Žltnú mi zuby - co odporucate ?

Príspevok v téme: Žltnú mi zuby - co odporucate ?
Cajak

V poslednom čase si všímam, že mi stále viac a viac žltnú zuby. Neviem, čím to je. Umývam si zuby ráno a večer, vždy okolo 10 minút. Krúžim kefkou po predných zuboch a po zadných prechádzam hore-dole. Čo robím zle? Čo mám spraviť, aby som mal zuby zasa biele? Odporučte mi zubnú pastu alebo čokoľvek iné, čo mi môže pomôcť.

aliria

ani mne sa moc nepozdava ta kyselina. radsej nejaku tu pastu, vies poradit aj nejaku dobru, s ktorou mas skusenosti @zitnanka58?

zitnanka58

Kyselina na zuby?? :O Tak o tom počujem prvý krát! No asi by som to neskúšala, podľa mňa to je moc drastické a zuby by to ešte viac poškodilo, síce možno vybielilo ale za každú cenu by som to isto nerobila! Narobíš si ešte viac zle ako teraz, keď máš iba trochu zažltnuté zuby. Radšej by som vyskúšala nejakú bieliacu pastu, to mi príde rozumnejšie riešenie.

soda2C

1-2 krát do týždňa kyslé jedlo nepoškodí zuby. Alebo stačí zubnú kefku namočiť do zmesi šťavy z citróna a octu, a vydrhnúť si zuby, tiež len 1-2 krát do týždňa.

BJ 2

kyselina ti vybieli aj zubnu skolivnu., A navyse, zachvilu ti spravi mini dierky pod dasnami a budu ta boliet zuby zo vsetkeho kysleho, sladkeho a horuceho. Cize zbohom kysla kapusta, a tak.

stylelucky

Ahoj cajak, este by si nam mohol napisat, ci pijes kavu, ci fajcis, atd., hm? Lebo ako ti tu uz napisali, tak predovsetkym toto sposobuje zltnutie zubov. No kedze chces poradit aj nejaku zubnu pastu, tak by som ti poradila pastu Brilliant Zero Waste. Je to prirodna (veganska) zubna pasta, ktora zaroven aj bieli zuby a osetruje ich. Vyskusaj, mozno pomoze:):)

swistica

Zltnut mozu kvoli zlej hygiene, pitiu kavy, caju, fajceniu, pripadne ak je zub mrtvy. Podla mna by si mal ist na preventivnu prehliadku a poradit sa so zubarom. Ak budes chciet zuby vybielit, tak jediny sposob, ktory zuby neposkodzuje, je u zubara pomocou peroxidu.

Monika1984

Treba obmadzit kavu, caj, cervene vino.
Zacat kvalitnou dentalnou hygienou vratane bielenia. Nasledne pokracovat v starostlivosti o zuby... Velmi dobra je sonicka kefka, cistit nemusis 10 min kludne menej ale kvalitne, ja si umyvam rano na obed aj vecer.
Sensodyne whitening je dobra plus si kupujem Snow white vo Fann parfumerie, ta ozaj biely aj ked je draha ale nepouzivam ju denne, ale 1-2x tyzdenne.

Ananaska

Skus isť na dentálnu hygienu. Ja mam taky istý problem s tým rozdielom že ja mam zuby prirodzene žlte, teda mne pomôže len bielenie.
Skusila som pastu Weleda s rataňou a troška mi ich vybielilo.