Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

vcelka

jedného takého máš doma? Ale veď je to fajn vidieť, že je šťastný tiež nie? Ja tiež som rada, šťastná z toho, lebo je to zmena po akej som túžila :)

Veronika879

ako čítam máš velikánsku radosť z toho, že? Jedného takého mám doma, čo sa vytešuje z výsledku z operácie :)

vcelka

miriam, ale ja by som povedala, že to je strach z nového, z nepoznaného, že preto také pocity, nič viac, tam sa niet čoho viac báť, mne robili v Spinne operáciu a dopadlo to nad moje očakávania a som rada, že aj keď lietam okolo dcérky, že nemusím mať okuliare furt na nose, že nemusím riešiť že mi ich stále chytá, že sú zacapkané, ja toto vnímam ako veľkú výhodu :)

Miriam2412

Poviem pravdu, aj ja som sa veľmi bála, nikoho nenahováram, každý sa musí rozhodnúť sám a je pravda, že po viacerých mojich uváženiach som prišla na to, že bohužiaľ sú kliniky, ktoré by zoperovali snáď aj mŕtveho, len aby zarobili a neskutočne ma to vytáča, ale na druhej strane sú kliniky, ktoré to berú zodpovedne a k pacientovi pristupujú pravdivo. Všetko má svoje riziká, ako každá jedna operácia. A ja si hovorím, že keby som to neskúsila, možno o pár rokov by som mala naozaj už tak silné cylindre, že by mi ich nebolo môžné odstrániť a ja by som ľutovala, že som sa na to nedala.
Preto každý, kto sa rozhoduje, nech zváži pre a proti, nech si o tom niečo naštuduje, ale taktiež nech neverí všetkému, čo napíšu ľudia na internet. Vždy sú dve strany mince. Na jednej budú optici a oftamológovia, ktorí operáciou prídu o pacienta a na druhej sú kliniky, pre ktorých je klient súčasťou zisku.

sinka

miriam podobne to citim, mam okuliare uz roky, na operacii som este nebola lebo neustale je niekto kto ma od toho odhovara a ja som sa vzdy dala, no tento tvoj komentar mi dodal silu a istotu, ze sa nemusim zbytocne bat

Miriam2412

Prečo doktori nosia okuliare? Ak sa bavíme o starších doktoroch, tak takmer každý človek po 40.potrebuje okuliare na čítanie, volá sa to presbyopia a nedá sa operovať laserom, jediná korekcia je možná tvrdou kontaktnou šošovkou, čo si asi málokto zvolí. Ďalšia vec je, že čím je clovek starší, tým je skôr nemožné operovať. A medzi ďalší podstatný dôvod patrí, že nie všetci môžu podstúpiť operáciu, pri tenšej rohovke alebo vysokom očnom tlaku, keď má človek poškodenú dúhovku alebo sietnicu, má nejaké problémy so srdcom alebo iné ochorenia, tak nie je možné oči operovať laserom a takisto, ak má človek veľmi vysoké dioptrie, a nie každý naberie odvahu na takú operáciu, niekto sa bojí celý život. A to s tým tehotenstvom som ešte v v živote nepočula a nikde sa neuvádza, že môže človek oslepnúť z operácie ... A ďalšia vec je, človek podpisuje zmluvu, kde berie sám zodpovednosť za vykonanú operáciu. Na operáciu ide dobrovoľne, nikto ho k tomu nenúti. Ja som išla, pretože mám vrodený astigmatizmus + krátkozrakosť, mala som už dosť vysoké dioptrie, takže som si povedala, že keby mi to len na 10 rokov malo pomôcť, budem vďačná za to, ale to pochopí len človek, ktorý naozaj od detstva má problémy s očami.
Každý zodpovedáme sami za seba a ako pri každej jednej operácii aj tu sú určité riziká, o ktorých je pacient upovedomený pred operáciou.

rastlinocka

asi tak, asi tak, netreba niekedy robiť unáhlené závery, ja tiež som po operácii očí a som rada, že som nabrala na to silu a odvahu, že som sa nezľakla, ale že som si to dala urobiť :)

vcelka

keby som sa mala báť všetkého čo sa hovorí, čo si ľudia medzi sebou hovoria, tak nevyjdem ani z domu nieto ešte aby som si operáciu dala robiť a to ti poviem, že som si dala, ešte predtým ako sme dcérku mali, pre mňa tá operácia bola veľkým posunom a pomocou v živote :)

lepsie

Preco potom vsetci lekari nosia okuliare?Laserova operacia so sebou berie riziko ,ze napriklad pri klasickom porode prirodzenou cestou moze rodicka oslepnut.Ak uz absolvovala tuto operaciu.

Veronika879

šak ja som sa vám normálne zabudla poďakovať. Boli sme s manželom na klinike, ktorú spomínala aj hedviga a už to má za sebou. Už je to pár týždňov. Pomaly sa zotavuje a je pravdou, že aj celkom poctivo oddychuje, z čoho ja mám teda obrovskú radosť. Informovali sme sa na klinike ako máme postupovať, oni na klinike robia všetky potrebné vyšetrenia.