Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako si HO vytrhnúť z hlavy a srdca? nejde to, trýznenie samej seba

Príspevok v téme: Ako si HO vytrhnúť z hlavy a srdca? nejde to, trýznenie samej seba
nadirka

Prosim o pomoc, neviem obraciam sa sem , ak by mi pomohli nejakí ľudia čo mali podobný osud. Prosím, ako si HO vytrhnúť z hlavy a zo srdca ?AKO zabudnúť? Na človeka, čo za to NESTAL?
Mám už 28 rokov, svoj vek, jasné, robila som cez leto v zahraničí, spoznala som ( pre mňa v mojich očiach princa na bielom koni, z kt. sa neskôr vyklul iba kôň, čo sa zahrával), ja samozrejme naivná chudera, zamilovala som sa, lebo mi predtým nevyšiel dlhoročný vzťah, priateľ ma ponižoval, podcenoval , urážal, tak som sa okamžite zahľadela do nádherného muža, kt. by mohol robiť modela, úsmevu, pier, šarmu, príjemného jemného hlasu, :(

Bola som ním ako omámená, očarená, nikdy v živote sa mi žiadny chlap tak nepáčil, a nepriťahoval ma, tá chémia fungovala aj bez slov, stačilo, že sa na mňa usmial a hoc som bola nahnevaná, jedným úsmevom, všetko dal do úzadia a ja som opäť podľahla. Neboli sme vlastne ani spolu, lebo sme pracovali a nemali na seba čas,od svitu do mrku práca, nočné také onaké,ale stretávali sme sa vždy ked sme mohli, rečová bariéra bola,ale nejako sme to neriešili, vždy sme sa nejako pochopili, strávili sme spolu chvíle aj v posteli, kde pre mňa predstavuje vzor dokonalosti a chlapa výnimočného, len som sa nanho pozrela a už som bola premočená. Ked to tak sprosto poviem, nikdy mi to tak so žiadnym neklapalo. Od románika som si sľubovala viac, aj som mu to hovorila, že budeme spolu, nájdeme cestu, nech dojde on sem na svk, alebo ja zostanem, vraj nemožno, nemá peniaze na to, nič neušetril, bola som sklamaná, povedala som,že ta lubim ale, a on že prenho láska nie je až tak podstatná,ako pre mna, že ma nema ako zabezpečiť, a postarať sa o mna, že chce zarábať a cestovať, vravím tak pôjdem s tebou aj na koniec sveta.len ma neopúsťaj, nie, on chce pracovať na druhý koniec sveta ( to mi oznámil cez Vianoce),

Od jesen sme boli v kontakte cez net- on sa vrátil opať domov, ja domov na Svk. Delí nás momentálne 3500 km.. Rozlúčku vám ani nejdem písať, neviem ako som došla na letisko, potoky slz a nechcela som odísť, časť vnútra tam zostala. Viem,že ma skutočne nikdy neľúbil,aj ked tvrdil,že " i love u",ale nebola to pravda.
Teraz som doma už mesiac a pol a stále neviem zabudnúť sme v občasnom kontakte, ale je chladný, ochladol nechce volávať, iba píšeme sporadicky, niekedy sa mi až vyhýba. Predstavuje pre mňa zosobnenie MUŽA, akého som vždy chcela. Po akom som túžila, došla som domov, nie som schopná na nič myslieť, len ako si ho vytrhnúť zo srdca, z hlavy z hrude, a nezošalieť pri tom. Púšťam si naše oblúbené pesničky, snívam s otvorneými očami, aj ma chcú dakí slováci , opalujú ma, vypisujú, vyvolávajú na kávu, ja nemám vôbec záujem. Líham si v noci s myšlienkami nanho, s jeho úsmevom na perách zaspávam, sníva sa mi o ňom stále, skôr spomienky,čo bolo, vidím všade jeho úsmev a cítim jeho dotyky na celom tele, som ako pomätená, nedpkážem sa na nič sústerdiť, mám ešte záverečné skúšky v škole na výške, kde som makala 5 rokov a teraz ani neviem,či ich dám,lebo myslím vkuse nanho, je mi súdený, pocítila som to pri prvom podaní ruky jeho.
ved nemohli sme spolu robiť? nemohli sme spolu žiť? prečo? stále tá istá otázka, na kt. mi ani on nevie odpovedať. vraj sa to nedá( ženatý nie je). Ráno vstávam s myšlienkami nanho, celý den ON, pozerám naše fotky, stále v hlave dumám, ako sa k nemu znova dostať, počítam peniaze či mám na letenku,lenže unho nemám kde bývať a ani ma nepozval. nedokážem sa zmeiriť s tým,že ma bral ako letný flirtík a románik, a ja jeho ako životnú lásku. Prvýkrát v živote cítim,že skutočne milujem so všetkým. AJ s jeho obrovskými chybami, strašne si ho chcem získať. Ale ako? kedže kontakt s ním mám minimálny, špehujem ho,kedy je na viberi,len aby som mu mohla napísať, on odpíše sice,ale storho, nezaujato, nepovie nič pekné, nič láskavé, odkedy sme sa vrátili ani mi nepovedal,nenapísal,že ma ľúbi, ani že som jeho láska, ako mi vravieval, nepovie chýbaš mi, myslím na teba:( nehovorí vôbec nič, je spokojný vrátil sa domov do svojej rodnej dediny, je s rodinou, rpiateľmi, na mna už nemyslí. Ja som sa vrátila domov a som nešťastná, nový rok som preplakala, nikto ma nevie dať dokopy,ani rodina, ani priateľky, žerem iba neuroly, na spanie a ani tak nemám pokoj, učenie snažím sa,ale bezvýsledne, vo februári mám štánice, a aj tak neviem ani ako mám žiť, zrazu cítim iba prázdno a v duši zmätok. Tak strašne chcem byť s ním,že mi zviera hrud a brucho, nedokážem jesť a sústrediť sa na nič. Kamošky mi hovoria, zabudni nanho, nestál za to, ja viem,...ale stále musím s ním byť v kontakte,ked mi den nenapíše a neozve sa, blazniem a plačem, musím veideť, čo robí,ako sa má, musí mi poslať aspon daku fotku, hned ked mi napíše, den sa mi vyjasní a usmejem sa aspon vtedy. Stále verím,že to má budúcnosť, nemôže mi odísť preč do ameriky. To inak mi oznámil na stedrý den, ked mi písal,že asi odíde,lebo dostal prac ponuku, nevolal ma so sebou...:( mám pocit, že mi prepne. Nechcem,aby tam šiel, som úplne zúfalá. Viem,že by som si ho mala vyhodiť z hlavyaj zo srdca, nemyslieť, zamestnať sa niečím iným,ale nejde to, som opantaná, v snoch žijem, stále len my pred očami, ja a on na pláži, v bare, v našom byte, v aute, ako sa bozkávame, držíme za ruky, v saune, v mori,ako plávame..vkuse naše fotky pozerám, našu hudbu počúvam, on vie, že ho ľúbim veľmi, a chcem byť s ním, napísala som mu to, ked mi povedal,že ide do ameriky asi na 99%. spýtala som sa ho,ako mi to može urobiť, nam- povedal,že nie sme podstatní,lebo potrebuje peniaze a jedine tam zarobí, že však " môžem ho prist hocikedy pozrieť"...myslela som si, že som jeho láskou a životnou, nie som...keby som bola, nikdy neodíde.
hovorili sme ale o spoločnej bud. neraz, povedal,ze to prenho neni flirtik, ze ma naozaj ma rad uprimne od srdca a ze jeho srdce po mne tuzi, ze stratil seba,ked ma spoznal. Nedokážem veriť,že to boli bludy, díval sa mi do oči predsa....ja som mu verila bezvyhradne, .nesluboval sice hory doly,ale myslela som si logicky,že chce byť so mnou,pri mne..:( Citam knihy take smutne o tragickych láskach, ale neviem sa z toho dostať ani tak. mama mi už nevie pomôcť, povedala mi,že prekliala den,ked som ho spoznala... Niekedy si vravím to isté. Nechcem,aby odišiel, moje vnutro je rozmliaždené na stovky kusov, prosím vás,čo v takejto situacii robiť. ??Lebo sa zblaznim a ani skolu nedokončim. Dusu mi takmer roztrhalo,ked mi povedal,ze odide, bez ohladu na nas, co bolo, ze nezabudol na to,ale ze nie sme podstatni teraz, chce si plnit sny. Akoby si ich nemohol plnit pri mne???

ahjaj

a čo chceš v budúcnosti robiť. Máš VŠ. Okrem papiera Ti je načo dobrá? umiestniš sa v obore? Keď chceš exkluzívneho partnera, musíš to exkluzívnej krajiny, kde Ti bude diplom zbytočnú a budeš vykonávať zrejme prácu pod svoju vzdelanostnú úroveň.
To, čo pre Teba bude niečo znamenať, pre cudzinca bude asi informácia o tom, či na druhom konci zemegule padajú krúpy, alebo len prší.
A chceš byť pochopená. Vlastne na to, aby si bola pochopená potrebuješ mamu, tunajšie kamarátky a nás. Partner Ti oporou byť nemá. Kvôli multikultúrnym rozdielom by nepochopil. Slovák by pochopil, lebo tu žije, vedel by o čom točíš, kebyže hovoríš o obhajobe diplomovky, a podporuje Ťa. Exkluzívny bude exkluzívny a iný. Dobrodružstvo, adrenalín a slzy. Bez istého zázemia a pochopenia. Každý je kováčom svojho šťastia.

nadirka

ja som sa úpraveze nikdy nebala takeho niecoho, ako mat chlapca z inej krajiny, ja som posadnuta jedine inym cllovekom, aj ked viem ze si s nim nikdy neporozumiem recovo ako so slovakom /cechom, ale je to take nieco ine zaujimavejsie, vsetko ked sa bavime o tych zvyklostiach a pod, tak je to inaksie, ako ked sa bavime sucho iba so slovakmi, mna to tak strasne nebavi,aj moje studium na skole, dokonca aj staze co som absolvovala v zahranici mi napovedali,ze ma zaujimaju ini ludia, ine krajiny,ja doslova milujem cudzincov :(
preto chcem IBA nie slovaka za muza

a preco poviete mi, stale mam v sebe 0,1 % nadjee, ze s nim budem predsa ? aj ked viem, ze neni vhodny pre mna, uz citim, to iste, aj viem, ze on ma nelubi, a viem,ze vaha alebo proste berie ma ako poslednu moznost, v zivote,nikdy vo sne mi nenapadlo,ze budem zavisla od chlapca, co ma bude brat ako poslednu moznost :(
len ked som nim tak fascinovana, ani sama neviem uz preco, uz porobil tolke veci mi, ze ...:( ani ma nepodporil,ked som mala statnice nic, aj som mu povedala,ze som pod stresom,on nic, lebo zenil brata, potom sa aj tri dni vobec neozval,asi bol v liehu a stale dokola to iste, vcera sme spolu volali na desat minut, ale nic vynimocne som sa nedozvedela, sekalo to, zase nekvalitny net mal, a stale je unaveny zo svadieb a neviem ake kraviny mi vypraval,ale nic cosa tyka mna /nas...a ja sa ho uz nejdem ani pytat, som sa na valentina chcela vyzat zo svoich citov, ze ako ho potrebujem a pod. pri sebe,ako ho lubim a ze mi zalezi na nom,aj ked sme daleko od seba, ale neurobim to, iba mu poviem,ze dnes je valentin...ale asi nebude vediet,co to je :D
takze tazko s nim...uz ale stracam definitivne veiru v nieco lepsie :(ze s nim bude..

Tomas12345

ahjaj :

Však ale ona sa dlhý čas ani sústrediť na nič iné nedokázala, no po čase sa z toho dokázala sama dostať a v tom čase ked sa už z toho dostala spravila i tie skúšky.

To či sa za trosku označila sama alebo na základe toho čo som ja o nej povedal, o tom by mala rozhodnut autorka. Nadirka vyjadri sa k tomuto.

ahjaj

tomas, psychická troska je taká, ktorá sa na nič nevie sústrediť a nič nedokáže. Ak si absolvoval z niečoho ťažšie skúšky, tak musíš vedieť, že je pri nich nutné sa sústrediť, A na skúškach sa nadirka sústredila a zrejme aj pred nimi sa dokázala sústrediť. Ústrednou témou bol síce partner, ale nestrácala iné priority, dokázala okrem štúdia aj čítať napr. Troska nedokáže nič z toho. A to, či sa sama za ňu označila alebo nie, je len preto, lebo si jej ty dal to slovo neoprávnene do úst. Netreba preháňať nič na svete. Troska sa na nič nezmôže. Môžeme jej blahoželať k úspešnému zvládnutiu štúdia? môžeme. Zmohla sa na to? Zmohla. Zmohla sa aj na čítanie kníh? zmohla. Zmohla sa sústrediť, čo číta a čo robí? Áno. Aké iné dôkazy potrebuješ, že troska nebola?
Isteže veľmi intenzívne prežívala. MOžno sme jej pomohli.
že plánuje s ním spoločnú budúcnosť? My sme si svoj názor povedali, ostatné je na nej, my rešpektujeme slobodnú vôľu každého autora témy.

Tomas12345

ahjaj :

Psychická troska aj bola, však písala že ju nič nebaví, nevidí už v ničom zmysel, celý den len plakala a rozmýšlala nad dotyčným. Dokonca i sama autorka v jednom príspevku priznala že psychická troska je. To človek musí mať prehodenu nohu cez balkon a skákať z poschodia aby sa mohol označiť za psychickú trosku ?

Ono je fajn, že to zlé obdobie u nej už prešlo, a že sa z toho naštastie dokázala i sama vyhrabať a tie skúšky potom už nejako zvládla.
Problém je však v tom, že všetky naše rady vyšli zbytočne, pretože autorka si aj tak robí podla seba. Stačilo aby jej dotycny napísal zopár slov a už je z neho znovs celá bez seba - ("naposledy mi napisal, ze dufa, ze si najdeme spolu robotu :) uz rozmysla mozno aaj nado mnou v jeho zivote, takze mozno to nebolo iba o vytrtkani ako tu pisete viaceri"...).

ahjaj

"statnice som dala uspesne, anineviem ako, som sa donutila ucit, kedze som mala rozbite srdce aj hlavu, ale v pohode, dala som, konecne koniec skoly, a dokonca aj na dobre vysledky, "
jasný dôkaz, že nie si troska, ako ti tu podaktorí hovorili. Si šikovná baba, trochu od veci v tejto záležitosti lásky, ber to celé s rezervou.
Ja by som nechcela nikoho zo zahraničia, iný kraj, iný mrav a podobne. Aj iná úroveň komunikácie a vzájomného porozumenia.

nadirka

stale sa nic nepohlo, statnice som dala uspesne, anineviem ako, som sa donutila ucit, kedze som mala rozbite srdce aj hlavu, ale v pohode, dala som, konecne koniec skoly, a dokonca aj na dobre vysledky, neviem ani ako som svzchopila, stale dufam, ze sa s nim dame dokopy, nakoniec asi ta amerika padla, aj ked komunikuje velmi malinko, mozno tri styri vety denne, resp. spravy aj to nic take, romanticke ani nic pekne, klasicke very ako vzdy, co robi, ako svadby doma, ze ahoj zdrava, a pozdravuje a posiela pusu, a nic viac..takze o nicom konverzácie, ale teraz ani nema velmi cas,kedze stale riesia doma svadby, cakame kde sa ocitneme :)mozno spolu, naposledy mi napisal, ze dufa, ze si najdeme spolu robotu :) uz rozmysla mozno aaj nado mnou v jeho zivote, takze mozno to nebolo iba o vytrtkani ako tu pisete viaceri...

uprimny

Boze to su hluposti ako keby to pisalo 18 rocne kozla a nie 28 rocna dievka, ktora by mala mat uz aj rozum! Si hlupa, vyuzil ta, vytrtkal ta a odkopol ta tak uz sa s tym zmier a nevypisuj tu romany! Potrebujes noveho samca, aby si sa zamilovala a aby ta poriadne pretiahol a aby si zabudla na toho trageda, to je cele. Spamataj sa!

jeanvaljean699

Milovať,nenávidieť,milovať,nenávidieť...Na začiatku sa do neho zamiluješ.Prídu nezhody,odlúćenie nenávisť.Nájdete spoločnú reč,stretnete sa v strede miluješ ho opäť.Umrie a nenávidíš opäť.Láska musí aj bolieť.