomu otehotniet, alebo vynosit babo. Kedze mam aj bolesti pri menstruacii a pri pohlavnom styku (pri určitych polohach) rozmyslala som nad antikoncepciou, ktorá by mi moje bolesti zmiernila a zaroven i upravila cyklus, no neviem ci si tymito tabletkami neposkodim. Prosim poradte. Ozaj je tu taka, co ma otocenu maternicu dozadu a ma babo?

**

aj ja ju mám otočenú a gynekolog mi povedal, že je to v poriadku, žiadny problém s otehotnením, donosením a pôrodom, proste normál

mikita

je otocena a zvacsena vobec nie prave naopak, pretoze moze s tochto dovodu prichadzat k potratu nakolko babo bude mat menej miesta

Andrej

Podla www.dieta.sk

Normálna poloha maternice je taká, že je trochu otočená smerom dopredu k spone lonovej kosti (symfýze) a telo maternice je oproti krčku maternice ohnuté tiež dopredu (maternica je v anteverzii - flexii). Pod pojmom prevrátená maternica (retroverzia - flexia maternice) myslel lekár to, že vaša maternica nie je otočená dopredu, ale dozadu smerom do vyhĺbenia krížovej kosti (os sacrum) a telo maternice je oproti krčku ohnuté tiež dozadu.

Otehotnnenie by to vraj nemalo ovplyvnit.