Problém s budúcou svokrou

Príspevok v téme: Problém s budúcou svokrou
zivotgombicka

Ahojte, mám taký problém - neviem si nájsť cestu k priateľovej mame. Vždy keď idem k ním na návštevu, cítim až akúsi úzkosť, v jej spoločnosti sa cítim úplne nesvoja. Jedna vec, na ktorú si neviem zvyknúť, že mi často rozpráva o veštení a o tom, aká je ona sama veštica a liečiteľka. Raz mi napr. rozprávala, ako jednu paniu liečila z rakoviny - pritom rakovinu jej ani nediagnostikovali, ale nádejná svokra tvrdila, že ju isto mala, len jej to už lekári v tom štádiu nechceli povedať - toto mi prišlo totálne nemieste a nevedela som ako reagovať. Alebo hocikomu z rodiny vyveští v kartách, že tá si poláme nohu a opustí ju muž (samozrejme, s týmito členmi rodiny je pohádaná). Takýchto príbehov je mnoho. Ďalej na každom jej niečo vadí, všetci jej podľa jej slov chcú iba zle, všetci sú sprostí, iba ona je super. Nezaujíma sa o to, ako sa mám napr. ja, ak sa náhodou aj dačo spýta, tak už len čaká, kedy sa konečne dostane k slovu. O všetkom poučuje a rozdáva rady. Kritizuje môj spôsob obliekania atď. Ja by som si k nej naozaj nejak chcela nájsť cestu a nejak sa ju naučiť rešpektovať a brať ju takú, aká je, pretože verím, že niekde vo vnútri je asi len nešťastná a nemá silu nájsť vnútorný pokoj. Zažil niekto niečo podobné? Neviete, čo by sa s tým dalo urobiť?

Ďakujem :)

dejana

Len niekedy je nájsť tú spoločnú cestu dosť ťažké a ešte keď ide o takúto osobu, ktorá furt len o sebe a o svojich záujmoch hovorí

lavila

...povedz to tvojmu priatelovi, ze ti to prekaza, nech si s nou pohovori. Nie je to normalne, ze ti zakazdym taketo veci rozprava.

zivotgombicka

No, ja na tieto veštby a podobné veci vôbec nie som, ale keby to bolo pre ňu len také nevinné rozptýlenie, tak by som sa už cez to nejak preniesla. Ona si tým však dosť necháva riadiť život, povedala by som, a to takým spôsobom, ktorý je plný nenávisti a tú nenávisť voči niekomu v sebe dokáže živiť aj celé desaťročia. Ak sa jej pokazí práčka, tak to preto, že ju svokra isto prekliala (svokru, samozrejme, z duše nenávidí), ak ju bolí zub, tak už aj volá veštkyni a dáva si odblokovať čakry či čo to atď. Myslím si, že ona fakt sama sebe verí, že je veštkyňa a liečiteľka, ale naozaj ako keby sa tým len snažila ukázať, že "ona vie svoja" a vie lepšie ako ostatní.

Ja už som skúšala rôzne reakcie, aj mlčanie a nepomáha :D veriaca nie som a priateľ jej to tiež už veľakrát vravel.

Och čo už, nikdy som si však nemyslela, že toto by sa mohlo stať práve mne :)

Kamka2

"Vždy keď idem k ním na návštevu, cítim až akúsi úzkosť, v jej spoločnosti sa cítim úplne nesvoja."

Je to preto, lebo tvoje telo a podvedomie sa ti snažia niečo naznačiť. V angličtine sa používa fráza "trust your gut" čo doslovne znamená "ver svojmu žalúdku" (teda skôr presnejšie hrubému črevu, ale to je tu nepodstatné), a v podstate sa tá fráza používa na upozornenie že keď sa pri niekom cítiš neopodstatnene zle (napriek tomu, že tá osoba sa môže javiť ako milý človek), alebo keď sa ti niečo zdá ako príliš dobrá obchodná ponuka (predstav si že ti niekto ponúkne možnosť investovať do jeho firmy veľkú časť peňazí s prísľubom 200% úroku splatného do dvoch mesiacov napríklad), a napriek všetkým vonkajším podnetom ktoré navodzujú dojem že je všetko v poriadku tak ty stále pociťuješ akúsi neistotu, tak "ver svojmu žalúdku", a varovaniu, ktoré sa to takto tvoje podvedomie snaží podsunúť.

Máte šťastie, že sa s budúcnou pani svokrou nemusíte moc stretávať. Napadla ma jedna možnosť ohľadne toho veštenia - neviem, či si akokoľvek nábožensky založená - ak áno, tak jej povedz že tvoja cirkev veštenia nepovoľuje a že je to teda proti tvojmu náboženskému presvedčeniu. Alebo, ak by si bola moc odvážna, tak jej proste povedz narovinu že je ti to nepríjemné počúvať. A ak bude napriek tomu pred tebou o tomto ďalej rozprávať, tak to len prejdi mlčaním a nereaguj. Tým pádom jej neponúkneš incentívu aby v tebe vyvolávala reakcie a keď uvidí že to nefunguje tak možno prestane.

Kamka2

ahjajjaj, ja neviem či je to dobrý nápad, učiť pani budúcu svokru aby svoje negatívne veštecké rozumu a prejavy rozdávala úplne cudzom ľuďom na internete. Za prvé, tie "veštby" môžu byť úplne vymyslené a za druhé, nevieš na koho by ona na internete mohla tejto naraziť a svojim spôsobom mu ublížiť. Medzi jej "klientov" sa napríklad môže dostať niekto s vážnymi problémami, depresiou, stratou zamestnania, ťažkou choroboubs táto pani, súdiac podľa tu jej opísanej "dobromyseľnosti" by im mohla priťažiť a s veľkou pravdepodobnosťou potom aj ich emocionálny/psychický stav zhoršiť. Je to podľa mňa neetické, takáto rada kde v podstate širšiu verejnosť vystavuješ potenciálnemu predátorovi (áno, človek ktorý druhým ľuďom, ktorých on/a nemá rád alebo s ktorými má konflikty "veští" že si zlomia nohu alebo prídu k nejakej inej újme je podľa mňa emocionálny predátor). Aj keby hneď tie "veštby" boli založené na skutočných udalostiach ktoré sa majú v budúcnosti stať, tak človek s nejakým základným etickým kódexom a empatiou by toto druhému nikdy nemal vravieť, maximálne tak dať nejakú radu ako sa vystríhať alebo si dávať pozor.

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.