Pravnik

SofiaElla

Vyjadrila som sa všeobecne zákonne v domnení, že obe strany chápu, o čom sa bavíme. Chápem, že ako právnik som sa mala vyjadriť adresnejšie, ale nenapadlo ma, že tu sa dá z kuraťa urobiť slon. Tu končím túto debatu, nakoľko si tu už len stredoškoláci pumpujú svoje sebavedomie a ostatným ľuďom táto téma nič viac poskytnúť nedokáže.

Defcon

SofiaElla
30.03.2019 00:09:10
Nie, Defcon, ak je raz pridelený ex offo advokát, tak si štát za tieto služby ani v prípade odsúdenia nevymáha.
Toto je Sofia tvoj presny citat. Vyjadrila si sa uplne presne, ale zialbohu uplne mylne.

SofiaElla

Ja som sa nevyjadrila úplne presne, a ako právnik som mala. Štátu, samozrejme neprepláca každý náklady, teda nie tí, o ktorých som sa domnele domnievala, že sa bavíme. Mea culpa.

Bohatier

Na tom sude to musi vyzerat zaujimavo 1.Ked si to sudca vyklada po svojom 2. Ked si to oponenti pravnici a oponetne poskodene strany tiez vykladaju po svojom 3. Ak je tam nahodou porota kde sedia ludia s roz vnimanim a potom posudzuju nieco o com si myslia ze tomu naozaj rozumeju tak z toho moze vzniknut nieco co si nas raz pocka (ci si tu predstavite nieco pekne alebo past medzi ocami je uz na osobe). :D No ano moja filozoficka ironia je uplne od tematu vasej temy ale taketo knihy by hocikto pisat veru nemal! Tak a mozete pokracovat (Omen drzim ti palce)! :))

Rapido

A ex offo znamena narok na bezplatnu obhajobu ?
Veruze nie. Nie je ziadna podmienecna suvislost ani uplne priama suvislost medzi ex offo obhajcom a bezplatnou obhajobou. Ked mas ex offo obhajcu, tak to vobec neznamena , ze mas narok na odpustenie trov a poplatkov.
Mat ex offo obhajcu znamena len to, ze si si sama nevybrala obhajcu a vybral ti ho sud.

SofiaElla

Ak bol obžalovaný právoplatne uznaný za vinného, je povinný nahradiť štátu:
- trovy spojené s výkonom väzby: bavíme sa tu o ex offo obhajcovi? Nie, toto písmeno nám hovorí niečo iné, čo treba preplatiť
- trovy spojené s výkonom trestu odňatia slobody: hovorí nám toto písmeno o obhajcovi ex offo? Nie, tu sa zas bavíme o inom
- vyplatenú odmenu a náhradu ustanovenému obhajcovi a ustanovenému zástupcoviz radov advokátov, AK NEMÁ NÁROK NA BEZPLATNÚ OBHAJOBU
Čo nám hovorí toto písmeno? Že ak nemáš nárok na bezplatnú obhajobu, musíš ju preplatiť. Naopak, ak na ňu nárok máš, tak ju nepreplácaš.

omen a spol., prestaň sa strapňovať v priamom prenose.

Rapido

Skukol som ten paragraf TP a skore je jasne 1:0 pre defca. Sofia sice kvaka o hluposti inych, ale zatial presviedca o vlastnej hlupej tvrdoshlavosti presviedcat inych o svojej blbosti. A neprestane, lebo jej je hlupe uznat, ze sa trafila sama do nohy.-))))

Rapido

Defcon ma pravdu. Ak dostanem ex offo obhajcu, tak ho zaplatim ak ma uznaju vinnym. Stat v podstate len zalohuje advokata , ale samozrejme ho zaplatim. Je len moznost poziadat sud o bezplatnu obhajobu, ale to musim zdokladovat , ze nemam prostriedky ani moznost si zarobit.