tatko alkoholik

Príspevok v téme: tatko alkoholik
zigggy

ahojtee chcem vamm napisat neco po mojom probleme. nie len mna sa to tyka,ale celej mojej rodiny.mam starsieho brata...len o 2roky ja mam 18--- to len tak n uvod
moj otec pije uz ako som bola malicka a aj brat.. nase narodeniny sme nikdy nesoslavovali.. nikdy nam len ani rku nepodal mama nas vystiskala a on nic.. nezaujima sa o nas ..len ked je opity, mam nikeekedy& pocit ze pije aby s nami mohol kecat.. navonok sme uplne normalna rodina.. aj ked susedia nad nami maju asi dakeho tusaka. lebo ked je opity casto mamine nadava, uraza ju. ona nepracuje tak je rada ze vobec nejake tie korunky maame ja ju amm velmi rada. aj ked tym ublizuje sebe a aj nam ,asi si toneuvedomuje ze rozvod by prosepl vsetkym. ale kde by sme potom byvali? toto mi odpovie...

ja neviem ako dalje .. maminini rodicia su skvely. casto nam aj pozicaju peniaze ked sme na tom finance dost biedne... a celkovo.. su super ale inu pomoc by od nich mama asi neprijala .. myslm tak..byvat u nich alebo nieco podobne.

mama sa ho boji. neznasa ho... ja ho priam enavidim... nemam dovod ho mat rada..aj ked kuuuusocek ho mam rada lebo je to mmoj oco ale nic viac .. viac kecam asi viac so skolnikom v skole jak s ocom.....

vkuse len huka, uraza, zle nam robi joj :(( a este on sa bude stazovat jak sa ma zle sak mamina setko prenho robi.... setko... ako dalej?? tto by som ani najlepsej kamoske nepovedala .. lebo oni vravie tak inak o svojom ocovi .... ja si neviemm predstavit len telku s nim pozerat..... o rok mam suzkovu.-... moji rodicia spolu .. na nej??? cosiiiiiiii :((((( mama by tam neslaa ani nahodou a ocoo by sa tam opil... desi ma to..

hrozne sa bojim ze aj ja budem mat takeho prietela alebo manzela joj :((((((((( teda manzela nie cossiii ja sa nikdy nevydam nikdy neves co sa s tvojho milacika casom vykresli........ ((((

zigggy

FU :((( tiez si to nemala ruzove:( ale zas keby ti mam ja povedat setky zazitky tak akoze tiez sila :(( .... no ano aj ja som nad ztym premyslsala ze konecne aby bola mama stastna tak ze by som si ju zobrala k sebe byvat, aj s priatelom...(s nim som uz dva roky takze nam to klape)... ked budem starsia ale ved mam len 17 stale su pred nami este minimalne tri roky,,...

ivanka_83

ziskat skolu, najst si dobre platenu pracu, byt, setrit peniazky a tak mame ponuknut pomoc.ty predsa nemozes riesit nic, ked nemas ziadny prijem.dnes je vsetko drahe.hlavne byty.

zigggy

aano ale ako mi to pomoze konkretne v mojom pripade??? co mam so sebou spravit aby som pomohla&,? ci ako to myslis...

ivanka_83

myslela som to tak, ze ked sa postavis na vlastne nohy, mozes si vziat mamu k sebe.teba v 20?mne nieze povedali, ze poletim po skole.ale ma aj vyhodili.v 19tke.a bez koruny.starka mi dala 2000 sk.vies, ja som mala ist na vysku, bohuzial to neslo.mama este tvrdi, ze mi dala ona tych 2000 korun.fakt sila.dnes si ma trochu kupuje.fotak, drahy parfem.mam ju rada.neni zla.je dobra.oco ju vlastne donutil ma vyhodit.co uz.

jajka001_

nechapes? nastav si svoju zivotnu poziciu tak aby si bola co najsilnejsia, aby si mala co najviac es v rukave, aby si mala nazbieranych co najviac zakladnych stavebnych kamenov

zigggy

uuuf no to mas prvadu co si napisala, ale nejak nechaaaaaepem .. mam sa dat sama dokopy&? ale ved ja som v poriadku to on nas nici nie ja jeho .-... neviem co by on robilk keby mama cchodi vkuse opita..... alebo keby ja ci brat no to viem co - by nas vyhodil z dpomu no co. sak mi povedal ze ked budem mat 20 tak letim z domu... ze on ma nebudem do neviem kedy zivit..ze aj keby brat uz odide by bol rad.fajn nie?

ivanka_83

mna vzdy ucili, ze ked chcem, druhym pomahat, najprv musim pomoct sebe.ze nemozem chciet po druhych, aby boli zdravi, ked ja som chora.aby druhi boli bohati a ja bola chudobna.druhym dodavala silu a sama bola slaba.