Ťažká depresia, život bez emócií

Príspevok v téme: Ťažká depresia, život bez emócií
Sarah222

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

Tomas12345

Cliattsi :

Každý človek má slobodnú volbu, to znamená že sa môže rozhodnut či zasvätí svoj život Bohu alebo nenáboženským hodnotám. I ked máme slobodnú volbu, Boh vie ako sa rozhodneme. Boh teraz vie ako sa ty do budúcnosti v živote rozhodneš. Boh vie ktorú cestu si z tých množstva ponúkaných ciest na základe slobodného výberu vyberieš.

(A sú medzi nami aj ľudia, ktorí s tým možu mať problém napr. po nejakom ťažkom úraze. Tak som si už aj dávno dal otázku- ako Boh toto mohol dopustiť?)

No a moja odpoved co som ty dal ty nestačila ?

Benedick

Nikto nemá podobný problém všetci ostatný pracujú nie sú úchylný holohlavý pedofíli a neškúlia a nemajú svinský výzor.

Medea7

Nedala Tomáš, ja mam úplne iné myslenie, ja veci potrebujem riešit, ne založené ruky a čakať. Ja len pozerám ze co život so mnou robí. Som tak oslabená že hovorím Bohu to sem si ma dal? A na co, nemám zmysel života.

Cliattsi

Hm, chápem ako si to myslel : "Ano, Boh chce aby ho ľudia milovali. Aj ked Tibor ochorel neuroboreliozou a nemôže teraz Boha aktuálne vedome milovať nie je to až taký problém, pretože Boh samozrejme vie, či by ho Tibor miloval ak by neochorel neuroboreliozou, pretože Boh vie ako sa daný človek bude chovať v budúcnosti, pretože Boh je všemohúci a vie čo sa v budúcnosti stane."
-no ale zase bude mať Tibor slobodnú voľbu. A keďže bude.mať slobodnú voľbu, Boh zas nemôže vedieť, ako sa rozhodne. Toto čo ti teraz píšem - nad tým som premýšľal už dávno - že Boh nás síce pozná a dal nám slobodu. Takže keď nám dal slobodu, nemôže predsa vedieť, čo urobíme, nie? Lebo v pritiklade k tomu je, že Boh je všemocný a vie čo môžeme urobiť a nič sa mu nevymkne z rúk. Tým pádom sa mi to logicky vracia- že my nie sme až tak slobodní, ako napr. aj ty, ale aj kňazi hovoria.

Tieto choroby existujú preto- a dokazuje to aj veda (nie náboženstvo), že urč. organizmy/činitele vyvolávajú ochorenia (baktérie, vírusy, tox. kovy, stres, atď.) a reaguje na to telo svojimi mechanizmami, napr. zápalom, alebo sa vplyvom.urč látok poškodení tkanivo, bunky, zmenia sa ich funkcie (rakovina) atď.

Čiže podľa vedy interakcia organizmus, jeho genet. výbava+prostredie. A to môže spôsobiť aj napr. to, že by niekto nemal tú schopnosť veriť v duchovno. Myslím si. Kdesi som čítal, že že na urč. mieste v mozgu je oblasť, ktorú potrebujeme na to, aby sme mohli pocítiť to duchovno (viera v Boha). Keď je táto oblasť poškodená, človek toho nie je schopný, alebo s tý môže mať problémy.

Tuším je to
VENTROMEDIÁLNA PREFRONTÁLNA KÔRA. Ako sídlo morálky. Nie som zase na toto odbormík.

Len proste som chcel napísať, že na to, aby sme mohli vnímať morálku a byť schopní veriť v Boha, tiež nesmú byť poškodené tie funkcie v mozgu, ktoré toto zabezpečujú. A sú medzi nami aj ľudia, ktorí s tým možu mať problém napr. po nejakom ťažkom úraze. Tak som si už aj dávno dal otázku- ako Boh toto mohol dopustiť?

Tomas12345

Cliattsi :

Ano, Boh chce aby ho ľudia milovali. Aj ked Tibor ochorel neuroboreliozou a nemôže teraz Boha aktuálne vedome milovať nie je to až taký problém, pretože Boh samozrejme vie, či by ho Tibor miloval ak by neochorel neuroboreliozou, pretože Boh vie ako sa daný človek bude chovať v budúcnosti, pretože Boh je všemohúci a vie čo sa v budúcnosti stane.

Nie je to len neuroborelioza pri ktorej nemôže človek vedome oslavovať Boha, patria medzi ne i niektoré iné psychické ochorenia. Tých ochorení ktoré spôsobujú zmenu vedomia je viacero, a otázka je prečo vôbec existuju ? Možno existujú preto že jednoducho existovat musia. Ak by totiž neexistovali žiadne choroby ktoré by spôsobovali zmenu vedomia, potom by sme si mohli položiť otázku ako je to možné že nič takéto neexistuje. Bol by to jasný dôkaz Boha a týmpádom by už neexistovala slobodná volba.
Rovnako je to tak i so zlom. Kebyže existuje len dobro tak taktiež by to bol 100% dôkaz Boha, a potom by už prestala existovať slobodná volba, ci sa clovek nezávisle rozhodne pre svoj život ktorý obetuje Bohu alebo materiálnym hodnotám.

Cliattsi

Ja mám málo motivácie a emočnú plochosť ale nie až tak ako ty.U mňa je to akôr spôsobené geneticky+ stresom. Brain fog nemám.

A mal som tu niečo poznačené- faceb. skupina: Lymska borelioza, chlamydie, koinfekcie, parazity, viry a RS. To sem dal niekto z fóra.

Chcel som ti sem dať ešte niečo. Našiel som niečo z chlamydie.info, ako nejaké tinktúry nariedené v správnych pomeroch pomohli dostať sa z boreliózy. A tiež som aj z reality aj z netu sa dozvedel - tinktúra zo šišáka. Neviem, je to nejaký bodliak. Tuším že šišák americký alebo aký a to vraj aj niekomu vyliečilo boreliózu

A mňa zaujíma predsa len- čo sa týka tvojho stavu- mať väzbu na nejakého človeka, pocit vzájomnosti s niekým, alebo láska k niekomu- to sa tiež u teba obmedzilo? Alebo až vymizlo? Lebo u mňa to dosť pokleslo.