Ťažká depresia, život bez emócií

Príspevok v téme: Ťažká depresia, život bez emócií
Sarah222

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

Cliattsi

No na tú emočnú plochosť sa používa antidepresívum Valdoxan (látka agomelatín), ak sa nemýlim.
Skús mi ale prosím ťa upresniť - tie stavy emočnej plochosti nastali až po depresii - čiže vtedy, keď si pomýšľala na smrť a nevidela si v ničom zmysel, všetko je nanič a pod. ?
Mala si pred objavením sa depresie soc. fóbiu?

Sarah222

Ahojte, užívam lieky antidepresiva trittico, valdoxan a antipsychotikum rispen. Čo tento stav naštartovalo nevie nik, možno väčší stres a neshopnosť sama riešiť svoju situáciu v živote. HAhha priateľa nemám nakoľko neviem precítiť žiaden pocit, chudáčik by sa len trápil a vlastne nemám šancu prejaviť záujem o mužov keďže mám problém mať nejaké pocity čo i len k sebe. S tým slniečkom to zaberalo keď som bola v normálne každodennej depke to musím uznať že naozaj pomáha, ale keď človek upadne do ťažkej depresie tam už niet cesty von. Hospitalizácia mi nebola odporúčaná u svojho ambulantného lekára pracuje na psychiatrii v levoči a sám povedal že by môj stav len zhoršil. Zatiaľ mi stačí aj ambulantná liečba no ak bude treba rada sa dám hospitalizovať. a kedy tak konkrétne začaal môj problém? Keď som si uvedomila že necítim absolútne nič a z tohto dôvodu som sa pokúsila o samovraždu. Ale to bolo už pred rokom, momentálne som stabilizovaná a myslim si a varujem každého že ukončiť svoj život je len ďalšia kvapka ako ublížiť blízkym a samému sebe, keďže život pokračuje aj po smrti ďalej a ja sa nehodlám trápiť aj tam, to radšej vydržím tu a raz možno budem úplne ozdravená. Držím silno palce každému čo zaźíva psychické problémy poruchy, Je to strašne nároćne vydržať. Ďakujem Vám za podporu.

nnnuuu

Treba ísť von na Slniečko, kým ho ešte máme a trochu si dobiť baterky, tiež aj príroda je vhodná na dobitie tých bateriek. S ťažkou depresiou by si mala ísť do nemocnice, aby ťa nastavili správne na lieky. Liečiť sa ambulatne je tiež spôsob, ale málo efektívny.

Tomas12345

(
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.)
Na liecbu depresii poznam viacero uciinnych rad ako ju premoct .Napis mi na tomas55555@centrum.cz a popis priciny tvojej depresie.

(Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. )
Ake antidepresiva berries ? Terapie mas na mysli psychoterapie ? Co robievate na psychoterapii ?

(Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit.)
Co ti sposobuje tu emocnu plochost ?