Ťažká depresia, život bez emócií

Príspevok v téme: Ťažká depresia, život bez emócií
Sarah222

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

Olivero

sarah222
Rad by som sa s tebou osobne stretol, napis mi email kde byvas (BA-KE a okolie nie je problem)
Mozeme si pomenit zivotne skusenosti :-)

Cesta

Ja som zažil niečo podobné, a preto Ti môžem napísať toto: Tvoj stav je ideálny na to, aby si začala chodiť s Bohom. Boh Ťa nesklame, len mu musíš neprestajne dôverovať, aj v tých najťažších životných situáciach. Nechaj Ho v sebe pôsobiť, a konaj podľa toho. Nechcej sa sama zmeniť. Len Mu povedz čo chceš u seba zmeniť, a nechaj Ho pôsobiť. Ak Tvoje chcenie bude v súlade s Božím, stane sa, skôr či neskôr. Ak sa chceš učiť ako chodiť s Bohom, nech sa Ti páči www.youtube.com

danulienka21

Moj manzel zaziva presne co ty a ja som z toho a z neho na prasky. Neviem ako sa k nemu spravat co robit, ani co si mysliet. Cele dni so mnou nehovori, neprejavuje ziadne city, ako keby ani so mnou nechcel byt a zit. Nas vztah bol pred prejavenim jeho poruchy skoro idealny, nic sme neriesilki, ziadne problemy. Velmi ho milujem, a chcem byt s nim. Ale ani neviem ako mu pomoct co robit. Ani ked som k nemu mila /teda spravam sa normalne/ ani ked sa ho snazim vyhecovat a vyprovokovat k aktivite, nic nepomaha. Cele zle

ssseeemmm

ja mam diagnozu Tazka depresia tou som trpel asi 4 roky a teraz som na stredne tazkej cize sa mi trochu polepsilo....napis ked chces mozem poradit co mi "pomahalo" aby som to neukoncil.Mam 25 rokov.
malibon@azet.sk

Sarah222

Nad životom ani nepremýśľam skôr nad tým aký úžasný život som mala predtým. bez energie sa to nedá nazvať. Proste mám neutrálnu náladu a žijem dýcham ako sa vraví :D proste som to je asi tak celé.

Sarah222

Nie hormonálnu antikoncepciu som neužívala. Rodina bola stále pri mne. Školu som zvládala bravúrne s červeným diplomom a niesom človek ktory si zo školy robí stresy. Pracovala som aj popritom na recepcii a zvládala som to. Ja si myslím že môj problém nastal vtedy keď som odišla do zahraničia, Konečne som sa tam našla bola som tam šťastná spoznala som tam aj jednu známosť a konečne som vypadla zo stereotypu a od rodiny a mohla si žiť svoj život. A práve zlom nastal keď som sa musela vrátiť opäť domov so žiadnou perspektívou. Vrátila som sa kvôli neznesiteľným bolestiam krížom. Len tak na okraj som si ja hlúpa dala vyveštiť môj zdravotný stav a verte či neverte len vtedy sa mi začalo hotové peklo najma po psychickej stránke.

Cliattsi

Ešte ma zaujíma, či si taká vyčerpaná, bez energie a stále len premýšľaš nad životom.
Ďalšia vec je, či si pred depresiou používala hormonálnu antikoncepciu ( ktorá by podľa mojich informácií mohla spustiť tieto stavy) -?
A nestresovala si príliš moc keď si študovala ? Alebo v práci nebolo toho na teba priveľa? Tvrdíš, že rodina ti pomáha, ale nie je to náhodou práve tá rodina, kde si pred depresiou a počas nej nemala skutočnú oporu a boli tam aj hádky medzi jej príslušníkmi a neriešili sa konštruktívne problémy, ktoré vznikli ?