Zdravotné problémy

Príspevok v téme: Zdravotné problémy
Inni

Dobry deň, som tu nová a prosím o radu.
Začala to v júni, zapálil sa mi jeden zub, na ktorom bol mostík. Celé to opuchlo a začalo ma pobolievať aj ucho, ako vždy pri zuboch. Zubár mi dal antibiotiká (augmentin), ukľudnilo sa to.
Mali sme naplánovanu dovolenku, dohodli sme že po dovolenke to budeme riešiť.
Po príchode na miesto (cestovali sme dlho v aute) mi začalo byť zle. Zimnica, triaška, slabosť, nechutenstvo, závraty, bolesť brucha, ucha, chrbta, cítila som aj ten zub.
Tunajši zubár mi predpísal dalšie antibiotiká (augmentin). Celé sa to postupne ukľudnilo.

Prišli sme domov, spravili mi röngen, bol tam ešte mierny zápal, tak mi ho vytrhol. Myslim ze to bol mŕtvy zub.
16.8 som si dala spraviť zubné implantaty. Implantológ povedal, ze síce to ešte nieje úplne zahojené, ale že možeme ich spraviť. Po troch dňoch mi opuchlo dasňo, tak mi dal zase antibiotiká (augmentin).

Okolo 17.9 som bola na bicykli, možno ma aj ofúklo. Začalo ma zas bolieť ucho, cítila som mravčenie na perách, taký tlak na predné zuby, stuhnutie šije, bolesť chrbta medzi lopatkami, zhoršenie videnia, točenie hlavy, pocit na vracanie, nevolnosť, nechutenstvo, zvýšena teplota 37,4.

Robili mi MR hlavy, RTG chrbta, panoramatický snímok zubov, tam je vraj všetko v poriadku. Krv, výtery, stolica aj moč v poriadku.
Bola som u ORL, na gynekologii aj urologii, tam tiež nič nenašli. Na neurológií mi diagnostkovali vestibulárny syndóm a dali betahistín. Tie som brala asi dva dni, bolo mi z nich horšie a aj ucho ma viac bolelo. S chrbticou som začala chodiť na masaže a akupunktúru a zlepšovalo sa to.
Liečim sa na štítnu žlazu, beriem Euthyrox 50, tam je tiež podľa výsledkov krvi všetko v norme.
Na gastre mi potom zistili helikobaktera (kolonizácia stredného stupňa) a stredne ťažkú chronickú stredne aktívnu gastritídu a sliznica dvanástnika s miernou chronickou zápalovou celulizáciou

Začiatkom novembra sme potom prekonali koronu, znášala som to dosť ťažko. Brali sme veľa vitamínov, robili sme si štavy. No mala som zas aj antibiotiká (xorimax). Teraz sa nemožem dať dokopy.
Som slabá, mávam bolesti žalúdka, bolesti svalov, kĺbov, niekedy chrbtice, v záhlavi, na spánkoch a na lícach, aj na predných zuboch, v ušiach, v nose.
Teplotu mávam cez den 37 alebo 37,4. Večer, v noci a rano mam normalnu, iba cez den zvýšenu.
Akoby som mala stále zápal v tele.

Na Helikobaktera skúšam zatial colostrum, aloe vera, cordiceps, coriolus a čagu.
Nechcem brať hneď po sebe dalšie antibiotika.

Včera som si bola po výsledky na infekčnom.
Mala som IgG pozitivne: CMV (120,7), EBV (8,48), EBNA-1 (20,7) a Borrelia (29,09).
Doktorka sa prikláňa k Borrelie a chce mi dat antibiotika na 21 dni. Ešte však poslala k upresneniu krv na rozbor metodou Western bloot.

Bojím sa brať teraz akékoľvek antibiotiká na ten môj žalúdok. Keď však budem musieť, ako žačať. Liečiť toho helikobaktera antibiotikami, potom ak bude nutne tu Borréliu?
Môže spôsobovať helikobakter zvýšenú teplotu?
Ďakujem

Omen

Inni,
aj nabudúce. : )

Imunitu ti pomôžu zlepšiť aj probiotiká, ktoré kúpiš v lekárni, ale musia to byť také, ktoré budeš držať v chladničke. Prebiotiká a synbiotiká nekupuj, naštuduj si to a doplňuj stravou.

Vyskúšať môžeš aj tento čaj, ktorý budeš piť maximálne 2x za deň - ráno ako prvý nápoj a večer ako posledný:

1 ČL kokosového alebo kvalitného olivového oleja,
1 ČL medu,
1/2 ČL zázvoru,
1/2 ČL škorice,
1/2 ČL kurkumy rozmiešaš v šálke na kašičku, zaleješ horúcou (nie vrelou) vodou, premiešaš a vypiješ.

Čaj obsahuje antioxidanty, má antiseptické, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, zabíja parazity, posilňuje imunitu, zvyšuje činnosť pečene (telo lepšie detoxikuje), zohreje ťa...

Omen

Inni,
nemohla som sa ti ozvať skôr, mala som poruchu na internete.

Western blot test ti bol robený pre iný druh Borrelie afzelii, ktoré tiež vyvolávajú Lymskú boreliózu.
Protilátky IgM v sére sa objavujú po 3 -5 týždňoch od nakazenia, a tie máš hraničné. Pre niektorých imunológov sú zaujímavé aj hraničné hodnoty a venujú sa im.
Je dobré, že si sa dostala na alergiológiu/imunológiu, pretože ťa bude mať pod palcom špecialista a v prípade potreby bude manažovať tvoju liečbu.
Tvoje zdravotné problémy sú výsledkom prekonania/prekonávania popísaných infekčných ochorení (zvýšená teplota, únava, bolesti).

Euthyrox ti ich nespôsobuje a Helicobakter pylori nespôsobuje zvýšenú teplotu.

Ja ti odporúčam vynechať všetky suplementy, čo berieš a riadiť sa tým, čo ti povie/predpíše imunológ. A nepi ani ten caj z bobkového listu. Nezaťažuj si zbytočne organizmus, dopraj mu čas na zotavenie.

Zlepšiť imunitu ti pomôže sauna/para, potné kúry, striedavá sprcha, pohyb, pozitívna myseľ, relax, čaj na detox, pobyt na čerstvom vzduchu, dostatok spánku, zdravá strava (ľahké jedlá), dostatok ovocia a zeleniny, vody a keďže sa cca 70% imunity tvorí v tenkom čreve, dopĺňaj si živé probiotiká (jogurty, kyslomliečne výrobky, bryndza, kapusta...) a tým, že budeš konzumovať ovocie a zeleninu (vláknina) zabezpečíš si ich rast a rozmnožovanie prirodzenou cestou. Toto ti odporúčam! Zvyšok už zariadi imunológ podľa anamnézy a výsledkov z odberov. Kým sa dostaneš do pôvodnej formy, bude to nejaký čas trvať. Aj napriek tomu ti prajem skoré uzdravenie!

Inni

Robili mi sono brucha. Raz som dokonca skoncila na pohotovosti, pretoze som mala velke bolesti v dolnej casti brucha. Mysleli sme ze slepak.
Rtg aj sono v poriadku. Dostala som injekciu od bolesti. Skoro som tam skolabovala. Tak ma to bolelo, ked mi to pichla do svalu. Musela som si lahnut, mala som problem s dychom, myslela som ze tam odpadnem.
Celkovo ma svaly dost bolia.
Oman skusom lepsiu fotku.

Inni

Dakujem Omen,
Uz mam aj presnejsie vysledky od infektologicky a teda ze antibiotika nepotrebujem.
V utorok idem na odbery k imunologicke.
Co ma najviac trapi, je ta zvysena teplota cez den. Moze to suvisiet teda s tym ze mam oslabeny imunitny system?
Co by si odporucil na podporu?
Dakujem

Omen

Inni, ahoj!

Píšeš: "Doktorka sa prikláňa k Borrelie a chce mi dat antibiotika na 21 dni. Ešte však poslala k upresneniu krv na rozbor metodou Western bloot" Zodpovedná lekárka! Je to obvodná alebo z infekčného?
Máš poriadne oslabený imunitný systém, o čom svedčia pozitívne protilátky v triede IgG pri infekčných vírusových herpetických ochoreniach CMV (Cytomegalovírus), EBV/EBNA (Epstein-Barrovej vírus, čo je infekčná mononukleóza) a Borellia burgdorferi (Lymská borélioza - infekčné bakteriálne ochorenie).

Zvýšená hladina protilátok v sére v triede IgG svedčí pre prekonanú infekciu alebo začínajúcu reaktiváciu (nové vzplanutie choroby), ďalej pre prebiehajúcu infekciu, reaktiváciu alebo chronickú infekciu.
IgG proti nukleárnemu antigénu EBNA 1 sa tvorí po primárnej infekcii oneskorene, obyčajne v 2. až 5. mesiaci po infekcii a výnimočne až v 6. až 12. mesiaci. Tento parameter je dôležitý pre rozlíšenie primárnej infekcie od reaktivácie.

Písala si, že si prekonala Covid-19, ale tu o ňom nie je zmienka alebo máš výsledky na inom papieri? Ak nie, daj si protilátky vyšetriť, papier budeš potrebovať. Kľudne sa mohlo stáť aj to, že si ho neprekonala a diagnóza bola zamenená za niektorú z týchto troch.

martinmlm

Niekedy sa stane, že aj lekár môže mat pravdu :)))) ....žeby si mala aj boreliozu? Pamätáš si žeby si mala kliešťa? Skús isť do tých antibiotík s tým, že sa na nich dobre pripravíš (kolostrum, probiotika a tak), poradiť sa s doktorkou, aby bol dopad na trávenie čo najmenší. Vyskúšaj čaj z bobkového listu.

Textová Inzercia

olej cbd
Ste vystresovaný viac ako kedykoľvek?

Prichádza potencionálna malá fľaštička, ktorá to možno vyrieši za vás. Prečo to neskúsiť?