Myslím si, že som schizofrenik

Príspevok v téme: Myslím si, že som schizofrenik
Drawethree

Zdravím, mám diagnostikovanú úzkostnú poruchu už skoro 3 roky no ja si vkuse myslím že sa jedná o schizofréniu. Boli mi v priebehu 3 rokov robené rôzne psychologické testy a všetky vylúčili náznaky schizofrénie. Spravil som veľkú chybu a behom týchto 3 rokov som si veľmi často o schizofrénií čítal pravidelne keď mi bolo zle, robil si testy na ňu, pozeral simulácie a rôzne videá, články a podobné veci ohľadom schizofrénie a ľudí, čo ňou trpia. Vôbec mi to nepomohlo a ešte viac som sa a aj sa utvrďujem že som schizofrenik. Bývam každý deň veľmi depresívny, podráždený, bez energie a nálady, neustále si myslím že som schizofrenik, utápam sa v tom, mávam také myšlienky a predstavy aké majú oni úplne automaticky bez toho aby som nato chcel myslieť, napríklad rôzne predstavy ako mi nejaký hlas niečo povie, prikáže alebo rôzne paranoidne scénare. Poslednú dobu už aj zle spávam a všetko čo na sebe spozorujem(psychicky), pripisujem tomu že to mám preto lebo mi začína schizofrenia alebo ju už mám. Sám seba vnímam ako zlého človeka, psychopata, schizaka. Miestami mi býva aj na týždeň lepšie, myšlienky a všetko toto prestane ale potom sa to samo z ničoho nič vráti a opäť si myslím že som schizofrenik a toto dookola... poslednú dobu som viacej depresívny a myslím si niekedy že by mi bolo lepšie možno keby som už zomrel a nič takéto nemal... sám ale neviem prečo toto mám, myslíte si že z toho že som sa najprv schizofrenie bál a potom si o nej až tak moc načítal že som si ju úplne vsugeroval do hlavy a zažívam to čo oni len že si to uvedomujem ? Alebo je možné že všetky tie "schizofrenicke" myšlienky a predstavy čo mám sú naozaj vyvolané tým, že som schizofrenik ? Ďakujem za vaše názory.

zdravienko175

myslim, ze toto by najlepsie mal posudit normalne doktor. vies lebo je ine mat to vystudovane a je ine si precitat nieco na internete a na zaklade toho urcit diagnozu

Trisha72

Nie som psychiater, ale aj mne diagnostikovali úzkostnú poruchu a vieš čo? Mala som úplne to isté,až nato, že ja som si nenamyslala schizofreniu, ale napr. mániodepresiu (ako vážnu psychickú poruchu, z ktorej som si myslela, že sa v živote nedostanem a je neliecitelná) a mnoho iného... Nuž občas aj tú schizofréniu, doktorov som donútila mi urobiť radu testov na schizofréniu apod. poruchy. Myslím, že to nie je prejav slabosti, tiež som chcela radšej umrieť, lebo som si myslela, že proste som len nevdacna zato, že to vlastne nemám. Jasné, že som pochybovala o všetkých a o všetkom a vždy som našla nejakú inú teóriu, prečo mám to a hento. Internet bol môj najlepší priateľ a zároveň nepriateľ, lebo po prečítaní niečoho negatívneho bolo všetko späť a ešte horšie. Nie je to slabosť, ono vlastne aj tj druh úzkosti... Aj takto vyzerá úzkosť. Nikomu to neprajem, ale kto nezažije, ten to nepochopí. Jasné, že som brala aj AD... Brala :) neberiem a už nikdy nebudem, už to viem. Určite pozeraj kanál Martina Lajprika na YouTube, to mi pomohlo. Ale čo ma skuto zbavilo úzkosti bolo niečo iné. Mala som psychiatra, bol to ten najlepší doktor na svete (teda pre mňa), nebol milý, bol ako dr. House a vždy mi prízvukoval, že všetko je vo mne a že iba ja môžem poraziť samú seba... Nie tbl..nie on, iba ja sama a vraj to dokážem. Keď bolo najhoršie, vždy mi niečo múdre povedal alebo ma silno objal. Vedel, že hoci si namyslam, trpím rovnako hrozne ako iný pacienti. Keď som bola uňho naposledy na kontrole, tak mi povedal, že už to zvládnem bez liekov, že pôjdeme do toho, že to dáme, len si musím veriť. Znie to ako vymyslený príbeh, ale on zomrel. Nebol chorý, mal nehodu, zrazil ho kamión a nebola to úplná náhoda . A vtedy som si to uvedomila. Išla som k novej psychiatricke a požiadala o postupné vysadenie liekov a dnes som bez nich, bez úzkosti a bez depresie a svhizofrénie. Som šťastná, že som zdravá a živá a vždy keď mi niečo blbé napadne, spomeniem si na neho a asi chápeš, čo som tým chcela povedať. Ak je niekto, kto sa ti snaží pomôcť, tak to prijmi a nenamýšľaj si, vzchop sa!

SamuelUnava

A ako to je vlastne pri psychoze? Cital som ze lahsia forma sa da vyliecit psychoterapiou. A co ma clovek chapat pod pojmom “psychoza”?

jeanValjean

Mind:áno strata vôle je príšerný stav,no je ešte horší a to je strata morálnych hodnôt.Ako ospravedlňovať to tým,že som zlý človek je kúsok uvedomenia no nechať sa tým unášať je trestuhodné.

Mindless1

Ono, ľudia si myslia, že najhoršie, čo sa im môže stať, ak dostanú psychózu alebo schizu je to, že vidia duchov/démonov alebo že počujú hlasy, ktoré im niečo našepkávajú (nesmieš sa podľa nich riadiť), ale to nie je pravda, najhoršou vecou je to, že pri schizofrénii stratí človek vôľu a ostatné vôľové procesy. Na to, že vidíš duchov si môžeš časom zvyknúť a vôbec ťa to nemusí ďalej rušiť v budúcnosti, resp. len minimálne.

Amon

Ak to nebude schizofrenia, bude to nieco ine. Musis si na to davat pozor a najst cestu ako zit s touto uskostnou poruchou.