Ťažká depresia, život bez emócií

Príspevok v téme: Ťažká depresia, život bez emócií
Sarah222

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

Bambi3

Mna s tym Bohom neotravuje. Bohom sa otravit neda. Ak sa ti to nepaci, tak to necitaj. Chod do inej temy. Akceptuj a respektuj kazdeho. Sem moze pisat kazdy kto chce pomoct, vyjadrit sa. Mna naopak vedia otravit ludia, ktori za kazdu cenu musia kvakat ked nie je treba. Obzvlast ked v inych temach sa zdaju "zdanlivo rozumni " a chapajuci. Cesta - dakujem.

Cesta

Vieš čo ti to spôsobilo? Aká udalosť? Niečo nepríjemné sa ťa dotklo? Chceš radosť a lásku? Poznám zdroj dobra. Je nim Ježišov Boh, aj mňa vyliečil, takže už je to aj môj Boh. Dáva mi radosť a lásku 24 hodín denne, je len na mne, či v nej ostanem, alebo nie. Ak chceš jeho lásku, túž po nej z čistého srdca, a ona príde. Budeš ju cítiť v celej svojej bytosti, a bude to to najkrajšie, čo si dokážeš predstaviť a zažiť. Boh je len dobro, nie je nič iné. Zlo je všetko, čo je mimo Boha, takže momentálne aj tvoje vedomie sa nachádza mimo neho, keďže necíti a neprežíva radosť a lásku. Buď ako Boh, čiže buď v ňom, a budeš v láske a radosti. Čítaj Nový zákon, aby si vedel ako sa k Bohu dostať, a ako ho prijať do svojho srdca a do svojej mysle. Boh nemá v sebe nič zlé. Pozná dobro aj zlo, ale sám je len dobrom. To čo môže od neho pôsobiť ako zlo, je len prejavom spravodlivosti a pravdy. Ak nie si dostatočne odolná voči zlu, a nepríjmeš Boha do svojho srdca a mysle, nemá ťa kto chrániť pred zlom, a nemá ti ani kto ukázať Božiu pravdu a spravodlivosť. Tabletky tlmia tvoju citlivosť na zlo cez telesné receptory. Svojou chemickou štruktúrou sa na ne viažu, takže bránia aby sa cez ne mohlo prejavovať zlo, ktoré ty potom cítiš. Ak je ale zlo príliš silné, tabletky majú slabšiu väzbu na receptory než zlo, a nevytlačia ho z receptorov. Dôležité je neprijímať vedomím zlo, ale prijímať vedomím dobro, čiže Boha. Na to poznám jediný liek, a to prijatie Boha do svojho srdca a mysle, cez Ježiša Krista. Tu je návod www.biblia.sk.

Cliattsi

No môžte písať mne na mail cliaattsi@azet.sk. Ja to mám, ibaže nie depresia je tou príčinou u mňa,, aj keď Som mal aj depresiu.

Palo1995

Zdravím mám podobný problém,prvého januára som nastúpil do novej práce a už deň pred nástupom som vedel že nezaspím od stredu a tiahne sa to až doteraz aj keď už dávno ten stres mal pominut v noci spavam tak 3-4 hodiny denne aj to s busenim srdca a vždy sa aj zobudím okolo 3 a už nespím..z tej imsomnie sa mi vrátili obsesivne nutkave myšlienky že ak to neurobim tak sa bojím že nezaspím ale aj keď to urobim tak nato myslím že nezaspim potom v práci mám úzkosť depku už neviem čo mám robiť bol som aj u psychiatricky dala mi neurol a citalopram beriem to druhý týždeň v ten prvý som bol taký ospalejsi večer tak som spával tých 5 hodín cca bol som aj cez deň kludnejsi ale tento druhý je zas horší furt mávam tie myšlienky búši mi srdce aj cez deň a nemôžem sa na nič sústrediť a uvoľniť sa proste žiť už sa idem zblázniť ...hulil som 5 Rokov hlavne po večeroch ale od novembra som s tým prestal naraz tak bohvie či sa mi to neprejavuje teraz z toho tieto veci ..lebo nechcem prísť o prácu mám fakt dobrú robotu ale už neviem ako fungovať dakujem

Jane111

Zdravím, chcem sa spýtať, koľko ľudí je tu co ma depresie, úzkosti a zároveň borelioza? Je to zvláštne, pár ľudí čo poznám a berú nejaké AD tak majú aj boreliozu.ale to len tak. Ja som mala ťažkú depresiu, úzkostnu poruchu a život bez emócií. Liečim sa 10 rokov a už asi nebudem nikdy celkom ôk, ale som šťastná za to ako som na tom teraz. Ak by chcel niekto o tom podebatit budem rada. O tom co pomohlo a o tom co vôbec nie.

Jane111

Zdravím, chcem sa spýtať, koľko ľudí je tu co ma depresie, úzkosti a zároveň borelioza? Je to zvláštne, pár ľudí čo poznám a berú nejaké AD tak majú aj boreliozu.ale to len tak. Ja som mala ťažkú depresiu, úzkostnu poruchu a život bez emócií. Liečim sa 10 rokov a už asi nebudem nikdy celkom ôk, ale som šťastná za to ako som na tom teraz. Ak by chcel niekto o tom podebatit budem rada. O tom co pomohlo a o tom co vôbec nie.

mamtotaktiez

Ahoj, uplne chapem co pocitujes. Mam to rovnako. Dlhu dobu som trpel tazkou depresiou az sa mozog nejako adaptoval a teraz nezazivam nic. Iba konstantne nic... Ak sa chces o tom porozpravat tak napis na mineglobe@gmail.com

Cliatsi

Dobre Tomáš. Myslím že sme vyčerpali tému aj vzhľadom na úroveň tohto fóra dostatočne. A odpovedal si mi
Len neviem, či vieš o tom, že v jedom slove robíš stále gramatickú chybu. Vieš, ktorá to je?
Inak všetko ok. Len som sa zamyslel nad tým, či tú chybu nerobíš naschvál. :)

Medea7

Knihy nemôžem čítať, úsudok z niečoho si spraviť, cit nemám, nič si nepamätám a neviem sa zorganizovať.