Mykoza - ako dlho ste čakali vy, kým vám ťažkosti ustúpili?

Príspevok v téme: Mykoza - ako dlho ste čakali vy, kým vám ťažkosti ustúpili?
Ifca78

Zdravim, brala som silne ATB, týždeň po skončení sa objavila mykoza aj keď som používala probiotika aj tablety na vkladanie gynolact. Už druhy deň použivam predpisane čipky nystatin galvex, dostala som aj jednu tabletku na zapitie ale príznaky stále neustupujú. Stále je to tam celé červené, svrbí to, ako dlho ste čakali vy, kým vám tieto ťažkosti ustúpili?

mimila

monika jasne, ze mam, ale nemyslim si, ze problemy by mi mohol on sposobit alebo co :)
zakazdym aj vzorku mi brala gyn takze, to som zakazdym vedela co kde je problem, len chcela by som sa tomu do buducna vyhnut, preto som sa na to pytala ;)
krinka cize je to fajn? da sa to len objednat?

mimila

zajha na vlastnu past len tak nechcem skusat :( sak to by ma stalo asi nie male peniaze, kym by som nasla nieco, kym by som dosla k niecomu co by mi vyhovovalo :/

bobania

S tou hygienou máš pravdu, ale tak povedzme si tak málo ktorá sa podľa mňa ak jej nič nie je, zapodieva tým, či používa klasické mydlo alebo mydlo/gél určené priamo na intímnu hygienu a v tom je možno aj to gro, prečo to postihuje až toľko žien

krinka

mimila správna hygiena je veľmi podstatná, je to povedala by som taká prevencia pred mykózou, aspoň ja to dnes už tak vnímam, ja používam na bežné umývanie toto www.australian-bodycare.sk a je to fajn :-)
odkedy sa umývam týmto gélom, tak som nemala problém ani s pálením a ani so svrbením a cítim sa dolu veľmi dobre, sviežo :-) ale samozrejme, že ak už problém nejaký je tak ten treba riešiť a potom následne popremýšľať nad zmenou mydla ;-)

Monika1984

mimila/ otazka 1- mas priatela? ak ano musi sa liecit aj on aj ked nema priznaky a to pri KAZDEJ tvojej mykoze, nie raz
otazka 2- robil ti gynekolog kultivaciu? alebo ta bezne vysetril bez kultivacie? pytam sa preto lebo vela zien nazyva kazdy vytok mykozou, pritom vela x ide o bakterialnu infekciu pripadne obe veci suacastne
co sa tyka prevencie mykozy:
strava s obmedzenim pripadne uplnym vylucenim cukrov, hygiena- cista voda, pripadne Lactacyd,
holenie-vzdy pouzivam novu ziletku holim sa intymnym gelom ziadne parfumovane peny
bavlnene spodne pradlo, neprat v avivazi
neparfemovany toaletak
nekupat sa v bazenoch, ak sa nahodou ides kupat, pouzit kupaci tampon, a nasledne nejake vag.cipky apson 2 dni do posvy
1x tyzdenne lactobacili do posvy preventivne celorocne napr Vagilact
ako doplnok vyzivy mozes uzivat probiotika +oreganovy olej
ked citis co i len mierne svrbenie alebo diskomfort a nemas istto ci to je mykoza kym pojdes ku gyn. bud nesexovat alebo pouzit kondom

zajha

no ako bud budes skusat na vlastnu past, alebo si proste nechas poradit od niekoho , kto si uz niecom takym presiel

sachovanka

Mimila som nazoru, ze jo. Preto na toto dbam ovela viac jak na cokolvek ine. Ked som bola mlada som to flakala, ale postupom casu som pochopila, ze tym robim zle len sebe :/

diziana

sibierina ja uz to pol roka nemam tak sna som uz ok.drzat to nechcem pri sebe lebo sice expriracia je daleko nechcem ich mat na ociach.ak chcete niektora tak ich predam lacnejsie.