LEAKY GUT SYNDROME

Príspevok v téme: LEAKY GUT SYNDROME
lalias

Ma niekto toto ochorenie?Mam nato velke podozrenie preto by som bola rada keby sa vyjadrili ti ktori uz s tym maju skusennosti.Velmi by som bola zvedava kde mu toto ochorenie diagnostikovali.Kde na Slovensku sa tym zaoberaju a liecia to.Totiz som hovorila s jednym panom ,ktory hovoril ze toto sa nediagnostikuje resp. ani nelieci na Slovensku a ze to stoji drahe peniaze.Tu palku co mi povedal som mu ani nechcela verit.A som iba studentka,ani nepracujem.Jedna sa o chorobu crevnych tazkosti (neustale naduvanie,plynatost,bolesti brucha ,hnacky)zasahuje to imuntiny aj nervovy system(do krvi sa dostavaju toxiny ,ktore cloveku sposobuju akoby pocit nevnimania a rozne ine problemy )a nemoze celkovo fungovat.Prosiiim! kto mu toto ochorenie zistili nech mi napise.

Tomas12345

BJ 2 :

Pôsty nie sú pre každého, a pre oslabeného človeka sú nebezpečné. Lekári síce určitý spôsob pôstu schvaluju, ale hladovky určite nie, ale len obmedzenie určitých jedál na určitý čas.
Kludne si mysli že si mudrejší než lekári, i ked je to velmi naivná predstava že vsetci lekári sa mýlia a ty ktorí si dačo vyčítaš z internetu máš pravdu.
Clovek je všežravec, nie je preto dôvod nejesť mäso.

S tými parazitmi ale môžeš mať pravdu.

lalias :

A pijávaš teplú či studenú vodu ? Na dobré trávenie je dôležité piť teplu vodu okolo 37 stupnov. Studená voda trávenie sťažuje.

BJ 2

Este jedna vec, vyhybaj sa psenicnej muke. Teda jedz co najmenej peciva a lepku celkovo. To pri leaky guts nerobi dobre. Nahrad to viac ryze (rob si vegetarianske rizota), a pohankou, psenom, a popripade zarad viac lahko stravitelnych strukovin. Skus napr. cervenu sosovicu. Je trochu drahsia, ale je najlahsie stravitelna.
Ked uz budes jest nejake pecivo, tak skus si zaobstarat razny kvaskovy chlebik (bez drozdia a psenicnej muky). Neviem odkial si , ci z vacsieho mesta a ci mas moznosti mnohych obchodov. Popripade ten kvaskovy chlebik si mozes aj robit. Vydrzi tyzden, staci ho napiect raz za tyzden. Recept najdes chleba s kvasku.

BJ 2

Toto ti ziadne lieky nevyliecia, ani chemia. Ani lekari. Nedaj zo seba spravit obet farmaceutickeho priemyslu.

Co by mohlo pomoct, su prerusovane posty. Mne velmi pomohli na moje problemy, s ktorymi mi lekari nepomohli, ani sa neunuvali. Znamena to, ze jes len 1-2 jedla za den, behom par hodin, zvysok hladujes. Najlepsie rano a obed vynechat a potom sa najest az tak po 15:00-16:00. Mne ale robilo najlepsie az tak neskor aby bol post co najdlhsi, cize aj o 20:00. To uz vypozorujes.

Trvalo to ale niekolko rokov, kym sa mi polepsilo, ale citil som vzdy, ako to telu robi dobre, ked hladuje a liecia sa problemy. A prave s crevami sa bude dobre liecit.
Dietu si nastav tiez nejaku, ja ti doporucujem co najblizsie ku vegetarianstvu, a potom zisti, ktora zelenina a ovocie, a ktore veci ta drazdia co najmenej a tym sa vyhybaj. Takisto skus ananas a papaju, jest pravidelne, tieto veci velmi uzdravuju traviacu sustavu. Ale neviem kolko mas penazi ako maturantka.
Po maturite sa snaz vyhybat stresu co najviac, najdi si taku pohodovu aj ked zle platenu robotu, hlavne nech nemas stres. A pockaj, az sa ti to po rokoch vylieci.

Mozes mat este aj parazity. U mna to bol tiez problem. Tie ti mozu poskodzovat crevnu stenu. Niekedy to robia aj take mikroskopicke ako prvoky.

lalias

Tomas12345 tak z doktora som celkom sklamana lebo poriadne o chorobe nevie a sam povedal ze je tazko liecitelny,povod neznamy.Caka ma bud sono alebo magneticka aby sa pozrel viac na tie creva.Som prekvapene ,pretoze akoby toto nebola oblast ktorej sa uplne rozumie.Nevidel ziadne spojenie s bolestami klbmi a svalstvom a jasom praveze o tom vela pocula.Mala som celkovy z neho dojem ze nebude trvat dlho a menim gastroenterologa .Doktor pri gastre videl velke mnozstvo kyseliny a skonstantoval ze tam este niekoho podobneho ani nemal.Pretoze ja mam furt to brucho bolave ,neustale .Obcas stacia aj rajciny a moje travenie sa zacne zhorsovat.Domace rady skusam viac pohybu ,viac zeleniyn...naozaj ,za posledny cas som skutocne zmemila vela vo svojich stravovacich navykoch.LEnze chyba je aj taka ze ked dostanem mensi stres moje crevo to hned uciti a reaguje .Kedze som maturantka stresu sa nemozem vyhnut...Ale nesnazim sa moc rozhadzat ,pretoze uz s tym ako to spracuje moje crevo mam skusenosti.Chcela by som sa ale strasne s tym pohnut vpred,minimalizovat to.Je to dost zneprijemnujuce zakazdym ked idete hladat toaletu a navstivit ju viac ako by sa obvykle malo.V liekoch som zacala uzivat najskor ozzion ktor vraj mi mal pomoct,no a potom Meteospazmyl ,uzivam ho len druhy den ,ale je to celkom vpohode.Uvidim ako sa mi to bude vyvijat dalej...To je to,ze vam strasne dlho nemozu najst pricinu vasho ochorenia,uzivate rozne liekoch na liecbu brucha a nakoniec vam povedia ze sa stym uz musim naucit zit.!