Aky mam mat denny energeticky prijem?

Príspevok v téme: Aky mam mat denny energeticky prijem?
lizanka

Mam 17 rokov, 158/51(chodim do posilky a trosku som nabrala, cize cislo je matuce), 3x tyzdenne posilovna(1-1,5hod)-kruhovy trening na cele telo, 3x do tyzdna bicykel á 45 min(bohuzial tempo nie uplne rovnomerne-outdoor)ale pridala som ho len pred tyzdnom, rano 400m rychlej chodze na bus, potom cca 1 km do skoly, poobede takisto. Jem zdravo, najcastejsie mam v jedalnicku ovsene vlocky(kazdy den, mnam), jedla z ovsenej muky, kukuricu, ryzu natural, pufovane chlebiky, cestoviny; ovocie(najviac jablka, banany) zeleninu(mrkva, brokolica, paradajky, uhorky), ryby(tuniak, pstruh), orechy a olejniny(mak, mandle, vlasske orechy), strukoviny(sosovica, fazula),...a sladim len medom a casto pouzivam skoricu. vzhladom na rocne obdobie nemozem prilis preberat. Chcem dat dole brucho-v pase mam cca 70 cm, co je hanba(aj ked mam zdedeny rovny typ postavy-t.j. ziadny viditelny pas, ale zarovno s bokmi a prsiami), ale najviac ma stve "opasok" tuku v oblasti pod pupkom, netusim vsak, aky mam mat denny prijem energie, ked som to skusala parkrat pocitat co som pojedla, vyslo mi vzdy okolo 10 000 kJ(som velmi vysadena na skroboviny, ale snazim sa to drzat na uzde, aj ked vzdy nejako prepisknem), je to vela alebo sa mylim? dakujem za rady :)

lizanka

chcem schudnut aby som dosiahla plochsie brusko, lebo sa mi tam ako na jedinej partii tela vytrvalo drzi "faldik";

moj trening zhrniem strucnejsie-vzdy idem zhora nadol-t.j bicepsy+chrbat(stahovanie za hlavu s kladkou)/triceps(s tvarovanou cinkou na lavicke v lahu)(na kazdu partiu 4-5 serii po 15 opakovani so zavazim 10-15kg); potom zhyby nadol leziac na bruchu na leg-press(3-4 serie po 15 opak.) medzi to serie brusakov na naklonenej lavicke(asi 30 stupnov)(2-3 serie po 15 opak.); leg-press 3-4 serie po 15-20 opak(50kg); zakopy posediacky 3 serie po 15 opak. a zakopy na bruchu 2 serie po 12-15 opak.(vsetky zakopy so 17kg) a potom je tam este taky cudny stroj na lytka, kedy sa nohy dvihaju na spicky, ten cvicim len kedy sa mi ako chce, lebo lytka mam velmi pevne a tvarovane, cize to velmi nepotrebujem(ale vacsinou 2 serie po 15-20 opak. s 12-20 kg). pred i po treningu vzdy strecing a stac. bicykel po 5 min.

inac s tymi orieskami som sa uz poucila, raz som v priebehu tyzdna zjedla 2 kg lieskovcov(mali sme doma) a dopadlo to zle-nedobre(bolo to v zime), takze nato si uz davam pozor. a preco mam vynechat med a skoricu? to pouzivam dost casto a hlavne kazde bozie rano do vlociek...dakujem kraaasne :)

jedavam minimalne kazde 3 hod+obcas pomedzi to nieco male(mrkva ci racio chlebiky), cestoviny len vylucne celozrne, ale nie velmi casto, tak 1x do tyzdna

slecna.anonymna

Ahoj,tak vidim,ze si sa do toho pekne pustila:-)Len nechapem preco chces chudnut,51kg na 158cm mi pripada malo.Stihlejsiu postavu dosiahnes prave cvicenim.Zameraj sa na velke svalove partie ako su stehna a zadok,tuk sa spaluje rovnomerne z celeho tela takze zide aj z brucha.Pridaj kardio cvicenie 20min pred treningom,pocas treningu obcas sadni na rotoped aby si vyhnala tepovu frekvenciu aspon na 130 a aj po treningu kardio kludne kolko vladzes.Ako vyzera tvoj kruhovy trening?Ja nepocitam KJ pretoze je dolezita kvalita stravy - pomer bielkovyn a sacharidov a neviem ,ci mas chut to presne pocitat,lebo vyzera,ze sa zdravo stravujes (dufam,ze dodrziavas aj casy a mas jedlo rozdelene na 6 - 8 jedal)a pokial z aktualneho mnozstva nepriberas je to ok(ja by som len vynechala kukuricu a cestoviny,pokial niesu celozrnne a neprehanaj to ani s tymi orechmi,su to sice zdrave tuky,ale telo ich zase tolko nepotrebuje-na druhej strane par orieskov za den neuskodi,takze podla chuti).Med a skoricu tiez vynechaj.