Ťažká depresia, život bez emócií

Príspevok v téme: Ťažká depresia, život bez emócií
Sarah222

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

Tibor1986

Cliatssi, to forum poznam ako svoje ... Mena psych. zverejnovat nebudem. Ja som zacal s liecbou u Dur. v BA. Emocie necitim vobec ale motivacia je, mam chut do vsetkeho. Este chcem skusit psych. ale neviem ci to ma nejaky vyznam. Mam dost zle MRI mozgu... asi su to nasledky po infekte. Ale pevne verim, ze sa to spravi ale chce to cas, infekt mozgu aj niekolko rokov, len je treba zabranit liecbou sireniu infekcie a poskodzovaniu buniek.

Takze vy co nemate boreliozu, nalezy na MRI mozgu a pod. ja neviem cim trpite :D ale to co mam ja je fakt sila a do toho este brutalna brain fog - stavy ako pripity ale to je uz ovela miernejsie ako bolo. Ja mam jeden ciel a to, ze raz bude dobre ako bolo ale samo z nicoho nic to nebude, chce to liecbu tej marhy borelie a pak sa telo a mozog da dokopy. Ale je divne, ake diagnozy som od psych nafasoval :D a dovtedy do roku 2013 kedy som sa nakazil mi nebolo vobec nic a zrazu drb :D cize si myslil ze vsetky psych chroboy sposobuju prave infekcie - toxiny co sa naseru do mozgu :)

Cliattsi

Tibor - vyskúšaj borelioza.cz. tam na fóre nájdeš viac informácií
Keď chceš daj sem mená tých dvoch psychiatrov, aby ostatní vedeli, komu nechodiť. Odporučil by som ti všeob. lekára Kozmu. Z Podun. Biskupíc.

A pociťuješ aj stratu motivácie? Mňa to zaujíma. Ale nemám boreliózu.

Tomáš- pre teba otázka- Prečo Boh vymyslel druh Borrelia burgdorferi, ktorá po infikovaní človeka kliešťom sa začne rozmnožovať v mozgu a spôsobí neuroboreliózu a následné citové vyhasnutie ľudí? NECHCEL NÁHODOU BOH, ABY HO ĽUDIA MILOVALI? Takto to Tibor nedokáže. Biblia hovorí: Milujte sa navzájom. Ale ako to teraz má Tibor urobiť? Čo by si poradil?

Túto otázku nedávam len tebe, ale aj iným kresťanom. Nielen tu na fóre, ale aj v reálnom živote.

Tibor1986

Mam od 2013 kedy som mal zapal mozgu po infekcii - neuroborela. Riesil som so psych. bral som AD nepomahalo to, su to nasledky po infekte. Zvykol som si, necitim nic vobec nic. Psych ani nechce/nevie pomoct, ked som im vravel ze ako mi to zacalo ze nema/tlaci nas cas a to iste u druheho psych a dovi dopo, tak ako ma pomoct ked ma ani nechcel vypocut ? Pozrel mri vysledky a dovi dopo...

Medea7

No ja mam tiež depresiu, ale to preto, že v živote som si urobila plán no a mne to nevyšlo. Tiež mám túžby sú mi nedosiahnuteľné. Teraz pozeram že čo teraz ako ďalej.