Pocit beznádeje, má niekto rady?

Príspevok v téme: Pocit beznádeje, má niekto rady?
emptySpace

Dobrý deň. Môj problém trvá viac ako pol rok a naozaj by som ho chcela riešiť. Nie je to obyčajná depka ale ani závažny psychicky problém, skôr sa cítim len beznádeje. Všetko mi pripadá zbytočne, neviem sa poriadne tešiť z ničoho, prežívam zo dňa na deň. Ani nepočítám koľko krát som sa pokúšala zmeniť to, márne. Mám zachvatove prejadnie, pocit beznádeje, plus nemám pocit lásky a opory v nikom okolo seba. Naozaj často premýšľam o smrti. Potrebovala by som rady, ktoré sa netýkajú psychológa ani psychiatra. Ja viem že by mi oni lepšie poradili ako cudzí ľudia, ale predtým než zvážim odbornú pomoc chcem dať poslednú šancu skúsiť to úplne sama.

ModraObloha

Ahoj, ten pocit toho že nevieš prežívat radosť môže byt problém s neurotransmitermi, zrejme serotonin alebo dopamín. Prekurzory týchto neurotransmiterov je L-tryptofan pre dopamin (aminokyselina) alebo 5-hydroxitryptofan (5HTP) a Tyrosin alebo Fenylalanin pre dopamín.. ak máš problémy zaspavať tak to bude asi skôr serotonin pretože to je ukludnujúci neurotransmitter a tiež nejak vznika bud tryptofanom alebo serotoninom hormon melatonin.. tvoje problémy možu súvisieť s methylaciou ktorá je klučová k syntéze rôznych aminokyselín, neurotransmitterov, a dalšie ine veci... methylaciu možeš mat oslabenú buď slabým trávením (alebo slaba vstrebatelnosť) a trpiet na nedostatok klučových látok potrebných pre správnu methylaciu (metabolicky problém) klučové látky su vitamín B v aktívnej forme ktoré obsahuju methylovu skupinu (methylkobalamín = B12 , methylfolát = B9) alebo možeš mat problém s niektorými génmi ktoré napriklad syntetizujú neaktívnu formu folátu na methyl folát (aktívnu formu vitamínu B9) často sa v tejto problematike hovorí o tkz. gene MTHFR gen (methyltetrahydrofolate reductase gen) ktorý ma vraj až 3/4 ludí nejakým spôsobom "oslabený" existuje aj možnosť že tvoja methylacia funguje uplne super vlastne až tak že je to zle tomu sa hovorí "overmethylator" ma to vraj cca len 8 % ludí ale može to spôsobiť podobné problémy v tomto prípade sa na to ide nejak inak a aktívna forma napriklad folátu ti môže v tom prípade uškodiť.. pretože ti ešte zvýši už tak rýchlu methylaciu... skus radšej ešte sama študovať než spraviš taký krok ako ist k psychiatrovy.. tam to bude skor potláčanie symptomov a skor ti vypnú hlavu namiesto toho aby riešili nedostatky alebo podvíživu v roznych oblastiach ktoré zhoršujú alebo vypínaju tvorbu niektorých latok.. nedehonestujem prácu psychiatrov každý nech si robí čo chce , ale mam na toto svoj nazor a verím že existuje aj iná cesta (takže neber ma ako odborníka a rozhodni sa sama čo je pre teba najlepšie , ja to za teba neurobím )

fmfiain1234

Dobrý deň emptySpace,
keď som tak pozeral a tvoj termín príspevku, napadlo ma, či si nevyletela z VS. Ono totiž aj zlé výsledky v škole a tým viac vyhodenie spôsobujú beznádej.

Pripájam zostupnú špirálu postupnej beznádeje.

tibco48

maval som podobne stavy, nic ma nebavilo, nemal som chut na nikoho a na nic. Schudol som peknych par kil a aj ochorel :( navstivil som psychologa a ten ma poslal rovno za psychiatrom, liecim sa a citim sa lepsie nasiel som nieco co ma bavi a to je priroda

torendo

To prichádza aj na mna, ak sa snažím nato nemyslieť, pomaly to prestane ale .chce to dosť energie a podobné pocity sa neustále vracajú, dosť to závisí aj od počasia čo je najmä v zime záťaž, v jari, lete a jeseni sa to dá zvládnuť. Neznie to pekne ale najlepšie riešenie bez odborníka je proste to ignorovať hoci je to nepríjemné ale iné sa nedá robiť. A tak isto je potrebné si neustále zamestnavať mozog hoci je to ťažké, pocity ti prikazujú, nerobiť to ale aj napriek tomu sa musíš premôcť

byvalasestra

z tohto trápenia sa sama asi nedostaneš. bolo by najlepšie, keby si vyhľadala odbornú pomoc, aj keď to si nechcela počuť. no bohužiaľ ti nič iné neviem poradiť.

fmfiain1234

Dobrý deň Zuzana209,
ako som napísal, vedomosti idú ruka v ruke so zrelosťou. Ty máš veľa vedomostí ohľadne náboženstva a preto si v tomto smere vnútorne zrelšia ako ľudia v tvojom okolí.

Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Zuzana209

ahojte musím ešte predsa reagovať. Čo sa týka náboženstva - v tom nie som odborník a nikomu ani nechcem nikdy odovzdávať náboženstvo. Podstatné je hľadať Boha, Pána Ježiša. Pán Ježiš, keď sa narodil, žil 30 rokov v tesárskej dielni a potom chodil po uliciach s chudobnými, rybármi, prostitútkami a všetkými ostatnými ktorí ho chceli počúvať a spoznali v ňom Boha. Nemalo to nič spoločné so vzdelaním ani žiadnou svetskou zrelosťou. Práve naopak - Pán Ježiš v evanjeliu všetkým hovorí o tom, že človek sa musí vnútorne obrátiť a stať "dieťaťom" aby mohol vôjsť do neba. Preto chcem všetkých povzbudiť, určite nepotrebujete na stretnutie s Pánom Ježišom žiadnu špeciálnu zrelosť iba ochotu a túžbu ho hľadať a volať k nemu. To je všetko. Je to tak jednoduché - až sa to môže zdať niekomu nereálne. Ak človek nájde Pána Ježiš a pocíti jeho dotyk, a bude schopný postupne vnímať kam ho Pán vedie, vtedy dostane do cesty aj ľudí, alebo iné prostriedky na to, aby našiel miesto v cirkvi - t.j. zbor, kresťanské spoločenstvo - cieľ ale nie je byť zaradený v dajakej skupinke kde si všetci pekne spievajú - ALE nájsť Pána Ježiša, a prebývať s ním , nechať sa ním viesť a dať mu do jeho réžie vlastný život...všetkým žehnám aby zažili toto krásne dobrodružstvo :-)

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.