Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

misicka333

pred samotnym zakrokom je to tak, ze musis absolvovat detailne ocne vysetrenie, s pohovorom a tam ti vlastne vysvetlia princip zakroku, ako to cele bude prebiehat a na zaklade toho kompletneho ocneho vysetrenia ti povedia, ci si vhodnym adeptom na operaciu ;)

Mirokel

Neviem si predstaviť ako dlho to môže trvať, preto som sa opýtala. Keby to bolo len niekoľko minút to by bolo super, je nejaká príprava pred zákrokom potrebná? Niečo čo je potrebné dodržiavať nejakú dobu pred zákrokom alebo tak?

rastlinocka

treba stavať na tom, kde sú lekári, ktorí majú prax a sú odborníci, aspoň môj názor je taký. Ja som sa tým riadila a myslím, že som si vybrala dobre. Už je to nejaký ten páteček, čo som po zákroku a viem, že som urobila dobre, že som stavala na kvalite :)

zuzanka98

klinik, ktore robia laserovu operaciu oci je uz v dnesnej dobe viacero a je len na cloveku, ze pre aku kliniku sa rozhodne, treba si zvazit mnozstvo veci, podstatne je ale z mojho pohladu nevyberat si kliniku podla cien, ze idem tam, kde to vychadza najlacnejsie, tak by som to neriesila :)

erittrea

Tú kliniku som tiež už videla...avšak ja som už v tomto smere postúpila a začala som si riešiť konzultáciu v Spinne...pozerala som si aj ich stránku, už som im aj volala a dohodli sme sa čo a ako...som veľmi zvedavá ako to celé prebieha, vidím to tak, že možno by som si po takom zákroku konečne aj oddýchla, keďže si budem musieť zaobstarať nejaký ten kľudový režim... :)

majusnovak

Ahojte....ja za seba môžem odporučiť očnú kliniku iClinic. Zákrok som u nich absolvovala pred nedávnom. Všetko prebehlo veľmi rýchlo a bez akejkoľvek bolesti. počas ani po zákroku. Po zákroku mi dosť slzili oči a mala som potrebu ich mať zatvorené. Brat ma odviezol domov ľahla som si keď som sa po hodinách spánku zobudila už bolo všetko v poriadku. teraz som štvrtý deň po a môžem povedať že všetko je super kvapkám si kvapky ktoré mi boli predpísané snažím sa dodržiavať všetko ako mi bolo povedané. Na ten pocit byť bez okuliarov, treba čas. Ale nato, koľko bolo paniky, stresu, nervozity, chvalabohu že aj vďaka skvelému tímu lekárov, celému personálu to bolo na 1!

erittrea

Našla som to na ich stránke...ako sa tie ceny pohybujú ako to vychádza...som prekvapená, že to je takto zverejnené bez problémov...ale som milo prekvapená...pozerám, že tam je k cene ešte napísaný aj darček, že okuliare niečo také, tak to je potom fajn... :)

erittrea

Áno, pýtala som sa na kliniku Spinn...áno, majú to zverejnené?...tak to je super, to si idem pozrieť...som si myslela, že takéto informácie budem niekde na webovej stránke, len márne hľadať...ale v tomto prípade je asi opak pravdou, idem sa na to pozrieť, že čo to zahŕňa...po tejto operácii je možné pri nejakých bolestiach užívať aj lieky proti bolesti?...

freduska55

Mirokel a kolko by si si predstavovala, ze bude taka operacia trvat? Pocitat sa to da na minuty, netrva to dlhe hodiny, nemusis sa bat, ze by si tam stravila neviem kolko casu. Ci cely den alebo co. To vobec nie. Tohto sa nemas preco bat a myslim, ze niet ani dovod preco by si mala vobec nieco taketo riesit ;)

Mirokel

Ako dlho taká laserová operácia očí trvá? Je to operácia na dlhé hodiny alebo nie? Niekto mi spomínal že to trvá nejako len pár minút ale celé sa mi to nezdá že by to trvalo len tak krátko predsa len je to veľmi zložitý zákrok nie?