Ako vplýva črevo na psychiku?

Príspevok v téme: Ako vplýva črevo na psychiku?
lalias

Zdravim,uz dlhsiu dobu mam vela zdravotnych problemov,najma problemy s travenim.Reflux,bolenie brucha,ranne vypluvanie krvi,velke nafukovanie,SDC(Syndrom drazdiveho creva ,ak by niekto nevedel),problemy so stolicou atd.Proste velke potiaze kazdy den.Pilulky brat ma stale nebavia a navyse maju kopec vedlajsich ucinkov.Tak som rozmyslala,ked vidim ze ani lekari mi vela nepomohli a tabletky taktiez,ze by somm presla na ine stravovanie,ze to by mohlo pomoct.Na internete som sa stretla s roznymi clankami,kde ludia popisuju zmenu stravy ako unik ,zlepsenie az vytratenue niektorych zdr. problemov a dodalo mi to nadej,ze sa to predsa bude dat zlepsit.Tak by ste mi mohli tu napisat aka dieta-FODMAP,Bezlepkova,bezlaktozova,delelena strava,vegetarianstvo a ine .... vam zmenilo zivot ! :)

jeanValjean

Je možné,že nejaké baktérie majú vplyv na mozog.Tie mravce sú tiež infikované baktériou a robia všetko preto aby ona žila to čo chce navzdory potreby jej hostiteľa.

lalias

opat sa vraciam ,no teraz sa mi pridalo aj SIBO takze chapem celu aj tu psychiku,nepamat ,dezorientavanost a ine,len liecit aliecit teraz to crievko,chudak

Ananaska

Vraví sa, že črevo je naš druhý mozog. Ovpluvnuje psychiku, verím tomu, že áno. No ešte viac hormóny, tie keď nemá človek, teda hlavne žena v poriadku, tak to može narobiť veľké problémy v celom tele..viem o tom svoje...
Lekári su lekári, lieky su lieky, len treba poznať moeru ich užívania aby si človek viac nepoškodil ...
Skúste užívat nejaké probiotika(pozrite na stránku Dr.Bukovského), na odporúčam bylinky(rumanček, repik, nechtik, medovka), skúste aj roiboos čaj, má veľa minerálov, dostatok ovocia a zeleniny.