Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Oznam

Príspevok v téme: Oznam
Tomas12345

Bratia a sestri, v poslednom čase som si všimol že sa častejšie na moju osobu nesú rozne obvinenia typu : "Správa sa netaktne", "bez empatie", "všade cpe tú svoju vieru".

Som len človek z mäsa a kosti, hriešny to tvor robiaci chyby a preto sa stane i to že niečo napíšem bez empatie, netaktne... Ak som sa teda správal niekedy niekde netaktne či som niekoho urazil, ospravedlnujem sa a prijmíte prosím moje ospravedlnenie bratia.

Rád by som pri tejto príležitosti i podotkol, že ak máte nejaké rady v čom by som sa mal zlepšiť, tak ich sem napíšte. Pokial tá námietka bude dávať hlavu a pätu postarám sa aby som ju splnil, podobne ako sa snažím pracovať na mojej gramatike, ktorá mi bola minule vytýkaná ako ste si to už všimli.

Co sa týka mojej viery, budem evanjelizovať, budem hlásať evanjelium nech je ako chce. robím to pre vaše dobro ako to určite istého dna spoznáte.

daniela2

Tomas, nie je to tak, ako píšeš na moju adresu. Ale máš právo myslieť si čo chceš, ja Ti Tvoje názory vyvracať nebudem. Škoda reči.

ahjaj

teo - čo by neborák Tomas robil na reálnom stretnutí s reálnymi ľuďmi v reálnom živote? On si prečíta štúdie o takýchto stretnutiach a dá linky. :-))

ahjaj

"ja sa hádam o tom či je lepšie mať diagnostikovanu DM1 alebo DM2 a zoberme si to na dvoch pacientoch ktorí sú rovnako starí, obaja bez orgánovych poškodení v čase diagnozy, a obaja majú rovnakú disciplinu."
na toto by Ti podľa mňa nevedeli odpovedať ani lekári. Možno Sybyla alebo Nostradamus. Pri dm1 je to jednoduché. Inzulín alebo smrť. Ale DM2 môže mať v čase diagnózy rozličnú závažnosť a rozličnú kompenzovateľnosť. Niekde fakt stačí iba diéta k dobrým výsledkom. A niekde sa aj tabletkami a pridaným inzulínom nedosiahne dobrá kompenzácia. Rizikovou skupinou sú najmä ženy, lebo tie podliehajú aj hormonálnym výkyvom. Kompenzácia sa mení tak v priebehu menštruačného cyklu, ako aj napr. v prechode, keď je nadbytok estrogénu a nedostatok progesterónu. U žien s dm1 sa pozorovaním zistí, ako počas menštruácie dávkovať inzulín. Takže na túto otázku sa netreba hádať. Na to treba sklenenú, či akú vešteckú guľu. A hádam si neželáš aplikovať také nekresťanské metódy, ako vyvolávanie duchov a veštenie? :-))

naivny

ked ma clovek nejake ochorenie, chodi s nim viackrat do roka k odbornemu lekarovi a konzultuje. Roky. Takze nech mi nehovori niekto, ze daka studia z internetu je viac vedomosti k teme, ako rozhovory s odbornikmi a kazdodenny zivot s temou. To je akoby mi niekto napisal, ze vie programovat, ale ked sa ho spytam na podrobnosti, tak nepozna ani zakladne programovacie jazyky.
Tu Ahjaj napisala, ako sa zlepsila kvalita zivota s dm2 po tom, co sa pouziva ludsky inzulin a castejsie sa podava, o com si Ty Tomas nemal ani tusenia, lebo to je prakticky zivot.
Tak aj ja si mozem daco vygooglit a vycapit to sem, aky budem mudry, nie?
A aj k tomu sa tazko vyjadruje, ci je lepsie dm1 alebo dm2. ale to len preto, ze ked sa picha inzulin, tak je to pre cloveka hnusny pocit. ale v podstate je to to iste, ako rano rutinne hltat tyroxin na stitnu zlazu. Ja som si z vasho rozhovoru vydedukoval to, ze ked dvom ludom s rovnakou disciplinou jednemu diagnostizuju dm1, druhemu dm2, neda sa vediet, kto je na tom horsie. zdanlivo dm1 kvoli tomu, ze sa picha, ale to by sme zistili len na vzorke 5000 ludi v rovnakom veku s rovnakou genetikou a rovnako disciplinovanych, keby jedli to iste jedlo a mali to iste rodinne zazemie, tak isto stresu a neviem co. a este na nich davat pozor, nech ich neprejde auto, lebo to sa potom skrta zo statistiky. Lepsie by bol na tom ten, kto je lepsie kompenzovany, a aj ta kompenzacia sa v priebehu casu meni.
tieto studie a tvrdenia su pre mna nieco, ako co som pocul v menze od vedlajsieho stola. Ze priemerne IQ v Europe je 80.
este nieco k nejakym vedeckym pracam. V Trnave odsudili troch lekarov na podmienecnu basu za to, ze zomreli nejake zeny a ich babatka pri alebo po porode - dokopy umrtie 4 ludi. A su to ti isti lekari, ktorych chceli pri porode a ktorych si dali zavolat a platili im, a ktorych tak chvalili. Tak pri takychto dobrych umierali ludia.

organizmus

Je jedno či sa človek pohybuje v danom obore, pokial sa opiera o výsledky vedeckých štúdii a názorov doktorov, ktoré sú v jeho prospech. - V koho prospech Tomi? A ROZHODNE to nie je jedno, či sa človek pohybuje v danom obore alebo nepohybuje.
Napr. napísal si: Tebe snad príde 1 km plávania (cca hodina plávania) ako málo ? Aj pre športovca to je dobrý tréning a nie to ešte pre nejakého nešportovca, ktortí rok aj pol neskočil do vody a potom dá naraz kilometer, to je doslova masaker, a pretrénovanie na maximum...:) No povedz mi, ako to môžeš posúdiť? Veď ani nevieš aký štýl plávala, akú má postavu, aký má zdravotný stav...Lebo ak je inak zdravá, z mojej skúsenosti je kilometrík ozaj nič. A za hodinu? Veď to bolo plávanie také, že medzitým ešte vylezem z bazéna na hranolky :)
Okrem písania na fórum máš aj iné záľuby? :p :)

Pag

Tomas, kazdy si chce verit tak trochu po svojom a nikto to neda, jedine v klastore, ako tak. Jednu vec si si neuvedomil, ze vobec priblizit sa k takemu uceniu je viac ako narocne. Co ide lahko za vela nestoji. Teraz si zober, ci moze tvoje uvenie reflektovat na vsetko, co sa deje okolo nas? Nie, nemoze. Neda sa vsetko len dosadit do jedneho vzorca a vysledok mame isty. Tiez si si neuvedomil, ze sme konfrontovani so vsetkym, co sa deje. To vedie u mnohych ku depresiam a pod. Najprv sa to nahromadi v podvedomi a potom to podvedomie vyhodnoti a moze vyvolat aj prislusnu obrannu reakciu. Ano, depresia je obranna a ochranna reakcia mozgu/mysle. Modli sa s vierou a s predstavivostou a vsetko budes mat. Predstava/fantazia je priblizenie sa k viere z mojho pohladu. Tak tu mas co si asi nechcel pocut, ale rob ako myslis. Hlavne bud tolerantni, nezijeme az tak dlho a na porovn.uctov casu dost.

Tomas12345

ahjaj :

No však som napísal že som užívatela "michallinca" videl i v ostatných témach v ktorom sa zmienila o svojom veku. Každopádne nemám ti to ako dokázať, pretože tie témy nájsť už neviem a ani si nepamätám ich názov, chápem teda že v tomto mi nemáš prečo veriť.

"Moje tvrdenia ohľadne predĺženia života od éry glukomerov a intenzifikovaného inzulínového režimu si uver u odborníkov."

Lenže ja sa nehádam o tom či sa predlzil života alebo nepredlžil život u DM1 posledné roky, ja sa hádam o tom či je lepšie mať diagnostikovanu DM1 alebo DM2 a zoberme si to na dvoch pacientoch ktorí sú rovnako starí, obaja bez orgánovych poškodení v čase diagnozy, a obaja majú rovnakú disciplinu.

Akože prepáč ale ked od niekoho chcem štúdie, a on mi namiesto nich napíše aby som sa chodil pýtať o tom po mestách, dedinách a vyhládaval v tucte kníh v knižnici, tak to pochopitelne nebudí dobrý dojem. Rovno teda napíš že o nijakom takom výskume ktorí by potvrdzoval tvoje tvrdenie nevieš. Príde mi to ale že aj v tomto podobne ako s tým filipínskym ukrižovaním, a Ježišovým kázaním neveriacim, že aj ked ti človek dá jasné dôkazy že si sa v tomto mýlila tak nie si ochotná si vinu pripustiť.

Tomas12345

daniela2 :

"a kde som ja písala, že jeho zákony dodržiavať nemienim?"

Napísala si : ". Len asi neverím všetkému tomu, čo diktujú jednotlivé cirkvi, ale vlastne som sa do toho všetkého okolo toho ani nezahĺbila."

Ak teda nie si členom katolíckej cirkvi odkiaľ vieš aké zákony nám kresťanský Boh nariadil ? Ak aj povieš že si vyčítala nejaké zákony z Biblie, tak aj tak platí to že pokiaľ neuznávaš učenie katolíckej cirkvi a uznávaš nejaké iné učenie Biblie tak máš nesprávne učenie a teda ani Božie zákony nedodržiavaš. Už len to že odmietaš katolícku cirkev ako autoritu je porušovanie jedného z Božích prikázaní, pretože Ježiš dal Petrovi a jeho Cirkvi (súčasna rímskokatolícka cirkev) autoritu a moc učiť nás všetkých tu na Zemi. Ty však autoritu rímskokatolíckej cirkvi odmietaš, a preto ani nerešpektuješ Ježišove slová. A ak nerešpektuješ Ježišove slová si potom kresťanka a veríš v kresťanského Boha ?

"Kde a kedy som písala, že neverím v kresťanského Boha?"

Napísala si že neveríš v žiadnu cirkev, a teda ani v rímskokatolícku cirkev. Mám teda i pochybnosti či si vôbec Bibliu čítala, pretože ak by si Bibliu čítala tak by si zistila že rímskokatolícka cirkev je označovaná za Božiu cirkev. Ak si Bibliu nikdy nečítala ako potom môžeš veriť v kresťanského Boha ?

Alebo skúsim to inak, píšeš že neveríš v učenie rímskokatolíckej cirkvi, ak neveríš v učenie rímskokatolíckej cirkvi ako potom môžeš veriť v krestanskeho Boha ? Krestanský Boh totiž dal rímskokatolíckej cirkvi určitú právomoc. ak ale popieraš Ježišove slová ako potom môžeš veriť v kresťanského Boha ? Alebo to robíš tak že niektoré verše z Biblie ktoré ti vyhovuju schvaluješ a tie ostatné ktoré sa ti nepáčia ignoruješ ?

Tomas12345

dobreuz :

Tak ale vysvetli mi ako mám uznať odbornosť v športe o niekom, kto prehlási že plavec pláve rýchlostou 15 km/h a desiatky dalších podobných hlúpostí ?

organizums :

Tak ono za to že niekto športuje to ešte neznamená že sa vyzná i vo výžive a má správny ohlad na to aká ma byť správna váha. Mimochodom tiež som dakedy športoval, hrával som tenis no pred 7 rokmi som kvôli chorobe s tým prestal. Je jedno či sa človek pohybuje v danom obore, pokial sa opiera o výsledky vedeckých štúdii a názorov doktorov, ktoré sú v jeho prospech.